Minėjimas, skirtas Justino Marcinkevičiaus 80- čio jubiliejui

Š. m. kovo 10d. buvo įsimintina lietuvių tautai. Šią dieną iškiliam lietuvių poetui, dramaturgui, vertėjui Justinui Marcinkevičiui sukako 80 metų. Kiekvienas, kam brangus šis vardas, stengėsi kuo gražiau paminėti poeto jubiliejų. Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje taip pat vyko rimtas, bet kartu ir prasmingas renginys, kuriame dalyvavo ir mokytojai, ir moksleiviai.

Dvyliktokai, vadovaujami mokytojos Ramutės Kuzmienės, vedė atvirą pamoką apie poetą Justiną Marcinkevičių, jo gyvenimą, kūrybą, kūrybos ištakas, jam artimus žmones, poeto puoselėjamas vertybes. Pamoka atrodė gana netradicinė, nes visi dvyliktos klasės mokiniai kartu sudainavo dainas  Justino Marcinkevičiaus žodžiais „Atsidūsėjimas“, „Tai gražiai gražiai“, „Lopšinei ir motinai“. Jiems pianinu akomponavo muzikos mokytoja Danutė Aleknienė. Kad būtų pasakyta daugiau ir įdomiau, dvyliktokai iš anksto rinko medžiagą, pasiskirstė darbus. Vieni raiškiai skaitė garbingo rašytojo biografiją, kalbėjo apie jo kūrinius ir kūrybos bruožus, kiti deklamavo jo eiles, suvaidino autobiografinę novelę „Vanduo“ iš rašytojo esė knygos „Dienoraštis be datų“.

 Šią netradicinę pamoką  pagyvino parodytas filmukas, kuriame buvo pateikta medžiagos apie poetą, jo vaikystę, gimtinę, kūrybos ištakas. Apie kūrybą kalbėjo, savo eiles skaitė ir pats Justinas Marcinkevičius.

Minėjimo pabaigoje nuoširdų žodį tarė lietuvių kalbos mokytoja Ramutė Kuzmienė. Tokia pamokos forma buvo įdomi. Visos pasitelktos priemonės kuriant gražų jubiliejaus minėjimą teigiamai perteikė nuotaikas, atskleidė idėjas ir svarbiausius dalykus, kuriuos apie rašytoją norėjo parodyti organizatoriai.

Nors kuklus, bet prasmingas, originalus ir nuoširdus poetui Justinui Marcinkevičiui skirtas renginys patiko ir mokytojams, ir mokiniams.

 

Simona Pupeikytė

11a klasė

2010-03-19

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2020  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija