Kiškių šventė

Ketvirtadienio rytmetį į kiškių šventę sugužėjo priešmokyklinės ugdymo grupės bei 1-5 klasių moksleiviai.

Ir neatsitiktinai, juk šiemet  - „Kiškio metai“, o  kiškis – tai  pavasaris, net ir dažna knygelė neapsieina be šio veikėjo.

Čia svečių laukė net 63 įvairaus dydžio žaislai - kiškiai, kuriuos  atnešė patys vaikai, veikė knygučių bei piešinių parodėlė.

Jau kelias savaites moksleiviai ieškojo apie kiškį informacijos enciklopedijose, internete, skaitė kūrinėlius, rinko patarles, mįsles, posakius, mokėsi eilėraščių, dainelių, atliko įvairius kūrybinius darbelius.

Mokyklos trečiokai pasiskirstė į „Kiškių Bailių“, „Kiškių Sveikuolių“ ir „Kiškiukų“ komandas, joms talkinti panoro ir trys ketvirtokės.

Komandos turėjo atlikti užduotis. O jų būta įvairių įvairiausių...

Moksleiviai pasakojo apie kiškius, kurie gyvena Lietuvoje, apie jų išvaizdą, mitybą, veisimąsi, apie kiškiukų ir triušiukų skirtumus, atsakinėjo į įvairius klausimus apie tai, kodėl jie vadinami „kovo pamišėliais“, kas ir kodėl priklauso „persirengėlių klubui“, svarstė ar tikrai kiškis yra  tikrovėje toks bailys, kaip jis vaizduojamas pasakose ir t.t.

Žiūrovai ir komandų nariai taip pat sužinojo daug naujo bei įdomaus apie kiškius. Pvz. Kurioje Europos šalyje yra vienintelis pasaulyje kiškių muziejus ir mėgino spėti, kiek jame yra eksponatų, kuo kiškio kailio baltas plaukas skiriasi nuo rudo ir t.t.

Moksleiviai atliko matematines užduotis, įtvirtino žinias apie išmoktas kalbos dalis, prisiminė posakius apie kiškius, kūrė penkiaeilius, iš atskirų žodžių sudarinėjo patarles, išbandė savo greitumą ir sportinėje rungtyje, o dainuodami šaunias daineles apie kiškiukus linksmino  žiūrovus, kurie taip pat nebuvo tik pasyvūs klausytojai.  Jie atsakinėjo į klausimus, minė mįsles, aiškino posakius, dainavo kartu daineles, „sirgo“ už savo pasirinktą komandą.

Įdėmiai klausėsi atsakymų ir atsakingai vertino bei skaičiavo taškus komisijos narės: mokyklos pavaduotoja ugdymui Regina Šeduikienė ir II-os klasės mokytoja Rūta Daumantienė.

I-ąją vietą laimėjo „Kiškių Bailių“, II-ąją  – „Kiškių Sveikuolių“, o III-ąją – „Kiškiukų“ komandos.

Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, šokoladiniais kiškučiais ir kiaušiniais, džiaugtasi  mokyklos direktorės „Kiškio lauktuvėmis“.

Laimėjo gera nuotaika, draugiškas bendravimas, įgyta naujų žinių ir patirties.

Šešių aktyviausių moksleivių komanda kitą dieną vyko į Zarasų rajoninę viktoriną „Suk, suk galvelę“ tema „Kiškis“, kurią jau 10 metų organizuoja Santarvės pradinės mokyklos mokytoja metodininkė Janina Trimonienė. Dar kartą moksleiviai turi progą susirasti naujų draugų, mokytis dirbti ir džiaugtis kartu.

Dėkoju muzikos mokytojai Danutei Aleknienei, kuri parengė su trečiokais net šešias nuotaikingas daineles apie kiškučius. Ačiū visiems, buvusiems kartu, už jūsų šypsenas, gražų elgesį bei šiltą žodį.

Renginio organizatorė pradinių klasių mokytoja metodininkė Janina Malcienė