Karjeros planavimas

Karjera – visą gyvenimą trunkanti asmeniui ir visuomenei reikšmingų asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo patirčių seka, o ugdymas karjerai – kryptinga ugdymo(si) veikla, skirta karjeros kompetencijoms įgyti, kuri apima savęs pažinimą, karjeros galimybių pažinimą, karjeros planavimą ir karjeros įgyvendinimą.
Visos jos yra labai svarbios norint sėkmingai pasirinkti mokymosi kryptį, profesiją ar darbo veiklą, pereiti iš mokymo aplinkos į darbo aplinką, taip pat tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi, kas yra ypač aktualu kiekvienam, kuris siekia rasti sau vietą šiuolaikiniame darbo pasaulyje, geba tikslingai veikti kintančioje situacijoje ir „keisti kryptį", atsižvelgti į rinkos poreikius bei asmeninės savirealizacijos tikslus.
Mūsų mokykloje kaip ir daugelyje kitų Lietuvos mokyklų diegiama ugdymo karjerai paslaugų sistema, tad savo veiklą pradėjo ugdymo karjerai koordinatorė ir ugdymo karjerai darbo grupė.
Mokiniams teikiamas karjeros paslaugas sudarys:

• Ugdymas karjerai (į tam tikrų mokomųjų dalykų pamokas integruotos karjeros ugdymo temos, klasės valandėlės, užsiėmimai su tikslinėmis grupėmis)
• Karjeros konsultavimas (pagalba moksleiviui analizuojant karjeros problemas, įveikiant sprendimų priėmimo sunkumus, įgyvendinant priimtą sprendimą, suteikiant mokiniui reikalingą pagalbą mokymosi ir kitais su karjera susijusiais klausimais tiek individualiai, tiek grupinių konsultacijų būdu )
• Karjeros informavimas ir profesinis veiklinimas (darbas su informacinėmis sistemomis, pažintiniai vizitai, renginiai, susitikimai su švietimo įstaigų atstovais, įvairių profesijų atstovais ar kitais asmenimis, siekiant gauti ir aptarti informaciją apie mokymosi ir darbo galimybes, aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes)

Mokinių ugdymo karjerai paslaugų sistema diegiama įgyvendinant Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro vykdomą projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme (I etapas)".

Ugdymą karjerai mokykloje koordinuoja mokytoja Jovita Vainikevičiūtė. Ugdymo karjerai centras yra įsikūręs mokyklos bibliotekoje.

Karjeros koordinatoriaus darbo laikas

Abituriento atmintinė

Dokumentai:

Ugdymo karjerai veiklos planas 2020

Profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas

Bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių ugdymo karjerai modelis

Ugdymo karjerai bendroji programa (projektas)

Renginiai:

Skaityti daugiau...

Naudingos svetainės

Orientavimas karjerai

Ugdymo karjerai informacinė svetainė