Vasario 16-ąją šventėme kurdami ir sportuodami

Tituline
    Kiekvienais metais mokykloje švenčiame Vasario 16-ąją - Valstybės atkūrimo šventę. Šiemet nusprendėme Lietuvos valstybės atkūrimo 106-ąsias metines pažymėti netradiciškai – organizavome akciją ,,Švęskime išradingai – kurdami ir sportuodami!”.

    Akcijos rengėjai pakvietė visus mokinius ir mokytojus į fojė, kur priminė Vasario 16-osios dienos akto priėmimo istorines aplinkybes ir reikšmę, o išmintingasis Gustavas papasakojo visiems apie 1918-iais metais vasario 16-ąją Vilniuje vykusius įvykius.

    Po to vyko akcija ,,16 žodžių Lietuvai“, kurios metu 5-10 klasių mokiniai per 16-ka minučių turėjo sukurti 16-os žodžių miniatiūras arba 16-os žodžių ketureilius, skirtus Lietuvai ir apie Lietuvą. Mokiniai pristatė savo kūrybą, o žiūrovai ją vertino plojimais.

Skaityti daugiau...

Tarpzoninės tinklinio varžybos

pp
    Vasario 8 d. Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos sporto salėje vyko tarpzoninės tinklinio varžybos. Varžybose dalyvavo komandos iš: Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos, Marijampolės sav. Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos, Šalčininkų r. Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinės mokyklos, Kėdainių r. Akademijos gimnazijos ir Zarasų r. Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos.

    Šiose varžybose mūsų mokyklos vaikinų komanda iškovojo trečią vietą. Nugalėtojais tapo Maišiagalos gimnazijos komanda, antri - Šalčininkų komanda.

Skaityti daugiau...

Apie ,,Sumanaus moksleivio akademiją“

Tituline
    Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos 9-10 kl. mokinių grupė dalyvauja VDU Žemės ūkio akademijos projekte ,,Sumanaus moksleivio akademija“.

    „Sumanaus moksleivio akademija“ – tai projektas, skirtas 9-12 klasių moksleivių pasirinktos mokslo krypties kūrybiško mąstymo bei praktinių įgūdžių lavinimui, kurio metu su moksleiviais žiniomis dalinasi VDU Žemės ūkio akademijos dėstytojai – geriausi savo sričių specialistai. Moksleiviams pasiūlyta I ir II lygio (baigusiems tos pačios krypties I lygį) penkių susitikimų programa. Atsižvelgdami į savo polinkius ir poreikius mokiniai gali rinktis gamtos mokslų, ekologijos, inžinerijos, verslumo bei pedagogikos eksperimentines klases.

Skaityti daugiau...

Nuo baroko iki šių laikų

ppp
    Antazavės dvare ir vėl skambėjo muzika. Mūsų kraštietė Zita Lukošiūnienė pakvietė mus, Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokinius, į fortepijoninės muzikos koncertą-edukaciją „Nuo baroko iki šių laikų“. Koncertą vedė ir apie kompozitorius bei jų kūrybą įdomiai pasakojo mokytojos Zita Lukošiūnienė bei Elina Barzdienė. Fortepijonu skambino jų mokinės, Utenos meno mokyklos jaunosios atlikėjos Aretė Elija Kupriūnaitė, Auksė Martinkėnaitė, Julija Dudko, Kamilė Lapinaitė. Jos atliko V. A. Mocarto, J. S. Bacho, F. Šopeno, B. Petroko ir kitų kompozitorių kūrinius. Merginos ruošiasi Balio Dvariono konkursui, todėl šis koncertas joms buvo tarsi generalinė repeticija. Buvome sužavėti merginų meistriškumo, virtuoziškumo.

Skaityti daugiau...

Dalyvavome Karjeros mugėje 2024

tituline
    Profesinį informavimą organizuojame įvairiomis formomis – kviečiame lektorius ir rengiame paskaitas, susitikimus su įvairių profesijų atstovais bei studentais, karjeros specialistai ir klasių vadovai apie profesinio orientavimo aktualijas supažindina mokinius klasių valandėlių metu. Patraukli profesinio informavimo forma – Karjeros mugės, kurių metu mokiniams sudaromos sąlygos arčiau ir išsamiau susipažinti su įvairiomis ugdymo įstaigomis – kolegijomis, universitetais, profesinėmis mokyklomis, jų siūlomomis studijų programomis, pabendrauti su studentais, dėstytojais, pasikonsultuoti su karjeros specialistais.

Skaityti daugiau...

Zoninės tinklinio varžybos

ppp
    Ketvirtadienį 2024-01-26 d. Ukmergės rajone, Taujėnų gimnazijos sporto salėje vyko kaimo vietovių zoninėstinklinio varžybos, kuriose dalyvavo ir mokyklos vaikinų komanda.

    Mūsų pogrupyje žaidė komandos iš penkiųrajonų: Ignalinos, Panevėžio, Rokiškio, Ukmergės ir Zarasų.

    Sužaidus ir susumavus rezultatus trečiąjąvietą iškovojo Rokiškio rajono A.Strazdo gimnazija, po permainingos ir ištvermės reikalaujančios kovos 2-1 mokyklos komanda iškovojo antrąją vietą, nugalėtojais tapo Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos komanda.

Skaityti daugiau...

Pamoka Antazavės dvare

ppp
    Mes, aštuntos klasės mokiniai, dalyvavome integruotoje literatūros ir istorijos pamokoje Antazavės dvare „Grafaitė Emilija Pliaterytė. Kuo panašios Adomo Mickevičiaus aprašyta Gražina ir Emilija Pliaterytė?“

    Kambaryje, skirtame Emilijai Pliaterytei, istorijos mokytojas Darius Tvardauskas mums papasakojo apie grafaitės gyvenimą, pomėgius, veiklas, apie sukilimą, kuriame dalyvavo ji ir jos pusbroliai. Apžiūrėjome jos portretus, didžiulį giminės medį. Manoma, kad Antazavės dvaro grafaitė, dalyvavusi 1831 metų sukilime, greičiausiai buvo paveikta Adomo Mickevičiaus poemos „Gražina“. Pamokoje aptarėme, kuo panašios Gražina ir Emilija Pliaterytė, savo atsakymus argumentavome, pagrindėme pavyzdžiais, citatomis. Pats Adomas Mickevičius po sukilimo parašė karžygei Emilijai skirtą eilėraštį „Pulkininko mirtis“, jį mums perskaitė ir pakomentavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ramutė Kuzmienė.

Skaityti daugiau...

Iš konkurso ,,Atvira erdvė” su diplomais

titul
    Savaitgalį (sausio 20 d.) kartu su neformalaus švietimo grupe “Vijūnas” vykau į Meškuičius (Šiaulių r.). Čia vyko respublikinė šokių šventė - konkursas “ATVIRA ERDVĖ”, kuriame dalyvavo net 46-i vaikų ir jaunimo šokių kolektyvai iš visos Lietuvos. Konkursas vyko Meškuičių miestelio kultūros centre. Tokiame konkurse dalyvaujame jau antrus metus iš eilės. Dalyvaujame sėkmingai. Konkurso vertinimo komisija šiemet mūsų kolektyvo šokį ,,Šąlanti vasara“ pagal dainą ,,Italo disco“ įvertino III-ojo laipsnio diplomu.

    Smagu, kad kartu su mumis vyko palaikymo komanda - 8 kl. mergaitės Aistėja, Greta ir Julija. Jos mane ir mano drauges drąsino ir įkvėpė, kai jaudinomės ir stresavome, padėjo nusiraminti, juk pasirodyti turėjome prieš didelę auditoriją.

Skaityti daugiau...

Saldi diena Šiauliuose

TITUL 1titul 2

    Labai apsidžiaugėme, kai sužinojome, jog kartu su šokių kolektyvu ,,Vijūnėlis“ ir jų palaikymo grupe į Šiaulius galėsime vykti ir mes, 5 –os klasės mokiniai. Į išvyką taip pat pakvietėme mūsų mokykloje besimokančius ukrainiečius Aliną ir Oleksandr.

    Daugelis iš mūsų į Šiaulius keliavome pirmą kartą, todėl viskas, ką pamatėme ir sužnojome apie šį miestą ir pakeliui į jį, buvo labai įdomu. Pirmoji vieta, kurią aplankėme buvo Kryžių kalnas. Čia vyko pirmoji istorijos pamoka apie šioje vietoje buvusį piliakalnį, čia statytus pirmuosius kryžius, Kryžių kalno likimą sovietmečiu ir šią žymią vietą dabar.

Skaityti daugiau...

Valandėlė pas gerb. Valentiną

tituline
    Gerb. Valentiną Andriūną – Antazavės kaimo gyventoją pažįstame jau keletą metų. Susipažinome vykdydami kalėdinę akciją ,,Aplankyk ir pasidalink”, lankydami savo bendruomenės senyvo amžiaus žmones. Šiemet gerb. Valentinas tuo laiku, kai vyko akcija, sirgo, tad dovanėlę perdavėme artimiesiems, o aplankyti ir daugaiu pabendrauti pažadėjome sausio mėnesį.

    Nekantriai laukėme klasės valandėlės - apsilankymo ir susitikimo su gerb. Valentinu. Jam ruošėmės iš anksto, apmąstėme, kokius klausimus jam užduosime, kuo domėsimės. Susitikimo tema - ,,Gyvenimas praeityje”. Tad apie praeitį kalbėjomės labai daug…

Skaityti daugiau...

Laisvės gynėjų dienai ,,Pergalės šviesa”

tituline
    Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Šią dieną pagerbiame 1991 –siais kovojusius ir už mūsų laisvę mirusius didvyrius, prisimename masinį pasipriešinimą prieš Sovietų Sąjungą - iš visos Lietuvos susirinkusius ir budėjusius žmones prie televizijos bokšto ir Aukščiausiosios Tarybos Vilniuje. Ši data yra labai svarbi kiekvienam Lietuvos piliečiui, juk tai diena, apsprendusi Lietuvos ateitį, diena, pažymėta ne tik krauju, bet ir pergalės ženklu. Neatsitiktinai, iniciatyva, siekianti priminti šių įvykių reikšmę pavadinta ,,Pergalės šviesa”, prie kurios tradiciškai prisijungė ir mūsų mokyklos bendruomenė. Ją surengti pakvietė mokyklos Mokinių taryba.

Skaityti daugiau...

Apie projektą ,,Atpažink, įvardink, padėk sau!“

tituline
    Zarasų r. Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla kaip mokyklos Mokinių tarybos – neformalios jaunimo grupės globėja pateikė paraišką Zarasų rajono savivaldybės administracijai dėl dalyvavimo jaunimo iniciatyvų skatinimo konkurse ir gavo finansavimą projektui (800 Eur) „Atpažink, įvardink, padėk sau!“.

    Projekto tikslas – mokinių (paauglių, 6-10 kl.) emocinės sveikatos gerinimas. Tikslui įgyvendinti buvo numatyti praktiniai užsiėmimai ir konsultacijos su psichologu bei šviesos terapijos taikymas.

Skaityti daugiau...

Kalėdų šventė Rokiškio dvare

tituline1tituline2

    Labai apsidžiaugėme, kai sužinojime, kad Kalėdų senis kviečia kalėdinę šventę švęsti ne mokykloje, o Rokiškio dvare. Tad trečiadienį (gruodžio 20 d.) šventiškai nusiteikę vykome į Rokiškį. Apsilankymas dvare prasidėjo nuo Prakartėlių parodos. Muziejaus darbuotoja Santa supažindino mus su prakartėlių istorija, pagrindiniais prakartėlės veikėjais ir pristatė prakartėles. Įdomiausia buvo apžiūrėti šiek tiek už mus vyresnio mokinio (jam tik 14 metų) prakartėlę. Ši prakartėlė – medžio drožybos darbas, taigi stebėjomės beveik mūsų bendraamžio gebėjimais drožinėti. Dar smagiau buvo rinkti ir balsuoti už mums labiausiai patikusią prakartėlę.

Skaityti daugiau...

Aplankėme ir pasidalinome

ppp
    Akcija ,,Aplankyk ir pasidalink” yra viena laukiamiausių akcijų tarp Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokinių. Mokiniai apie ją kalbėti ir jai ruoštis pradeda dar lapkričio viduryje, o tikras veiksmas prasideda gruodžio pirmąją savaitę prasidėjus Advento laikotarpiui.
Gerų darbų gamyklėlė, kuri veikė pirmojo aukšto foje, pradėjus ruoštis akcijai ,,Aplankyk ir pasidalink” virto tikra gerų darbų gamykla, o dalis gerų darbų persikėlė į technologijų kabinetą. Čia mokiniai gamino kalėdinius skanėstus, juo spuošė, pakavo, dėjo į dėžes… Šiais metais akcijai buvo gaminami kalėdiniai namukai. Jiems pagaminti buvo reikalingi sausainiai, saldainiai, konditerinio dekoro medžiagos. Finansinę paramą, reikalingą akcijai, skyrė mokyklos bendruomenės mokytojai, technikiniai darbuotojai ir mokyklos administracija.

Skaityti daugiau...

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla