Keliaujame ir mokomės

pp
    Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos pirmos ir antros klasės mokiniai .gegužės 15 dieną važiavo į Visagino baseiną. Vyko paskutinis projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ užsiėmimas.

    Mes šios dienos nekantriai laukėme, nes klasės vadovė buvo pažadėjusi šią dieną dar ir pramogų.

    Iš mokyklos išvažiavome į Zarasus, praėjome apžvalgos ratu, pasigrožėjome Zaraso ežero panorama ir visi kartu fotografavomės.

Skaityti daugiau...

Projekto ,,Sumanaus moksleivio akademija” uždarymo renginyje

pp
    Gegužės 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) iškilmių salėje vyko edukacinio projekto „Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio, Biržų, Joniškio, Pasvalio, Plungės, Akmenės, Mažeikių, Šakių ir Zarasų rajonų eksperimentinės ir II lygio klasės” baigiamasis renginys. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinių grupė (9-10 kl. mokiniai). ,,Sumanaus moksleivio akademijos” dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, juos sveikino VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė, daugelio rajonų savivaldos ir verslo atstovai, Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė, projekto rėmėjai.

Skaityti daugiau...

Pažymėta 20-ties metų Lietuvos narystė ES

tit1tituline2

    Kasmet gegužės 9-toji mokykloje kiek neįprasta diena – kasmet pažymime Europos dieną. Šiemet ji ypatinga. Juk švenčiame Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dvidešimtmetį. Balandžio – gegužės mėnesiais 9-10 kl. mokiniams vyko šiai progai skirtos pamokos ,,Europos Sąjunga: skaičiai ir faktai”, ,,Kaip susikūrė ES?”, ,,Lietuva – ES narė”, kurias vedė pilietiškumo pagrindų mokytoja Jovita Vainikevičiūtė.

    Paskutinę pamoką stebėjome LR Užsienio reikalų ministerijos ir VU tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto surengtos transliacijos ,,Lietuva Europos Sąjungoje: 20 metų narystės patirtys ir perspektyvos” ištraukas, kurioje klausėmės LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės prisiminimų apie Lietuvos politikų kelią, kurį jie privalėjo nueiti, siekdami tapti ES nariais, tame kelyje kilusius iššūkius ir sunkumus.

Skaityti daugiau...

Apie savanorystės galimybes LRK

titul1titul2

    Balandžio 23 d. (antradienį) mūsų mokykloje svečiavosi Lietuvos Raudonojo kryžiaus (LRK) Utenos skyriaus savanorės ir šio skyriaus vadovė Edita Vaitasienė. Jos susitiko su 8-10 kl. mokiniais. Viešnios pristatė organizacijos tikslus ir veiklas, LRK bendruomenės veiklos principus, papasakojo apie savo motyvus prisijungti prie LRK Jaunimo programos ir užsiimti savanoryste.

    Sužinojome, kad Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) — valstybės pagalbininkė humanitarinėje srityje siekianti apsaugoti žmonių gyvybes ir orumą, o išbandyti save savanoriai gali dalyvaudami įvairiose programose. Tarp jų - ,,Šilti apsikabinimai”, ,,Psichikos sveikatos” ,,Stipri šeima”, Krizių ir ekstremalių situacijų valdymo, Prieglobsčio ir migracijos, Pirmosios pagalbos bei Jaunimo programos. Taigi, savanoriai užsiima vienišų senjorų priežiūra, pagalba neįgaliems žmonėms ir jų šeimoms, pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams bei migrantams, moko teikti pirmąją pagalbą, humanitarinę pagalbą pažeidžiamiausiems žmonėms Lietuvoje.

Skaityti daugiau...

Viktorina „Vanduo – gyvybės šaltinis“

ppp
    Kiekvienais metais kovo 22 -ąją minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos minėjimą 1992 m. inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, kuri vyko Rio de Žaneire, Brazilijoje. Lietuvoje Pasaulinė vandens diena, Aplinkos ministerijos iniciatyva, minima nuo 2000-ųjų. 2024 metų dienos tema „Vanduo ir taika“. Šią temą Jungtinių Tautų organizacija pasirinko atsižvelgiant į pasaulio politinį nestabilumą. O šūkis „Vandens panaudojimas taikai“ atliepia kaip svarbūs vandens ištekliai žmonijos egzistavimui.

Skaityti daugiau...

Atvirų durų dienos renginyje ZPM

tituline1tituline2

    Penktadienį (balandžio 13 d.) 10-os kl. mokiniai lankėsi Zarasų profesinėje mokykloje (ZPM) vykusiame Atvirų durų renginyje. Išvykos tikslas – daugiau sužinoti apie čia siūlomas įsigyti profesijas, apžiūrėti erdves, susipažinti su šia mokykla – pabendrauti su mokyklos mokytojais ir mokiniais.

Skaityti daugiau...

Istorijos pamoka kitur

Titulin 1titulin 2

    Ketvirtadienį (balandžio 11 d.) mums, 5-os kl. mokiniams, istorijos pamoka vyko Antazavės dvare. Pamokos tema ,,1830-1831 metų sukilimas ir jo didvyrė Emilija“. Užsiėmimo metu kartu su istorijos mokytoja nagrinėjome sukilimo priežastis, tikslus, aiškinomės, kada ir kur prasidėjo sukilimas, aptarėme sukilėlių vėliavą. Ši pamokos dalis vyko dvaro bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Pamokos Šniukštų bibliotekoje

pp
    Balandžio 10-ąją mes, Antazavės pagrindinės mokyklos penktokai, lankėmės Šniukštų kaimo bibliotekoje. Mano mama bibliotekininkė Virginija papasakojo apie rašytoją Joną Biliūną. Jam balandžio 11 dieną sukanka 145 metai. Sužinojome daug faktų apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Skaitėme novelę „Kliudžiau“. Tai kūrinys apie mažą berniuką, kuris paleido strėlę į nelaimingą katytę ir ją nužudė. Mes daug kalbėjomės apie berniuko poelgį, kodėl jis taip padarė, kaip jis pasikeitė ir ko iš to įvykio mes galime pasimokyti. Pamokoje buvome perskaitę ir kitas J. Biliūno noveles – „Joniukas“, „Brisiaus galas“, „Laimės žiburys“. Todėl kalbėjomės ir apie seno, niekam nebereikalingo šuns likimą, apie laimės, laisvės troškimą, pasiaukojimo prasmę.

Skaityti daugiau...

Apie mokymosi galimybes Zarasų profesinėje mokykloje

Tituline
    Pirmadienį (balandžio 8 d.) Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinėje mokykloje lankėsi Zarasų profesinės mokyklos gimnazijos skyriaus vedėja Edita Kondratavičiūtė. Viešnia susitiko su 10 klasės mokiniais. Susitikimo metu buvo pristatytos šos mokyklos profesinio mokymo programos, mokymosi galimybės turintiems pagrindinį išsilavinimą ir jo neįgijusiems, paaiškinta, kuo individualus ugdymosi planas, kurį susidaro vidurinį išsilavinimą nusprendę profesinėje mokykloje įgyti mokiniai, skiriasi nuo individuaaus ugdymosi plano nusprendusiems savo mokymąsi tęsti gimnazijoje, įvardijo kitus mokymosi skirtumus. Viešnia papasakojo apie Zarasų profesinės mokyklos mokinių dalyvavimą Erasmus plus mainų programoje – galimybes mokiniams tobulinti savo profesines kompetencijas užsienio šalyse - Portugalijoje, Ispanijoje, Italijoje ir pan., aptarė socialinius klausimus – gyvenimo sąlygas mokyklos bendrabutyje, maitinimąsi, kainas, stipendiją ir jos dydį lemiančius kriterijus.

Skaityti daugiau...

Parodoje Karjera ir studijos 2024

Tituline
    Dar prieš šv. Velykų atostogas grupė 9-10 kl. moksleivių vyko į didžiausią Lietuvoje moksleiviams, studentams, karjeros kelią besirenkantiems ar keičiantiems žmonėms skirtą mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą KARJERA& STUDIJOS 2024. Šių metų renginio tema ,,Ką veiksime dirbtinio intelekto laikais?“, tad parodoje buvo keliami klausimai ne tik, kokias profesijas rinktis, bet ir kaip dirbtinis intelektas keis savirealizacijos formas, kokia bus ateities savęs bei ateities profesijos versija.

Skaityti daugiau...

,,Sumanaus moksleivio akademijoje“

titul 1titul 2

    Penktadienį (kovo 22 d.) mūsų mokyklos 9-10 kl. moksleivių grupė kartu su kitais Zarasų ,,Ąžuolo“ bei Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijų mokiniais vyko į ,,Sumanaus moksleivio akademijos“ veiklas VDU (Vytauto Didžiojo universitetas) Žemės ūkio akademijoje. Tai jau antras šiame projekte dalyvaujančių mokinių vizitas į Kauną.

    Pagal polinkius bei interesus pasirinkę dominančias sritis - eksperimentinių klasių kryptis (gamtos mokslų, verslumo, inžinerijos eksperimentinės klasės) mokiniai susitiko su šios aukštosios mokyklos dėstytojais ir klausėsi jų paskaitų. Inžinerijos eksperimentinės klasės mokiniai dalyvavo paskaitose ,,Moderni tehnika ir sumaniosios technologijos žemės ūkiui“ (prof. dr. Egidijus Šarauskis ir prof. dr. Rolandas Bleizgys) bei ,,Kosmoso tehnologijos žemės ūkio mašinų valdymui“, gamtos mokslais besidomintys (gamtos mokslų eksperimentinė klasė) klausėsi šio universiteto doktorantės Loretos Bisikirskienės paskaitos ,,Kas vyksta zylės inkile“, verslumo eksperimentinės klasės dalyviai dr. Laimos Skauronės paskaitoje ,,Asmeninių finansų valdymas“ gilinosi į asmeninių finansų valdymo principus ir ypatybes.

Skaityti daugiau...

Apie vaistinius augalus kitaip

20240314 124826 pp
    Vaistinius augalus vertiname todėl, kad juose kaupiasi biologiškai veikliosios medžiagos, kurios gali palengvinti įvairių susirgimų simptomus. Lietuvoje vaistiniai augalai yra gana paplitę, daugeliui gerai žinomi bei dažnai vartojami. Tačiau reikia nepamiršti, kad kiekvienas augalas, be teigiamo gydomojo poveikio(indikacijos), turi ir nepageidaujamą šalutinį poveikį (kontraindikaciją). Dar Viduramžiais šveicarų gydytojas ir filosofas Paracelsas yra pasakęs, kad vaistą nuo nuodo skiria tik dozė.

    Suteikti išsamią informaciją ir patarti kokį vaistinį augalą rinktis vienu ar kitu atveju gali tik specialistai. Vaistinio augalo, kuris gelbėtų nuo visų ligų – nėra.

Skaityti daugiau...

Spektaklis mažiesiems

ppp
    Kovo 7 diena ilgai išliks pradinukų ir priešmokyklinės grupės ugdytinių atmintyje. Mokykloje svečiavosi Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ugdymo skyriaus „Sartukas“ mokytojos, kurios viešnagės metu tapo aktorėmis ir dovanojo spektaklį „Panama yra graži“. Spektaklis buvo nepaprastai įdomus, galintis pamokyti ne tik vaikus, bet ir suaugusius.

    Po spektaklio vaikai išėjo kupini gerų emocijų, tartum kartu su personažais suradę ieškotą didžiausią laimę.

Skaityti daugiau...

Kovo 11-ajai – apie savanorius ir Nepriklausomybės kovas

20240312 080245
    ,,Čia amžinai skambės jos vardas Lietuva“,- taip vadinosi šiais metais Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas renginys. Tradiciškai šią svarbią Lietuvos istorijai ir visiems Lietuvos piliečiams datą paminėti susirinko visa mokyklos bendruomenė – mokiniai, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai.

    Šventę pradėjo 8-os klasės mokinė Gertrūda, kuri padeklamavo poeto Jono Jakšto eilėraštį ,,Laisvė“. Jai talkino ir renginį padėjo vesti dešimtokė Brigita. Renginys buvo skirtas 1918-1920 metų Lietuvos laisvės gynėjams – savanoriams ir 1918-1920 metų savanorių kovoms su bolševikais, bermontininkais ir lenkais atminti. Mindaugas, 9-os kl. mokinys, perskaitė 1918-ųjų metų Lietuvos gynimo komiteto atsišaukimą į jaunimą, ūkininkus bei darbininkus ir kvietė ginti Tėvynę, kiti mokiniai skaitė savanorių – J. Liutkaičio, J. Žukausko, pulkininko V. Skorupskio prisiminimus, kuriuose aprašomi kovų epizodai, savanorių nuotaika, drąsa bei pasiryžmas ginti laisvą Lietuvą, o video medžiagos pagalba žiūrovai galėjo susipažinti su 1918-1920 metais paskelbtai Lietuvos nepriklausomybei kilusiomis grėsmėmis, kurias įveikus galėjo skleistis ir sužydėti Lietuvos laisvė. Buvo aptarta 1918 –aisiais atkurtos Lietuvos valstybės ir apgintos laisvės svarba Kovo 11-ajai – šių dienų laisvei, įkvepiantis savanorių pavyzdys stiprinant dabartinę Lietuvos valstybę – kuriant ginkluotąsias pajėgas atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę 1990-aisiais.

Skaityti daugiau...

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla