,,Atmintis gyva, nes liudija“ Laisvės 30-čiui

ppp
    Nors ugdymo procesas vyksta nuotoliniu būdu, stengiamės puoselėti įprastas gimnazijos bendruomenės gyvenimo tradicijas. Viena iš jų – Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuojama pilietinė akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Šiemet ji – dramatiškųjų Sausio įvykių 30-mečiui.

    Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, 8 val. užgesinome šviesas gimnazijos languose ir uždegėme atminties žvakutes. Klasių vadovai pirmąją šios dienos nuotolinę pamoką skyrė 1991 m. žuvusiesiems už Lietuvos Laisvę pagerbti: vieni mokiniams priminė Sausio įvykių kroniką, kiti kartu su mokiniais skaitė liudininkų prisiminimus ar dalinosi savo pačių patirtimis bei įspūdžiais, treti žiūrėjo dokumentinę medžiagą apie žuvusiuosius, vartė virtualius fotoalbumus ar klausėsi dainų… Mokiniai vienybės, atminties ir pergalės simbolį – žvakelę – uždegė savo namų languose.

Skaityti daugiau...

ARTĖJANT TAUTODAILĖS METŲ PABAIGAI - NAUJA MOKINIŲ DARBŲ PARODA

pppp
    TAUTODAILĖ - savamokslių lietuvių liaudies meistrų sukurti vaizduojamosios ir taikomosios dailės dirbiniai, kryždirbystė.

    Tautodailės dirbiniai - tai skulptūros, tapybos, grafikos darbai, kruopščiai ir subtiliai atlikti popieriaus karpiniai, keramikos, juvelyrikos, medžio, metalo gaminiai, iš vytelių, šaknų, šiaudų pinti darbai ir nuostabiais raštais austi audiniai bei juostos.

    Su tautodaile dirbantys žmonės savo žinias perduoda iš kartos į kartą savo vaikams, anūkams, draugams. Tai viena iš pagrindinių liaudies dailės principų.

    Šiais mokslo metais mūsų gimnazijos mokiniai turėjo puikią progą susipažinti su medžio drožinėjimo technika. Jos mus pamokė medžio drožėjas iš Dusetų Erikas Čypas – sertifikuotas tautodailininkas, įkūręs Dusetų Amatų centrą. Džiaugiamės, kad meistras nepasididžiavo ir atvyko į Antazavės dvare veikiantį amatų centrą, kur visą spalio mėnesį galėjome pasimokyti medžio drožinėjimo subtilybių. Puikiai įrengtose erdvėse vyko technologijų pamokos su tautodailininku.

Skaityti daugiau...

Sėkmė nusišypsojo šešių mokyklų atstovams

Panevezio TLK viktorina ppp
    Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) viktorinos nugalėtojų atrankos komisija jau išrinko 2020 m. spalio 5–18 dienomis vykusios tradicinės viktorinos „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą ir ne tik?“ nugalėtojus ir paskatinamųjų prizų laimėtojus. Nugalėtojais tapo 10 dalyvių, o paskatinamuosius prizus šįmet laimėjo 20 mokinių, 5 pedagogai ir 2 visuomenės sveikatos specialistai.

    Viktorinos nugalėtojais tapo gimnazistai iš Panevėžio Juozo Balčikonio, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Zarasų rajono Antazavės Juozo Gruodžio ir Panevėžio 5-osios gimnazijų. Paskatinamieji prizai skirti dviejų pastarųjų mokyklų, Rokiškio rajono Obelių ir Utenos rajono Užpalių gimnazijų mokiniams.

Skaityti daugiau...

Apie LR Konstitucijos egzaminą 2020

Tituline
    LR Teisingumo ministerija keturioliktąjį kartą Lietuvos piliečius pakvietė laikyti LR Konstitucijos egzaminą. Prie kvietimo prisijungė bei LR Konstitucijos egzamine 2020 dalyvavo ir mūsų gimnazijos 5-12 klasių moksleiviai. 5-8 klasių mokiniai savo žinias apie valstybę, valdžios struktūrą ir institucijas, jų pavaldumą, pagrindiniame valstybės įstatyme įtvirtintas žmogaus teises ir laisves tikrinosi mokykloje, 9-12 kl. moksleiviai LR Konstitucijos žinių testą atliko namuose. Šiemet egzaminas buvo organizuotas kitaip: dėl karantino sąlygų jis vyko tik virtualiu būdu, egzaminą sudarė tik vienas etapas, o mokiniai privalėjo atsakyti į 15 uždarų testo klausimų ir vieną atvirą klausimą.

Skaityti daugiau...

Pamokos kitoje edukacinėje erdvėje

pp
    Siekiant padidinti ugdymo(si) patrauklumą, mokinių mokymosi motyvaciją, gimnazijos mokytojai ugdymui(si) stengiasi išnaudoti kitas edukacines erdves. Viena artimiausių – Amatų centras Antazavės dvare. Spalio mėnesį 5, 7, 9 ir III g klasių mokiniams čia vyko statybų ir technologijų pamokos - medžio drožybos užsiėmimai.

    Drožybos paslapčių mokinius mokė Erikas Čypas – sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininkas, senųjų amatų – žaislininkystės ir kubilininkystės puoselėtojas. Mokiniai susipažino su drožybos amatui reikalingais darbo įrankiais, sužinojo apie drožybai tinkamas medienos savybes, šio amato tradicijas Lietuvoje, apžiūrėjo čia eksponuojamus medinius šaukštus, geldas, uoksinius inkilus, medinius žaislus... Rastas čia ir namelis voverei.

Skaityti daugiau...

Prieš atostogas – į parodą

titulinie1tituline2

    Penktadienį (spalio 23 d.) mes, 8 kl. mokiniai, lankėmės Amatų centre Antazavės dvare. Čia dalyvavome amatininkės Aleksandros Stasytienės darbų parodos uždaryme. Aleksandros darbai yra sertifikuoti – jie priskiriami tautiniam paveldui. Apžiūrėjome čia eksponuojamus mezginius, nėrinius, siuvinėjimo darbus.

    Amatininkė pristatė savo dirbinius, papasakojo keletos jų istoriją. Ypač įdomu buvo sužinoti apie škaplierius (du audinio gabaliukai, sujungti virvele, pamaldumą išreiškiantys daiktai), jų gamybą ir dėvėjimo reikšmę. Amatininkė pademonstravo škaplierių audimą. pasidalino jau šimtmetį skaičiuojančių staklelių istorija. Beje, Aleksandra yra vienintelė amatininkė Lietuvoje gaminanti škaplierius.

Skaityti daugiau...

Mokytojo diena Antazavėje

mokytoja 150
    Kaip ir kiekvienais, taip ir šiais metais spalio 5 dieną gimnazijoje buvo švenčiama Tarptautinė mokytojo diena. Mūsų gimnazijos mokytojai turėjo galimybę tris pamokas pailsėti ir užsiimti veikla, kurią mes, dvyliktokai, sugalvojome. Mokytojų kambaryje pasveikinome mokytojus, įteikėme jiems gėlių ir skyrėme užduotį: rasti „lobį“ pagal užkoduotas žinutes-laiškus ir sugalvoti kiekvienam 12 klasės mokiniui tinkančią profesiją. Mokytojai dalyvavo neįprastoje ekskursijoje po žymiausias Antazavės vietas, o dvyliktokai turėjo galimybę „įšokti“ į pedagogų ir direktorės klumpes.

Skaityti daugiau...

Dviejų vienatvių ir vienos bičiulystės istorija

8 539 54 ppp
    Rugsėjo 30 dieną mūsų gimnazijos pradinių klasių moksleiviai, pasinaudoję kultūros paso galimybėmis, skubėjo į Zarasų kultūros centrą, kuriame stebėjo Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „M♥Š" (Mergaitė myli šunį).

    Žiūrovų širdis jaudino suaugusiųjų abejingumas ir vienatvę išgyvenantis vaikas, ir žaisliuku tapęs nulėpausis šunelis, kuris už nepaklusnumą išvežtas į miško gilumą...Ypač aktuali spektaklio vaikams tema - šilumos, supratimo ir atjautos paieškos. Kaip atrasti vienam kitą ir išgyventi šaltame, abejingame ir racionaliame pasaulyje? Kiekvienas spektaklį stebėjęs žmogus galvojo apie dėmesingumą, tarpusavio santykius, pagarbą gyvybei, gebėjimą mylėti ir prisiimti atsakomybę.

Skaityti daugiau...

Pamoka prie piliakalnio

tituline 1tituline 2

    Rugsėjo 24 d. (penktadienį) dvi pamokas praleidome su istorijos mokytoju Dariumi Tvardausku ir klasės vadove Jovita Vainikevičiūte gamtoje prie Velikuškių piliakalnio. Čia vyko istorijos pamoka ,,Taip gyveno baltai“. Piliakalnis įrengtas tarp Zalvės ir Sartų ežerų. Iš pradžių ir išsiaškinome, kodėl baltai pasirinkdavo tokias vietas piliakalniams įrengti.

    Laiptais užlipę į piliakalnį, klausėmės pasakojimo apie jį, čia atliktus archeologų tyrinėjimus, rastus senovės baltų daiktus - kirvukus, ietigalius, smeigtukus, adatas bei kitus įrankius ir papuošalus. Taip pat išgirdome keletą legendų.

Skaityti daugiau...

Šventosios aukštupio pažintinėje trasoje

ppp
    Rugsėjo 22 d. – Baltų vienybės diena. Ta proga mes, gimnazijos 7 kl. mokiniai, dalyvavome žygyje – edukaciniame užsiėmime ,,Ten, kur lietuvių gentis gyveno...“.

    Kartu su istorijos mokytojais bei Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos darbuotojomis (Kristina Ivanovaitė, Vaida Vaitavičiūtė – Maciulevičienė) pėsčiomis keliavome Šventosios aukštupio pažintine trasa. Ieškojome čia gyvenusios lietuvių genties pėdsakų – pilkapių, piliakalnių... Juos radę, klausėmės įdomių pasakojimų apie šiuos objektus: archeologinius radinius, senovės baltų gyvenimo būdą, verslus, laidojimo papročius, o susikaupimą ir dėmesį tikrinomės žaisdami žaidimą ,,Voratinklis“.

    Ypač smagu ir linksma buvo keltis pantonine perkėla per siauriausią Antalieptės marių vietą.

Skaityti daugiau...

Apie edukaciją ,,Bajorų gyvenimas mieste“

tituline
    Saulėtą, nors šiek tiek vėjuotą rugsėjo 18-osios popietę, penktadienį, 8 kl. ir I g kl. mokiniai lankėsi Kauno senamiestyje. Į Kauno pilies seniūno personažą persikūnijęs Kauno miesto muziejaus edukatorius Giedrius Karpinskas mus pasitiko pilyje.

    Kad būtų linksmiau ir įdomiau, mus paskirstė į komandas — keturias žymių bajorų giminių komandas: Radvilas, Pacus, Tiškevičius ir Sapiegas. Kiekvienai grupei edukatorius įteikė pradinę pinigų sumą — 12 grašių. Neatsakiusios į klausimą komandos teisingai atsakiusiai turėjo sumokėti po 1 grašį.

Skaityti daugiau...

Viešnagė zoologijos sode

PPP
    Po pažinties su žuvų pasauliu VDU ŽŪA lankėmės Lietuvos zoologijos sode. Mus pasitiko gidė vardu Violeta. Čia vyko edukacija ,,Lietuvos laukiniai“. Vaikštinėjome po sodą, klausėmės gidės pasakojimo apie stumbrus, lapes, vilkus, miškines kates, šeškus, ožkas, ruonį Kajų... Atsakinėjome į klausimus. Supratome, kad Violeta išmano ir myli savo darbą - žino gyvūnų rūšis, jų šėrimo ir priežiūros taisykles, supranta, kaip jie elgiasi, netgi prisimena jų vardus ir kiekvieno istoriją. Buvo įdomu sužinoti apie čia veisiamus balinius vėžlius ir juos paliesti.

Skaityti daugiau...

Diena Kaune

titulinė 1titulinė 2

    Pažintinės žuvininkystės programos ,,Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyviai prasidėjus naujiems mokslo metams toliau tęsė savo veiklas. Rugsėjo 18 d. (penktadienį) 3 – 5 klasių ir 8-I g klasių mokinių grupės vyko į Kauną, į VDU ŽŪA (Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija). Čia moksleiviams vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.

    Teorinėje dalyje mokiniai buvo supažindinti su akvakultūros vystymosi Lietuvoje istorija, žuvininkystės ūkiais Lietuvoje, žuvų auginimui taikomais būdais, paplitusiais Lietuvoje, ES ir pasaulyje, naudojama įranga ir technologijomis. ŽŪA dėstytoja taip pat pristatė pagrindines Lietuvoje auginamų žuvų rūšis, ypatybes, žuvų gyvenimo ciklą, aptarė akvakultūros reikšmę atkuriant retųjų ir nykstančių žuvų populiacijas, priminė akvakultūros produktų reikšmę visuomenei.

Skaityti daugiau...

Linkime sėkmės

ppp
    Neįprasta 2019-2020 mokslo metų pabaiga, neįprasta paskutinė pamoka, neįprasta brandos egzaminų sesija... Visa tai nesutrukdė mūsų gimnazijos abiturientams pasirinkti tolimesnį mokymosi bei gyvenimo kelią. Taigi, brandos egzaminų sesijos finišą pasiekė visi septyni abiturientai – visiems VI –osios Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos laidos abiturientams įteikti brandos atestatai - vidurinį išsilavinimą liudijantys dokumentai.

    Džiugu, kad dauguma buvusių abiturientų apsisprendė mokytis toliau, atsakingai rinkosi tolimesnį mokymosi kelią – siekė suderinti savo mėgstamą veiklą su būsima profesija, domėjosi mokomaisiais dalykais studijų metu, įsidarbinimo galimybėmis, baigus pasirinktą mokymosi programą.

Skaityti daugiau...

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Covid19 LSD

Tėvų ir globėjų dėmesiui

    Informuoju, kad Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta naujos redakcijos Lietuvos higienos norma HN 20:2018 „Neformaliojo vaikų švietimo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, kurioje neliko reikalavimo nuo 2018-09-01 pristatyti vaiko sveikatos pažymėjimo kopijos.

    Švietimo teikėjas, kuris organizuoja kūno kultūros ir sporto pratybas, varžybas, turi užtikrinti, kad mokiniai jose dalyvautų tik pasitikrinę sveikatą Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, nustatytu periodiškumu ir pateikę sportuojančiojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 068/a) ar sportininko sveikatos stebėjimo kortelę (forma Nr. 061/a), patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“ ar jų kopijas. Kiti švietimo teikėjai, vykdantys neformaliojo švietimo programas, turi užtikrinti, kad mokiniai iki 18 metų jose dalyvautų tik švietimo sutartyje numačius prievolę tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos tikrinimo išvadas, jeigu gydytojo sprendimu mokinio dalyvavimas konkrečioje neformaliojo švietimo veikloje gali turėti įtakos jo sveikatai.

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis 

pr rem1
pr rem2

pr rem3 projektas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

PRIMINIMAS TĖVAMS,
SENELIAMS IR VAIKAMS

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai ir Zarasų rajono savivaldybės nariai primena, kad 1999-06-03 Zarasų rajono taryba priėmė sprendimą Nr. 245, kuriuo yra patvirtinti šie buvimo viešose vietose laiko apribojimai vaikams:

Vaikams iki 14 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 22 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 21 val.

Vaikams nuo 14 iki 16 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 23 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 22 val.

Vėlesniu laiku vaikams lankytis viešosiose vietose ir renginiuose galima tik su tėvais (globėjais) arba suaugusiais šeimos nariais.

RŪPINKIMĖS VAIKŲ SAUGUMU!!! 

2021  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija