Kelionė po Molėtų apylinkes

ppp
    Birželio 22 dieną mokslo metus užbaigėme vėl visi kartu. Lankėme Molėtų rajono turistų pamėgtas vietas. Aplankėme etnokosmologijos muziejų, kur per požeminę galeriją kilome vis aukštyn. Atnaujintose salėse buvo pristatomi skirtingi žmogaus ir žmonijos ryšiai su kosminiu pasauliu.

    Susipažinome su naujausiomis informacinėmis technologijomis. Sužavėti buvome atspindžių salėje.Stebėjome ir klausėmės namų erdvės sąsajos su kosminiu pasauliu.

    Lankėmės A. Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje. Matėme gyvūnų iškamšas.

Skaityti daugiau...

Istorijos pamoka kitur ir kitaip

ppp
    Birželio 18 dieną (penktadienį) mes, 5 kl. mokiniai, vykome į pirmąją Lietuvos sostinę - Kernavę. Pirmiausia apsilankėme Kernavės archeologinės vietovės muziejuje. Čia mus pasitiko gidė Ieva, kuri papasakojo apie labai įdomią ir neįprastą archeologo profesiją. Apie ją jau daug žinojome iš istorijos pamokos. Dar prieš vykdami žiūrėjome filmą apie archeologiją ir archeologo darbą. Muziejuje susipažinome su archeologų darbo įrankiais ir dažniausiais radiniais.

    Po to leidomės į ekskursiją po Kernavės piliakalnius, aiškinomės jų pavadinimus (sužinojome, kad tai - Aukuro kalnas, Mindaugo sostas, Pilies kalnas, Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio kalnas), sužinojome, kaip buvo surastas senasis Kernavės miestas.

Skaityti daugiau...

Pažintinė kelionė po Biržų miestą ir rajoną.

pppp
    Birželio 16 dieną šeštos klasės mokiniai važiavo susipažinti su Biržų krašto įdomybėmis. Čia daug lankytinų vietų, išskirtinis kraštovaizdis ir įvairias istorijas bei mitus sauganti Biržų pilis. Biržuose žemės paviršius nuolat keičiasi ir formuoja naują kraštovaizdį. Gruntiniam vandeniui išplovus gelmėje esančius gipso klodus, įgriūva žemė. Susidaro paslaptingos smegduobės. Aplankėme populiariausią karstinę smegduobę — Karvės olą. Kraštovaizdį stebėjome iš Kirkilų apžvalgos bokšto, kurio aukštis – beveik 32 metrai. Iš išorės apžiūrėjome Astravo dvaro rūmus, raiškiausią XIX a. romantizmo architektūros sodybą Lietuvoje. Perėjome ilgiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą, jungiantį Biržų miestą su Astravo dvaru. Lankėmės legendomis apipintoje garsiojoje Radvilų giminės statytoje Biržų pilyje. Tai didžiausia bastiono tipo tvirtovė Lietuvoje. Be reprezentacinių rūmų yra atstatytos dvi parakinės, tiltas, atkurtas arsenalo pastatas.

Skaityti daugiau...

Diena Aukštaitijos nacionaliniame parke

pp
    Birželio 17 dieną linksmi ir gerai nusiteikę 2 – 3 klasių mokiniai išvyko į kelionę po Aukštaitijos nacionalinį parką. Kelionė prasidėjo Bitininkystės muziejuje. Mus pasitikęs gidas įdomiai pasakojo apie muziejų. Lankydami ekspoziciją vaikai sužinojo apie bitininkystės raidą nuo seniausių laikų iki šių dienų, bitininkystės tradicijas, senovinius įrankius, kurių reikėjo bitėms prižiūrėti. Visi mokiniai atidžiai klausėsi gido istorijų apie bičių gyvenimą, korius, vašką, kaip apsaugoti bites nuo lokių. Stebėjo bičių darbą avilyje. Aplankę Austėjos klėtelę, sužinojo iš kokių augalų žiedų bitės renka nektarą.

    Po ekskursijos vaikų laukė žaidimai muziejaus teritorijoje. Apžiūrėję skulptūras, pasisupę ir pasistiprinę vykome link Ginučių piliakalnio. Užlipę ant piliakalnio radome paminklinį akmenį, kuris liudija, kad čia lankėsi prezidentas Antanas Smetona.

Skaityti daugiau...

Po Zarasų rajoną

ppp
    Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos pirmos ir antros klasės mokiniai birželio 9 ir 11 dienomis važiavo į Zarasų krašto muziejų, kuriame vyko edukacija „Tautinis kostiumas vakar ir šiandien“. Vaikus pasitikusi Daiva Juškienė supažindino su muziejaus eksponatais. Papildę savo žinias istorine informacija bei įdomiais faktais, mokiniai noriai atsakė į klausimus ir atliko visas muziejininkės paskirtas užduotis. Vaikai grožėjosi Algirdo Gaižausko eksponuojama darbų paroda „Vasaros spalvos“.

    Pirmokai su savo mokytoja vyko apžiūrėti Stelmužės ąžuolo.

Skaityti daugiau...

Pažintinė kelionė po Anykščių kraštą

ppp
    Birželio 15 d. ketvirtos klasės mokiniai iškeliavo į Anykščius. Kelionė prasidėjo nuo A. Baranausko klėtelės, kurioje poetas parašė savo garsiausią kūrinį ,,Anykščių šilelis“. Vėliau apžiūrėjome A. Vienuolio – Žukausko memorialinį namą – muziejų. Visi buvome sužavėti S. Petraškos akmens tapybos paroda. Aukštaitijos siaurojo geležinkelio muziejuje aplankėme pagrindinį stoties pastatą, prekių sandėlį, garvežį, istorinių transporto priemonių ekspoziciją, pasivažinėjome rankine drezina.

Skaityti daugiau...

Apie galimybę užsidirbti patiems

Titulinis
    Prasidėjus vasarai, mums, vyresnių klasių mokiniams, svarbiu dalyku tampa įsidarbinimo galimybės ir darbo paieška vasarą. Šia tema ketvirtadienį (birželio 3 d.) bendravome su Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento Ignalinos poskyrio vedėja Sigute Bagdoniene. Užsiėmimo ,,Individuali veikla: ką turiu žinoti?" metu specialistė pristatė mums du būdus užsidirbti patiems - individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir individualią veiklą pagal pažymą. Ji taip pat paaiškino, kuo šie būdai skiriasi, aptarė reikalavimus asmenims, norintiems šiuo būdu užsidirbti, pateikė tokios veiklos pavyzdžių.

Skaityti daugiau...

Apie Europos egzaminą

ES egz tit
    Dar gegužės pradžioje dalyvavau Europos egzamine. Šiuo konkursu Lietuvoje yra pažymima Europos diena (gegužės 9 d.). Dalyvavau jame pirmą kartą. Norėjau sužinoti daugiau apie Europos Sąjungą ir jai priklausančias valstybes. Tai daryti taip pat skatino pilietiškumo pagrindų mokytoja ir ugdymo karjerai koordinatorė Jovita Vainikevičiūtė.

    Per pilietiškumo pamokas nagrinėjome temas apie ES, jos valdžios įstaigas, sprendėme viktorinos ,,Ką žinai apie ES?" klausimus kartu ir namuose - savarankiškai. Ruoštis egzaminui taip pat padėjo svetainė https://ec.europa.eu/lithuania/education_lt, kurioje yra įvairios informacijos apie ES, o išbandyti užduotis ir treniruotis galėjau https://europosegzaminas.lrt.lt/egzaminas/isbandyk (nuorodomis pasidalino mokytoja).

Skaityti daugiau...

Neįprasta Paskutinio skambučio šventė

DSC00048
 

Jums sakom, kad ateis diena,
Priversianti pravirkt kiekvieną.
Vienvietis suolas ir žalia lenta
Išsiųs gyveniman. Tik jau po vieną...

    Gegužės 21 dieną mūsų gimnazijoje vyko Paskutinio skambučio šventė. Ilgokai buvo diskutuota, kaip organizuoti šią šventę. Visgi norėjosi, kad ir karantino reikalavimai nebūtų pažeisti, ir šventinės nuotaikos būtų.

Skaityti daugiau...

Netradicinės pamokos

ppp
    Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos antros klasės mokiniai gegužės 19 dieną vyko į Šniukštų biblioteką, kurioje vaikų laukė bibliotekininkė Virginija Petraitienė. Šią moterį mokiniai gerai pažįsta, nes jau antrus metus su ja bendrauja. Tądien bibliotekoje vyko netradicinės lietuvių kalbos, dailės ir technologijų bei fizinės veiklos pamokos.

    Lietuvių kalbos pamoka prasidėjo interaktyviu mokomuoju žaidimu „Knygos kelias“. Tai edukacinis žaidimas kompiuteriu, kurio dėka mokiniai ne tik sužinojo kaip buvo gaminamos knygos, bet galėjo visame jos gaminimo procese dalyvauti ir patys! Vaikams buvo smagu sužinoti, kaip knygos gaminamos iki spausdinimo mašinos atsiradimo ir kaip knyga atsidurdavo lentynose po spausdinimo meno atsiradimo. Papildę savo žinias istorine informacija bei įdomiais faktais, mokiniai noriai atliko visas interaktyvias užduotis.

Skaityti daugiau...

„Augink, rūpinkis, mylėk“ - pradinukams

Titul11Titul 2

    Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija jau trečią kartą teikė paraišką dalyvavimui Žemės ūkio ministerijos ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Šviečiamosios gyvulininkystės programoje ,,Augink, rūpinkis, mylėk". Apsidžiaugėme gavę žinią, kad paraiška yra finansuojama ir įstaiga atrinkta dalyvauti programoje. Programos tikslas – skatinti vaikų susidomėjimą gyvulininkyste. Šiemet programos dalyviai - pradinių klasių (2-4 kl.) mokiniai, tad įgyvendiname II-ąjį programos modulį.

Skaityti daugiau...

Apie savanorystę su Greta

Titul 1Titul 2

    Baigiantis savaitei (gegužės 7 d., penktadienį) gimnazijos ugdymo karjerai koordinatorė Jovita Vainikevičiūtė surengė mums, 8-12 kl. mokiniams susitikimą su savanore. Tik įjungę kameras supratome, kad susitikimo viešnia - Greta Mieliauskaitė, buvusi gimnazijos mokinė, dabar Kauno kolegijos Menų fakulteto studentė.

    Užsiėmimo pradžioje kartu su mokytoja apsibrėžėme, kas yra savanorystė, išsiaiškinome savanorystės principus, mokytoja supažindino su galimybėmis savanoriauti pagal Europos Solidarumo korpuso ir Jaunimo savanoriškos tarnybos programas, savanoriškas veiklas nuotoliniu būdu.

Skaityti daugiau...

Džiaugiamės savo sėkme

pppTemidep

    Balandžio 29d. (ketvirtadienį) įvyko moksleivių teisinių žinių konkurso ,,Temidė“ II-asis etapas -,,Pabėgimų kambarys“. Jį organizavo Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Šiame etape dalyvavo šešios Utenos apskrities komandos, o Antazavės Juozo Gruodžio gimnaziją atstovavo komanda ,,Klubas-5“. Ją sudarė I g ir II g klasių mokinės (Neringa Galvydytė, Austėja Gaulytė, Gabija Trainytė, Junona Labutytė ir Ugnė Asipauskaitė).

Skaityti daugiau...

Integruojame dalykus

Titul 1Titul 2

    Suprasdami ugdymo karjerai svarbą tolimesniems mokinių sprendimams į mokomųjų dalykų turinį bei klasių valandėlių veiklas integruojame ugdymą karjerai. Jau antrą kartą ekonomikos pamoką (mokytoja Danutė Jankauskienė, II g kl.) organizavome kartu su savo socialiniais partneriais, šįsyk su Valstybine mokesčių inspekcija VMI). Į pamoką ,,Kas yra VMI? Darbuotojai ir mokesčiai." pakvietėme Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos mokestinių prievolių departamento II skyriaus vyr. specialistę Sigutę Bagdonienę.

Skaityti daugiau...

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Žemėlapis

emokykla 120

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Covid19 LSD

Tėvų ir globėjų dėmesiui

    Informuoju, kad Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta naujos redakcijos Lietuvos higienos norma HN 20:2018 „Neformaliojo vaikų švietimo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, kurioje neliko reikalavimo nuo 2018-09-01 pristatyti vaiko sveikatos pažymėjimo kopijos.

    Švietimo teikėjas, kuris organizuoja kūno kultūros ir sporto pratybas, varžybas, turi užtikrinti, kad mokiniai jose dalyvautų tik pasitikrinę sveikatą Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, nustatytu periodiškumu ir pateikę sportuojančiojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 068/a) ar sportininko sveikatos stebėjimo kortelę (forma Nr. 061/a), patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“ ar jų kopijas. Kiti švietimo teikėjai, vykdantys neformaliojo švietimo programas, turi užtikrinti, kad mokiniai iki 18 metų jose dalyvautų tik švietimo sutartyje numačius prievolę tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos tikrinimo išvadas, jeigu gydytojo sprendimu mokinio dalyvavimas konkrečioje neformaliojo švietimo veikloje gali turėti įtakos jo sveikatai.

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis 

pr rem1
pr rem2

pr rem3 projektas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

PRIMINIMAS TĖVAMS,
SENELIAMS IR VAIKAMS

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai ir Zarasų rajono savivaldybės nariai primena, kad 1999-06-03 Zarasų rajono taryba priėmė sprendimą Nr. 245, kuriuo yra patvirtinti šie buvimo viešose vietose laiko apribojimai vaikams:

Vaikams iki 14 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 22 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 21 val.

Vaikams nuo 14 iki 16 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 23 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 22 val.

Vėlesniu laiku vaikams lankytis viešosiose vietose ir renginiuose galima tik su tėvais (globėjais) arba suaugusiais šeimos nariais.

RŪPINKIMĖS VAIKŲ SAUGUMU!!! 

2021  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija