Spalio 14 -oji -Tarptautinė elektronikos atliekų diena

tituline
    Spalio 14-ąją minima Tarptautinė elektronikos atliekų diena. Prie šios dienos paminėjimo prisijungėme ir mes, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokiniai.

    5-10 klasių mokiniams per biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, tikybos pamokas vyko diskusija tema "Elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymas, priėmimo vietos, šių atliekų atskiro surinkimo būtinybė, žalingas poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai." Iš pradžių žiūrėjome video medžiagą apie elektronikos atliekų problemą ir jos sprendimo būdus - rūšiavimą, žiedinę ekonomiką ir tvarų vartojimą, atliekų poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai.

Skaityti daugiau...

Veiklos Amatų centre Antazavės dvare

ppp
    Draugystė su Amatų centru Antazavės dvare užsimezgė jau prieš keletą metų. Dar labiau ji sustiprėjo gimnazijai pradėjus dalyvauti projekte ,,Pažink valstybę" ir pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Zarasų krašto muziejumi (Amatų centras yra muziejaus padalinys).

    Nuo tada esame socialiniai partneriai - lankomės parodų atidarymuose ir uždarymuose, edukaciniuose užsiėmimuose, susitikimuose su amatininkais, stebime įvairių amatų demonstravimą.

    Dar rugsėjo mėnesį II g klasės mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Amatų centre, kuriuos vedė amatininkai Erikas ir Daiva Čypai. Mokiniai mokėsi drožybos - drožinėjo liaudies ornamentais puoštus kalavijus, kita grupė mokėsi megzti - priėmė iššūkį mokytis riešinių mezgimo.

Skaityti daugiau...

Apie parodą "Rudens burtai"

ppp1ppp2

    Praėjusią savaitę mokykloje buvo daug gėlių - sveikinome savo mokytojus su Tarptautine Mokytojo diena, be to, I ir II g kl. mokiniai surengė puokščių parodą ,,Rudens burtai". Jas gaminome per užsiėmimą ,,Karjeros labirintuose", dailės ir technologijų pamokas.

   Iš pradžių susipažinome su floristo darbu - žiūrėjome video apie floristą Antaną Mažoną. Sužinojome, kaip ir kodėl jis tapo floristu, kokios savybės yra svarbios šiai profesijai, o Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokytoja papasakojo, kaip pagaminti šventinę puokštę - kaip sukomponuoti augalus, kur galima įgyti floristo profesiją. Mokytojos (Daiva Mieliauskienė, Jovita Vainikevičiūtė) supažindino mus su gėlių reikšmėmis ir žymiausiais pasaulio ir Lietuvos floristais, diskutavome, ar floristas - vyriška ar moteriška profesija, lenktyniavome vardindami gėlių pavadinimus.

Skaityti daugiau...

Gyvenimas Ne Tik tekstas

ppp
    Šešiolika Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokinių spalio 5 d. vyko į Vilnių, į Adventikos parke organizuojamą Disleksijos savaitės renginį „Gyvenimas Ne Tik tekstas“. Kvietimą dalyvauti gavo Lietuvos mokyklos, kurių plakatai konkursui ,,Raidė, kaip išraiška‘‘ atrinkti į respublikinę parodą. Dalyvavome konferencijoje „Apie disleksiją paprastai“, batutų pramogose „Gyvenimas – Žaidimas“, žiūrėjome filmą „Mical“, bendravome su „Robotikos“ akademijos įkūrėju – Kristijonu Vasiliausku. Už aktyvų dalyvavimą „DYSLEXIA centro‘‘ direktorė Jurgita Pocienė įteikė mums atminimo dovanėles, o spec. pedagogei Editai padėkos raštą.

Skaityti daugiau...

Tapk raudonu dėl disleksijos

ppp
     Mes jungiamės prie solidarumo iniciatyvos ,, Go RED for DYSLEXIA LT ‘‘ ir prisidedame prie
projekto ,,Gyvenimas Ne Tik tekstas“ vykdymo, kurį organizuoja ,,DYSLEXIA centras“ .
Projekto tikslas – skatinti bendruomenę kalbėti apie šį mokymosi sutrikimą ir palaikyti skaitymo sunkumų patiriančius vaikus.
Tai vaikai, kuriems sunku skaityti, įsisavinti tekstą, kokybiškai dalyvauti pamokose. Dažnai tokie vaikai vengia mokytis ir kitų vaikų dėmesio, būna užsidarę, tylūs arba, atvirkščiai, tampa klasės juokdariais ir savo patiriamus sunkumus kompensuoja per aktyvumą. Tačiau juos visus jungia vienas dalykas , jiems TEKSTAS dažnai tampa ne draugu, o priešu.
Pažinkime DISLEKSIJĄ, supraskime šį sutrikimą turinčius ir padėkime jiems.

Skaityti daugiau...

Mokytojo dienos šventė gimnazijoje

ppp
    Ruduo – toks metas, kai dainą dovanoja vėjai, kai raudonskruostis šermukšnis alsuoja karoliais, kai lapų šokyje žemė ruošiasi poilsio. Tuo metu švenčiama labai graži rudens šventė – Tarptautinė Mokytojo diena.

    Ankstų spalio 5d. rytą dvyliktos klasės mokiniai eilėraščių posmais, daina ir gėlių žiedais pasveikino mokytojus. Mokytojų pasveikinti atvyko ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius. Vėliau mūsų gimnazijos mokytojai turėjo galimybę dvi pamokas pailsėti ir užsiimti mokinių sugalvota veikla. Mokytojai turėjo atlikti kūrybinę užduotį – įsivaizduoti sėdintys neįdomioje pamokoje ir kažką piešiantys sąsiuvinių paraštėse. Užduotys, manome, puikiai pavyko.

Skaityti daugiau...

Išvyka į Dapkų ūkį


    Jau praėjusiais mokslo metais prasidėjo projektas ,,Augink, rūpinkis ir mylėk''. Tai yra šviečiamoji gyvulininkystės programa. Pavasarį vyko pamokos apie arklininkystę, kailinę žvėrininkystę, paukštininkystę, kiaulininkystę, avininkystę... Taip pat sužinojome apie žemės ūkio profesijas. Nekantriai laukėme rudens ir išvykos į ūkį.

    Antradienį (rugsėjo 21 d.) atvyko didelis baltas autobusas. Mes (3-5 kl. mokiniai) važiavome į Kamajų kaimą (Rokiškio r.), kuriame įsikūręs Dapkų ūkis. Ūkininkai augina 40 veislinių galvijų ir parduoda juos veislei. Šeimininkė papasakojo apie galvijų priežiūrą, šėrimą, gydymą, jų elgesį. Visi kartu ėjome prie galvijų, juos šėrėme duona ir galėjome iš arčiau apžiūrėti.

Skaityti daugiau...

Apie baltus Sirvėtos regioniniame parke

    pppppp

Jau ne pirmus metus gimnazijos bendruomenė pamini rugsėjo 22-ąją - Baltų vienybės dieną. Graži tradicija - aplankyti piliakalnį. Šiemet mes, II g kl. mokiniai, vykome į Sirvėtos regioninį parką prie Kačėniškės piliakalnio - vieno gražiausių piliakalnių ne tik Švenčionių rajone, bet ir Lietuvoje. Apie piliakalnio pavadinimo kilmę, čia, Nalšios žemėje, gyvenusios baltų genties - nalšėnų gyvenimo būdą, piliakalnio archeologinius tyrinėjimus ir radinius papasakojo Sirvėtos regioninio parko lankytojų centro gidas Marius.

    Piliakalnis yra Mergežerio vakariniame krante, net 220 m. virš jūros lygio ant pailgo masyvaus gubrio, kurį supa ežeras ir pelkėtos žemumos. Grožėjomės nuo piliakalnio atsiveriančiu vandens telkiniu ir Švenčionių aukštumos kalvomis, klausėmės legendų apie ežerą, sužinojome apie čia augančius retus dumblius ir gyvūnus.

Skaityti daugiau...

Esame saugiausia mokykla rajone

pppp
    Rugsėjo 15 d. (trečiadienį) Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijoje lankėsi Zarasų policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Liudvikas Komka. Už pasiektus rezultatus 2020-2021 m.m. kuriant saugią aplinką gimnazijos bendruomenėje, saugaus eismo įgūdžių ugdymą, prevencinį darbą su mokiniais mažinant teisės pažeidimus, bendradarbiavimą su Zarasų policijos komisariatu pareigūnas įteikė gimnazijos bendruomenei pereinamąją taurę ,,Saugiausia rajono mokykla".

    Buvome nudžiuginti ne tik gera naujiena, bet ir nuoširdžiu pareigūno bendravimu su mokiniais. Pradinių klasių moksleiviams (1 ir 2 kl.) svečias vedė užsiėmimą apie saugų elgesį kelyje ir saugų naudojimąsi įvairiomis transporto priemonėmis. Primintos kelių eismo taisykles, mokiniai supažindinti su atšvaitų rūšimis, paaiškinta jų nešiojimo tvarka. Mokiniai ne tik įgijo teorinių žinių, jas patikrino atlikdami užduotis, susitarė laikytis saugaus elgesio taisyklių, bet ir pažadėjo segėti atšvaitus, kuriuos pareigūnas jiems įteikė dovanų.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 1- oji mūsų mokykloje

pppp

Spindi lapas geltonas,
Ant grindinio nusileidęs...
Ar matai – ir raudonas
Iš dangaus tyliai leidžias.
Vėsta keistai visos dienos,
Nerimą tyliai pasėję.
Ar jauti - kvepia rudeniu,
Širdį kutena Rugsėjis!

Skaityti daugiau...

Konkursas ,,Geriausiai lankanti klasė“

mokytoja 150    Baigiantis 2020 – 2021mokslo metams noriu pasveikinti visus mūsų gimnazijos moksleivius, įveikusius dar vieną mokslo pakopą, pamąstyti apie pasiektus mokymosi rezultatus, tikslus ateičiai.

    Pamokų lankomumas – vienas iš kriterijų mokymosi tikslams pasiekti. Gimnazijoje jau ne pirmus metus vyksta konkursas ,,Geriausiai lankanti klasė“. Jo tikslas – gerinti mokinių pamokų lankomumą gimnazijoje. Visus mokslo metus buvo renkami ir sisteminami pamokų lankomumo duomenys.

Skaityti daugiau...

Tolimesnį kelią jau pasirinko

Drugelis titulgele zinija gvaizdune

    Baigėsi bendrasis priėmimas į aukštąsias ir profesines mokyklas, tad jau žinome ir mūsų gimnazijos abiturientų bei mokinių, įgijusių pagrindinį išslavinimą, tolimesnį pasirinkimą - mokyklą ir pasirinktą mokymo(si) programą, kurią mokiniai studijuos artimiausius vienerius - ketverius metus.

Skaityti daugiau...

Kelionė po Molėtų apylinkes

ppp
    Birželio 22 dieną mokslo metus užbaigėme vėl visi kartu. Lankėme Molėtų rajono turistų pamėgtas vietas. Aplankėme etnokosmologijos muziejų, kur per požeminę galeriją kilome vis aukštyn. Atnaujintose salėse buvo pristatomi skirtingi žmogaus ir žmonijos ryšiai su kosminiu pasauliu.

    Susipažinome su naujausiomis informacinėmis technologijomis. Sužavėti buvome atspindžių salėje.Stebėjome ir klausėmės namų erdvės sąsajos su kosminiu pasauliu.

    Lankėmės A. Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje. Matėme gyvūnų iškamšas.

Skaityti daugiau...

Istorijos pamoka kitur ir kitaip

ppp
    Birželio 18 dieną (penktadienį) mes, 5 kl. mokiniai, vykome į pirmąją Lietuvos sostinę - Kernavę. Pirmiausia apsilankėme Kernavės archeologinės vietovės muziejuje. Čia mus pasitiko gidė Ieva, kuri papasakojo apie labai įdomią ir neįprastą archeologo profesiją. Apie ją jau daug žinojome iš istorijos pamokos. Dar prieš vykdami žiūrėjome filmą apie archeologiją ir archeologo darbą. Muziejuje susipažinome su archeologų darbo įrankiais ir dažniausiais radiniais.

    Po to leidomės į ekskursiją po Kernavės piliakalnius, aiškinomės jų pavadinimus (sužinojome, kad tai - Aukuro kalnas, Mindaugo sostas, Pilies kalnas, Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio kalnas), sužinojome, kaip buvo surastas senasis Kernavės miestas.

Skaityti daugiau...

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Žemėlapis

emokykla 120

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Covid19 LSD

Tėvų ir globėjų dėmesiui

    Informuoju, kad Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta naujos redakcijos Lietuvos higienos norma HN 20:2018 „Neformaliojo vaikų švietimo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, kurioje neliko reikalavimo nuo 2018-09-01 pristatyti vaiko sveikatos pažymėjimo kopijos.

    Švietimo teikėjas, kuris organizuoja kūno kultūros ir sporto pratybas, varžybas, turi užtikrinti, kad mokiniai jose dalyvautų tik pasitikrinę sveikatą Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, nustatytu periodiškumu ir pateikę sportuojančiojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 068/a) ar sportininko sveikatos stebėjimo kortelę (forma Nr. 061/a), patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“ ar jų kopijas. Kiti švietimo teikėjai, vykdantys neformaliojo švietimo programas, turi užtikrinti, kad mokiniai iki 18 metų jose dalyvautų tik švietimo sutartyje numačius prievolę tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos tikrinimo išvadas, jeigu gydytojo sprendimu mokinio dalyvavimas konkrečioje neformaliojo švietimo veikloje gali turėti įtakos jo sveikatai.

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis 

pr rem1
pr rem2

pr rem3 projektas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

PRIMINIMAS TĖVAMS,
SENELIAMS IR VAIKAMS

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai ir Zarasų rajono savivaldybės nariai primena, kad 1999-06-03 Zarasų rajono taryba priėmė sprendimą Nr. 245, kuriuo yra patvirtinti šie buvimo viešose vietose laiko apribojimai vaikams:

Vaikams iki 14 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 22 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 21 val.

Vaikams nuo 14 iki 16 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 23 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 22 val.

Vėlesniu laiku vaikams lankytis viešosiose vietose ir renginiuose galima tik su tėvais (globėjais) arba suaugusiais šeimos nariais.

RŪPINKIMĖS VAIKŲ SAUGUMU!!! 

2021  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija