Apie pamoką "Čia gyveno baltai..."

1tituline2tituline

    Ketvirtadienį (rugsėjo 21 d.) 5-tos klasės mokiniams istorijos pamoka vyko ne klasėje, o gamtoje. Vykome prie Velikuškių piliakalnio. Ją vedė istorijos mokytojai Jovita Vainikevičiūtė ir Darius Tvardauskas. Mokytojai papasakojo, kad ši pamoka tapo tradicija, kad taip mokykloje yra pažymima Baltų vienybės diena – rugsėjo 22-oji diena.

    Pamokos pradžioje visi kartu išsiaiškinome, kas yra baltai, kada ir kaip jie atsirado Lietuvoje. Turėjome žemėlapį, jame ieškojome, kaip vadinasi baltų gentys ir kokia gentis gyveno prie Velikuškių.

Skaityti daugiau...

Apie darbo rinkos poreikius ir tendencijas: kodėl tai žinoti svarbu?

pp
    Viena iš ugdymo karjerai kompetencijų - kompetencija pažinti karjeros galimybes, t. y. analizuoti darbo pasaulio kaitos tendencijas, įvertinant jų galimą poveikį asmeninei karjerai įgyvendinti.

    Kokia kryptimi vystosi šiandieninė pasaulio ir Lietuvos darbo rinka, kokių specialistų jai reikia šiuo metu ir kokių specialistų poreikis augs ateityje, kas įtakoja jos pokyčius, yra ir ekonomikos dalyko, kuris dėstomas 10-je klasėje, tema. Žinios apie tai yra dešimtokams itin svarbios. Juk šiais mokslo metais jie įgys pagrindinį išsilavinimą ir turės rinktis tolimesnį mokymosi kelią, tad darys karjeros pasirinkimo sprendimus. Atsakingi sprendimai laukia dešimtokų, kurie nuspręs ugdytis pagal vidurinio ugdymo programą ir susidarys individualų ugdymo(si) planą, t. y. rinksis dalykus, kuriuos mokysis 11- ir 12- je klasėse, tai labai svarbu vėliau renkantis studijų sritį ir kryptį.

Skaityti daugiau...

Išbandžiau savanorystę

tit1tit2

    Apie savanorystę dažnai girdėdavau pilietiškumo pagrindų pamokose, susitikimuose su savanoriais, užtikdavau informacijos apie tai socialiniuose tinkluose.. Žinojau, kad šią vasarą noriu išbandyti savanorystę pati ir suprasti, kas tai yra. Gera proga tam buvo rugpjūčio 5-6 d. Antazavėje vykusi 45-oji Lietuvos bitininkų šventė.

    Savanoriai, tarp kurių buvau ir aš, taip pat turėjome galimybę prisidėti prie šio renginio, kad jis vyktų sklandžiai, kad atvykę svečiai čia patirtų kuo mažiau sunkumų ir išsivežtų iš Antazavės kuo gražiausių įspūdžių. Mes, savanoriai, savo darbui ruošėmės iš anksto: keletą kartų dalyvavome nuotoliniuose mokymuose, o renginio išvakarėse susirinkome į Antazavę - susipažinome vienas su kitu, išnagrinėjome šventės programą, apžiūrėjome teritoriją, pasiskirstėme darbais, diskutavome, kaip elgsimės vienoje ar kitoje situacijoje.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 1 – osios šventė

Jau rugsėjis. O trumpėjanti diena
Rudeniui vartus štai atrakina.
Vėjui barantis su pilku debesim
Jis ražienomis artėja nuo retėjančio beržyno.
Jau ne vasara, atbėgo jau ruduo...

20230901 112856 p
    Šiemet į Rugsėjo 1 –osios šventę Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinėje mokykloje atėjo 91 moksleivis (tarp jų ir 4 moksleiviai ukrainiečiai), gražus būrys jų tėvelių, artimųjų, mokytojų, svečių. Šventėje dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžių sekretorė Svetlana Veikšrienė, kuri perskaitė rajono merės Nijolės Guobienės sveikinimą, Antazavės seniūnas Algirdas Lekaveckas bei bendruomenės pirmininkė Danutė Skardinskienė. Jie pasveikino moksleivius ir mokytojus šventės proga, įteikė dovanų, linkėjo sėkmės.

    Mokyklos direktorė Aldona Svidinskienė pasidžiaugė, kad mokykloje yra daug gabių, smalsių bei pareigingų mokinių, ir apdovanojo praėjusiais mokslo metais puikiai ir labai gerai besimokiusius, taip pat nepraleidusius nė vienos pamokos mokinius, įvairių olimpiadų bei konkursų nugalėtojus.

    Šventėje skambėjo moksleivių, vadovaujamų mokytojos Danutės Aleknienės, atliekamos dainos, scenarijų kūrė ir šventę vedė mokytoja Ramutė Kuzmienė, sceną puošė mokytoja Daiva Mieliauskienė.

Skaityti daugiau...

Mokslo metų pabaigos ir atsisveikinimo su dešimtokais šventė

DSC01836 pp
    Kaip ir kasmet su mokykla atsisveikina vis kiti mokiniai. Kokie jie bebūtų skirtingi, bet atsisveikinimo nuotaikos būna panašios - pritilę balsai, veiduose nerimas, rankose laikomos gėlės.

    Laikas kaip viesulas praūžė nusinešdamas dešimtokų metus šioje mokykloje. Visus dešimt metų į gyvenimo taurę kantriai kapsėjo tai, ką vadiname gyvenimo turtu: žinios, džiaugsmo ir liūdesio akimirkos, nuotykiai, išdaigos, meilė ir patirtis. Šią ypatingą dieną renginio vedėjai- devintokai Kamilė ir Adomas - lengvais potėpiais dėliojo šventės mozaiką, kurioje sutilpo viskas: prisiminimai, jausmingas bei jautrus žodis, pagarba žmogui, linkėjimai.

Skaityti daugiau...

Žygis baidarėmis Šventąja

ppp
    Birželio 16 dieną (penktadienį), mes, dešimtos klasės mokiniai, leidomės į žygį baidarėmis Šventosios upe. Dauguma baidarėmis plaukė pirmą kartą, tad buvo labai smagu neišbandytus dalykus išbandyti pirmą kartą – tempti baidarę, atidžiai supakuoti daiktus į neperšlampamus maišus, taisyklingai įlipti ir išlipti, išmokti baidarę suvaldyti – pasukti į reikiamą pusę ar sustabdyti, suderinti savo veiksmus su kartu baidarėje plaukusiu partneriu.

Skaityti daugiau...

Dešimtokų diena Kaune

titultitul2

    Antradienį (birželio 12 d.) dešimtos klasės mokiniai vyko į Kauną – Laikinąją Lietuvos sostinę. Ekskursijos tikslas – pažinti senojo Kauno istoriją bei apsilankyti Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejuje.

    Ekskursiją pradėjome nuo Kauno pilies ir jos istorijos. Ją mums vedė gidė Rimutė Mikalavičienė. Vaikštinėdami po Kauno miesto senąją dalį klausėmės gidės pasakojimų apie laikus, kai prekyba ir amatai klestėjo, kai baudas plytomis mokėjo, o kiaulės laisvos gatvėse penėtis galėjo, apie karus, ligas, gaisrus, apie miesto aukso amžių ir skurdo metą, apie vienuolius, pirmąsias bažnyčias, kapines, bausmes, miestiečių valgius, pirmąsias vaistines ir gydymo būdus, ginčus tarp svetimšalių ir vietinių pirklių. Sužinojome, kokia Kauno vieta yra vadinama Kauno Pompėja, kuri tik dabar atskleidžia šimtmečius saugotas paslaptis, pamatėme senamiestyje likusius ženklus, išduodančius, kad miestas buvęs svarbus ir spalvingas. Tarsi knygos puslapius sklaidėme viduramžių miesto istorijas, o užbaigę ekskursiją pasijutome perskaitę tik vieną knygų apie Kauno miestą tomą.

Skaityti daugiau...

Aplankėme Panevėžį

pp
    Birželio 9 d. 5-6 klasės mokiniai išvyko į Panevėžį. Šį kartą pasirinkome Panevėžį, nes be galo įdomu pažinti jį, sužinoti, kuo jis įžymus bei aplankyti labiausiai lankytinas vietas.

    Pasitarę su 5-6 klasės mokiniais, nusprendėme, jog labai įdomu būtų sužinoti, kas vyksta teatro užkulisiuose. Taigi, turėjome puikią galimybę aplankyti Juozo Miltinio dramos teatrą. Teatre mus pasitiko aktorius Laimutis Sėdžius, kuris ir aprodė visas teatro patalpas bei labai įdomiai papasakojo, kaip aktoriai ruošiasi vaidinimui, kur jie grimuojami, kur siūnami jų drabužiai, kur laikomos dekoracijos ir t.t. Mokiniai turėjo galimybę patys pasimatuoti aktorių drabužius bei perukus. Tai buvo labai smagi ir nepakartojama akimirka.

    Po įdomios ekskursijos teatro užkulisiuose vykome į pabėgimų kambarį. Mokinių tikslas buvo per 1 val. pabėgti iš pabėgimų kambario, pasitelkiant loginį mąstymą bei komandinį darbą. Ištrūkę iš pabėgimo kambario, mokiniai dar ilgai aptarė patirtus įspūdžius.

Skaityti daugiau...

Edukaciniai užsiėmimai mokykloje

pp
    Mūsų mokyklos 5 – 8 kl. mokiniai dalyvavo Zarasų viešosios bibliotekos organizuoto projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ edukaciniuose užsiėmimuose. Jo tikslas – sukurti inovatyvią skaitymo skatinimo priemonę, kuri formuotų moksleivių įprotį skaityti, gilintų žinias ir padėtų skaitymo patirtis pritaikyti socialinių santykių kūrimui su aplinka (bendraamžiais, tėvais, mokytojais). Ši edukacinė programa sudaryta iš penkių edukacinių užsiėmimų, supažindinančių mokinius su interaktyvaus žaidimo „Draugoteka“ herojais.

Skaityti daugiau...

Edukacija ,,Sukurk iliustraciją!“

tittit2

    Paskutinė diena 1-4 kl. mokiniams mokykloje buvo šiek tiek neįprasta. Ne tik dėl to, kad mokykloje vyko atsisveikinimo su mokslo metais renginys ,,Sudie, vaikyste!“. Tą dieną pradinių klasių mokiniams vyko ir edukacinė veikla Antazavės dvare.

    Edukacinį užsiėmimą vedė Rasa Katiliūtė - Balčiūnienė. Ji – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Užsienio kalbų instituto lektorė, verslo anglų kalbos dėstytoja, neabejinga savanoriškai veiklai, nuolat skatinanti savo studentus įsitraukti į savanorystę ir socialinius projektus. Ji taip pat rašytoja ir knygų iliustratorė.

    Taigi, autorė supažindino mokinius su knygų iliustravimo būdais ir technika, parodė jų pavyzdžius, atskleidė iliustracijos svarbą knygai, paaiškino iliustracijos poveikį skaitytojui perduodant kūrinio nuotaiką bei personažo charakterį.

Skaityti daugiau...

Išvyka į Utenos gyvūnų globos namus

pp
    Kiekvienais metais mūsų mokykloje vyksta akcija „Ištiesk pagalbos leteną“. Jos metu moksleiviai renka gyvūnams maistą ir kitas reikalingas priemones. Tai pagalba tiems, kurie patys negali paprašyti.

    Penktokai apsilankė gyvūnų globos namuose ir nuvežė mokykloje surinktas dovanas.

Skaityti daugiau...

Penktokų išvyka į Utenos STEAM centrą

ppp
    Lauke vasara, šilta. Jau truputį tingisi eiti į mokyklą ir dar mokytis, todėl mes su klasės vadove vykome mokytis į Utenos STEAM centrą. Mus pasitiko fizikos ir inžinerijos laboratorijos metodininkė Rasa. Ten praleidome dvi pamokas be pertraukos ir nepajutome, kaip greit prabėgo laikas. Edukacijos metu mums patiko dirbti poromis, jungti elektros grandines, priversti lemputes užsidegti, variklius dirbti. Supratome, kaip atsiranda žaibas, ką daryti, kad jis mums nepakenktų. Visą laiką lydėjo gera nuotaika ir paslaugūs darbuotojai, kurie visada buvo šalia, padėjo, atsakė į klausimus.

Skaityti daugiau...

Mokslo metų baigimo šventė

9
    Į mokslo metų baigimo šventę ,,Sudie, vaikyste!” susirinko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai, I – IV klasių mokiniai ir jų tėveliai. Renginį nuotaikingais eilėraščiais pradėjo ketvirtos klasės mokinukai. Šventę tęsė skambios dainos apie pamokų pertraukėles, vaivory    kštę, nesibaigiančius darbus, šokius, ilgai lauktą vasarėlę. Skambėjo ketvirtokų atliekamos liaudies dainos žemaitiškai, o trečiokai dainavo aukštaitiškai. Koncertą parengė muzikos mokytoja D. Aleknienė.

     Mokyklos direktorė Aldona Svidinskienė pasidžiaugė mažųjų moksleivių pasiekimais.

Skaityti daugiau...

Negarink laiko garindamas!

tituline
    Gegužės 31 diena yra ne tik paskutinė pavasario diena, ji kalendoriuje pažymėta kaip Pasaulinė diena be tabako. Jau tapo tradicija, kad šiai dienai skirtą akciją organizavome mes - šiemet jau septintos klasės mokiniai.

    Norėdami atkreipti dėmesį į rūkymo ir garinimo problemą padarėme pateiktis apie šio žalingo įpročio žalą žmogaus sveikatai. Lankėmės 5-10 klasėse, kur paneigėme mitą apie elektroninių cigarečių nekenksmingumą ir siekėme sutelkti mokinių dėmesį į jų vartojimo pasekmes žmogaus organizmui. Informacija apie tai dalinosi Petras, Domantas, Gertrūda, Aistėja ir Julija.

Skaityti daugiau...

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla