Prieš atostogas – į parodą

titulinie1tituline2

    Penktadienį (spalio 23 d.) mes, 8 kl. mokiniai, lankėmės Amatų centre Antazavės dvare. Čia dalyvavome amatininkės Aleksandros Stasytienės darbų parodos uždaryme. Aleksandros darbai yra sertifikuoti – jie priskiriami tautiniam paveldui. Apžiūrėjome čia eksponuojamus mezginius, nėrinius, siuvinėjimo darbus.

    Amatininkė pristatė savo dirbinius, papasakojo keletos jų istoriją. Ypač įdomu buvo sužinoti apie škaplierius (du audinio gabaliukai, sujungti virvele, pamaldumą išreiškiantys daiktai), jų gamybą ir dėvėjimo reikšmę. Amatininkė pademonstravo škaplierių audimą. pasidalino jau šimtmetį skaičiuojančių staklelių istorija. Beje, Aleksandra yra vienintelė amatininkė Lietuvoje gaminanti škaplierius.

Skaityti daugiau...

Mokytojo diena Antazavėje

mokytoja 150
    Kaip ir kiekvienais, taip ir šiais metais spalio 5 dieną gimnazijoje buvo švenčiama Tarptautinė mokytojo diena. Mūsų gimnazijos mokytojai turėjo galimybę tris pamokas pailsėti ir užsiimti veikla, kurią mes, dvyliktokai, sugalvojome. Mokytojų kambaryje pasveikinome mokytojus, įteikėme jiems gėlių ir skyrėme užduotį: rasti „lobį“ pagal užkoduotas žinutes-laiškus ir sugalvoti kiekvienam 12 klasės mokiniui tinkančią profesiją. Mokytojai dalyvavo neįprastoje ekskursijoje po žymiausias Antazavės vietas, o dvyliktokai turėjo galimybę „įšokti“ į pedagogų ir direktorės klumpes.

Skaityti daugiau...

Dviejų vienatvių ir vienos bičiulystės istorija

8 539 54 ppp
    Rugsėjo 30 dieną mūsų gimnazijos pradinių klasių moksleiviai, pasinaudoję kultūros paso galimybėmis, skubėjo į Zarasų kultūros centrą, kuriame stebėjo Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „M♥Š" (Mergaitė myli šunį).

    Žiūrovų širdis jaudino suaugusiųjų abejingumas ir vienatvę išgyvenantis vaikas, ir žaisliuku tapęs nulėpausis šunelis, kuris už nepaklusnumą išvežtas į miško gilumą...Ypač aktuali spektaklio vaikams tema - šilumos, supratimo ir atjautos paieškos. Kaip atrasti vienam kitą ir išgyventi šaltame, abejingame ir racionaliame pasaulyje? Kiekvienas spektaklį stebėjęs žmogus galvojo apie dėmesingumą, tarpusavio santykius, pagarbą gyvybei, gebėjimą mylėti ir prisiimti atsakomybę.

Skaityti daugiau...

Pamoka prie piliakalnio

tituline 1tituline 2

    Rugsėjo 24 d. (penktadienį) dvi pamokas praleidome su istorijos mokytoju Dariumi Tvardausku ir klasės vadove Jovita Vainikevičiūte gamtoje prie Velikuškių piliakalnio. Čia vyko istorijos pamoka ,,Taip gyveno baltai“. Piliakalnis įrengtas tarp Zalvės ir Sartų ežerų. Iš pradžių ir išsiaškinome, kodėl baltai pasirinkdavo tokias vietas piliakalniams įrengti.

    Laiptais užlipę į piliakalnį, klausėmės pasakojimo apie jį, čia atliktus archeologų tyrinėjimus, rastus senovės baltų daiktus - kirvukus, ietigalius, smeigtukus, adatas bei kitus įrankius ir papuošalus. Taip pat išgirdome keletą legendų.

Skaityti daugiau...

Šventosios aukštupio pažintinėje trasoje

ppp
    Rugsėjo 22 d. – Baltų vienybės diena. Ta proga mes, gimnazijos 7 kl. mokiniai, dalyvavome žygyje – edukaciniame užsiėmime ,,Ten, kur lietuvių gentis gyveno...“.

    Kartu su istorijos mokytojais bei Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos darbuotojomis (Kristina Ivanovaitė, Vaida Vaitavičiūtė – Maciulevičienė) pėsčiomis keliavome Šventosios aukštupio pažintine trasa. Ieškojome čia gyvenusios lietuvių genties pėdsakų – pilkapių, piliakalnių... Juos radę, klausėmės įdomių pasakojimų apie šiuos objektus: archeologinius radinius, senovės baltų gyvenimo būdą, verslus, laidojimo papročius, o susikaupimą ir dėmesį tikrinomės žaisdami žaidimą ,,Voratinklis“.

    Ypač smagu ir linksma buvo keltis pantonine perkėla per siauriausią Antalieptės marių vietą.

Skaityti daugiau...

Apie edukaciją ,,Bajorų gyvenimas mieste“

tituline
    Saulėtą, nors šiek tiek vėjuotą rugsėjo 18-osios popietę, penktadienį, 8 kl. ir I g kl. mokiniai lankėsi Kauno senamiestyje. Į Kauno pilies seniūno personažą persikūnijęs Kauno miesto muziejaus edukatorius Giedrius Karpinskas mus pasitiko pilyje.

    Kad būtų linksmiau ir įdomiau, mus paskirstė į komandas — keturias žymių bajorų giminių komandas: Radvilas, Pacus, Tiškevičius ir Sapiegas. Kiekvienai grupei edukatorius įteikė pradinę pinigų sumą — 12 grašių. Neatsakiusios į klausimą komandos teisingai atsakiusiai turėjo sumokėti po 1 grašį.

Skaityti daugiau...

Viešnagė zoologijos sode

PPP
    Po pažinties su žuvų pasauliu VDU ŽŪA lankėmės Lietuvos zoologijos sode. Mus pasitiko gidė vardu Violeta. Čia vyko edukacija ,,Lietuvos laukiniai“. Vaikštinėjome po sodą, klausėmės gidės pasakojimo apie stumbrus, lapes, vilkus, miškines kates, šeškus, ožkas, ruonį Kajų... Atsakinėjome į klausimus. Supratome, kad Violeta išmano ir myli savo darbą - žino gyvūnų rūšis, jų šėrimo ir priežiūros taisykles, supranta, kaip jie elgiasi, netgi prisimena jų vardus ir kiekvieno istoriją. Buvo įdomu sužinoti apie čia veisiamus balinius vėžlius ir juos paliesti.

Skaityti daugiau...

Diena Kaune

titulinė 1titulinė 2

    Pažintinės žuvininkystės programos ,,Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyviai prasidėjus naujiems mokslo metams toliau tęsė savo veiklas. Rugsėjo 18 d. (penktadienį) 3 – 5 klasių ir 8-I g klasių mokinių grupės vyko į Kauną, į VDU ŽŪA (Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija). Čia moksleiviams vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.

    Teorinėje dalyje mokiniai buvo supažindinti su akvakultūros vystymosi Lietuvoje istorija, žuvininkystės ūkiais Lietuvoje, žuvų auginimui taikomais būdais, paplitusiais Lietuvoje, ES ir pasaulyje, naudojama įranga ir technologijomis. ŽŪA dėstytoja taip pat pristatė pagrindines Lietuvoje auginamų žuvų rūšis, ypatybes, žuvų gyvenimo ciklą, aptarė akvakultūros reikšmę atkuriant retųjų ir nykstančių žuvų populiacijas, priminė akvakultūros produktų reikšmę visuomenei.

Skaityti daugiau...

Linkime sėkmės

ppp
    Neįprasta 2019-2020 mokslo metų pabaiga, neįprasta paskutinė pamoka, neįprasta brandos egzaminų sesija... Visa tai nesutrukdė mūsų gimnazijos abiturientams pasirinkti tolimesnį mokymosi bei gyvenimo kelią. Taigi, brandos egzaminų sesijos finišą pasiekė visi septyni abiturientai – visiems VI –osios Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos laidos abiturientams įteikti brandos atestatai - vidurinį išsilavinimą liudijantys dokumentai.

    Džiugu, kad dauguma buvusių abiturientų apsisprendė mokytis toliau, atsakingai rinkosi tolimesnį mokymosi kelią – siekė suderinti savo mėgstamą veiklą su būsima profesija, domėjosi mokomaisiais dalykais studijų metu, įsidarbinimo galimybėmis, baigus pasirinktą mokymosi programą.

Skaityti daugiau...

Neįprasta Rugsėjo pirmosios šventė gimnazijoje

ppp1
Suversiu vasarą ant smilgos:
žydrą dangų, upelio balsą, margas pievas, geltonus laukus,
dar pridėsiu čiobrelių kvepėjimą,
baltą jazminą ir laužo kepsnius.
Ir rugiagėles, ir ramunes,
ir atsargų lietaus šnarėjimą dar įpinsiu.
O paskui sukabinsiu tas smilgas,
kad per visą rudenį ilgą,
per nykų žiemos pilkumą
širdyje mums augintų ramumą.

Skaityti daugiau...

PASKUTINĖ PAMOKA ABITURIENTAMS

ppp
Jau baigias paskutinė pamoka,
Kurios tema – išsiskyrimas.
Čia telpa nuostabių prisiminimų platuma,
Čia telpa išsakytų žodžių palikimas,
Jau baigias paskutinė pamoka...

Skaityti daugiau...

Lankėmės Pamario krašte

tituline1tituline2

    Dar rudenį dvi gimnazijos moksleivių grupės (2-4 kl. ir 7-8 kl.) pradėjo dalyvauti LR Žemės ūkio ministerijos sukurtoje pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“. Spalio mėnesį programos dalyviams vyko pažintinės pamokos apie akvakultūros sektorių, apie Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus, apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

    Viena iš programos dalių - pažintinė išvyka į profesinio ugdymo įstaigą, rengiančią akvakultūros sektoriuje dirbsiančius specialistus. Tęsdami programos veiklas, birželio 11 d. (ketvirtadienį) abi moksleivių grupės vyko į Pamario kraštą - Šilutės PMC Žuvininkystės praktinio mokymo centrą Žemaičių Naumiestyje.

Skaityti daugiau...

Programoje ,,Augink, rūpinkis, mylėk“ antrą kartą

ppp
    Sušvelnėjus karantino sąlygoms, atsinaujino ir gimnazijos moksleivių veiklos. Viena iš jų – šviečiamosios gyvulininkystės programa ,,Augink, rūpinkis, mylėk“ (III modulis). 5-6 klasių moksleiviai birželio 9 d. (antradienį) vyko į Alantos technologijos ir verslo mokyklą (Molėtų raj.), kur dalyvavo šios programos šviečiamajame renginyje ,,Augink, rūpinkis, mylėk“. Gimnazija šioje programoje dalyvauja jau antrą kartą.

Skaityti daugiau...

Mokyklų tobulinimo programos vykdymas gimnazijoje

ppp
    2018–2020 m. m. gimnazija dalyvavo projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis“. Pagal šį projektąbuvo gauta 1-4 ir 5-8 klasių ugdymo procesui reikalingi mokymo priemonių komplektai. Laboratorinės įrangos 1-4 klasių mokinių ugdymui gauta už 2158,64 Eur.5-8 klasių mokinių ugdymui – už 4398,35 Eur.

    Pirmieji naujas mokymo priemones išbandė pradinukai.

    Pirmokai matematikos pamokose išsiaiškino, kas matuojama kilogramais, smagu buvo sverti obuolius, apelsinus, saldainius. Susipažino su įvairiais laikrodžiais. Išmėgino smėlio laikrodį, kurį vėliau pritaikydavo užduočių laiko atlikimo nustatymui. Naudojo matavimo indus, puodus, stiklainius ir stiklines. Lietuvių kalbos pamokoje skaitė tekstą, kuris parašytas atvirkščiai ir jam reikalingas veidrodėlis. Pasaulio pažinimo pamokose, atliekant tyrimus, prireikė padidinimo stiklo. Mokiniai, tyrinėjo smulkius gyvius gamtoje, apžiūrinėjo smulkesnes sėklas, o žiemą – tyrinėjo šerkšną ir snaiges. Pamokose „Oro yra visur“ naudojo stiklines, mėgintuvėlius, polietileno plėvelę. Atliekant tyrimą išsiaiškino, kas tie iš vandens kylantys burbuliukai.

Skaityti daugiau...

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Covid19 LSD

Tėvų ir globėjų dėmesiui

    Informuoju, kad Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta naujos redakcijos Lietuvos higienos norma HN 20:2018 „Neformaliojo vaikų švietimo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, kurioje neliko reikalavimo nuo 2018-09-01 pristatyti vaiko sveikatos pažymėjimo kopijos.

    Švietimo teikėjas, kuris organizuoja kūno kultūros ir sporto pratybas, varžybas, turi užtikrinti, kad mokiniai jose dalyvautų tik pasitikrinę sveikatą Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, nustatytu periodiškumu ir pateikę sportuojančiojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 068/a) ar sportininko sveikatos stebėjimo kortelę (forma Nr. 061/a), patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“ ar jų kopijas. Kiti švietimo teikėjai, vykdantys neformaliojo švietimo programas, turi užtikrinti, kad mokiniai iki 18 metų jose dalyvautų tik švietimo sutartyje numačius prievolę tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos tikrinimo išvadas, jeigu gydytojo sprendimu mokinio dalyvavimas konkrečioje neformaliojo švietimo veikloje gali turėti įtakos jo sveikatai.

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250 

pr rem1
pr rem2

pr rem3 projektas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

PRIMINIMAS TĖVAMS,
SENELIAMS IR VAIKAMS

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai ir Zarasų rajono savivaldybės nariai primena, kad 1999-06-03 Zarasų rajono taryba priėmė sprendimą Nr. 245, kuriuo yra patvirtinti šie buvimo viešose vietose laiko apribojimai vaikams:

Vaikams iki 14 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 22 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 21 val.

Vaikams nuo 14 iki 16 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 23 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 22 val.

Vėlesniu laiku vaikams lankytis viešosiose vietose ir renginiuose galima tik su tėvais (globėjais) arba suaugusiais šeimos nariais.

RŪPINKIMĖS VAIKŲ SAUGUMU!!! 

2020  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija