Šventėme Europos dieną

titulinistitulinis

Europos Sąjungos idėją pirmą kartą 1950 m. gegužės 9 d. iškėlė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas. Todėl gegužės 9-ąją minima viena iš svarbiausių dienų ES. Europos dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose po ES institucijas Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre, diskusijose ir kituose renginiuose, kurių metu skleidžiama informacija apie Europos Sąjungą. Lietuvai šių metų gegužės mėnuo jubiliejinis – šalis švenčia savo dešimties metų narystę ES.

Šį jubiliejų pažymėjome ir Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos bendruomenėje. Visą savaitę (gegužės 5 – 9 d.) 9 – 12 klasėse vyko pamokos apie Europos Sąjungos kūrimosi istoriją, Lietuvos narystės ES privalumus ir trūkumus, jaunesniųjų klasių moksleiviai (5 – 8 klasės) žaidė linksmuosius žaidimus apie ES, per lietuvių kalbos pamokas skaitė ir nagrinėjo graikų mitą apie Europos žemyno atsiradimą, pradinių klasių mokiniai (1 – 4 klasės) pasaulio pažinimo pamokų metu keliavo po Europos žemėlapį, rinkosi sau patraukliausią šalį, o vėliau iš žiedlapiuose nupieštų vėliavų dėliojo gėles, papuošusias mokyklos erdves.

Penktadienį – Europos dieną – pradėjome akcija ,,Mėlyna – geltona": bebaigiančius sužaliuoti medžius dabinome dar dviem spalvom – mėlynais ir geltonais balionais bei kaspinais. Pasidžiaugę šalia mokyklos sužydusiu Europos parku, išskubėjome į viktoriną „Pažink Europos Sąjungą". Viktorinos dalyviai – 9 – 12 klasių komandos ir jų sirgaliai – bendramoksliai įtvirtino bei praplėtė žinias apie Europos Sąjungos istoriją, jos simbolius, bendrą valiutą – eurą. Tą dieną labiausiai džiaugėsi dvyliktokai – pirmosios vietos laimėtojai, teisingausiai atsakinėję į viktorinos klausimus.
Na, o Europos savaitės ir Europos dienos finišas – Europos egzaminas, šalyje vykęs jau penktąjį kartą, mokykloje rengėme jį pirmą sykį. Egzaminas: 20 klausimų apie Europos Sąjungą, jos istoriją, politinius veikėjus, valdžios institucijas, kultūros įžymybes bei pan. ir 20 minučių apmąstymui ir atsakymams surašyti. Tarp dvidešimt trijų Europos egzamine dalyvavusių 9 – 12 klasių moksleivių daugiausiai taškų surinko Santa Kėblytė (10 kl.), bandomojo egzamino (jis rengiamas 8 – 9 klasių moksleiviams) nugalėtoja - Jolita Vidrickaitė (9 kl.).

Sveikiname abi laimėtojas, o Santai, įgijusiai teisę dalyvauti II – me ture, linkime kuo didžiausios sėkmės!

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos