Penktokų susitikimas su girininku

DSC00065pp
    Sutik – jau seniai tau geriau tarp medžių. Medis niekad tavęs nenuvils. Kai reikės, paguos ošimu, šlamėjimu ar tiesiog buvimu. Medis užstos nuo vėjo, pridengs nuo lietaus ar karščio. Kitą sykį netgi išalkusį gelbės nuo bado.

Visai neseniai Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijoje savaitę vyko renginiai, skirti karjeros ugdymui. Daugelis klasių dalyvavo įvairiose paskaitose, užsiėmimuose, išvykose. Tik mes, penktokai, tuo metu atostogavome. Todėl, pasitarę su klasės auklėtoja, nutarėme, kad ir mums vertėtų su kažkuo susitikti, pasikalbėti profesijų tema. Auklėtoja pasiūlė susitikti su mūsų klasės draugo Mykolo seneliu, kuris ilgus metus dirbo girininku. Ponas Mykolas Dainys maloniai sutiko su mūsų pasiūlymu ir ankstų trečiadienio rytą atvyko į mokyklą. Girininkas papasakojo, kodėl jis pasirinko šį darbą, atskleidė daugybę miško paslapčių, dalinosi prisiminimais. Įdomu tai, kad pono Mykolo Dainio ir senelis, ir tėtis dirbo su mišku susijusius darbus, žmona – eigulė, sūnus Valentinas irgi buvo pasirinkęs miškininko kelią. Žodžiui, tai tiesiog šeimos profesija.

Susitikimo metu žiūrėjome filmuką apie girininko darbą, dalyvavome viktorinoje, uždavėme daug klausimų mūsų gerbiamam svečiui. Ponas Mykolas Dainys mums pasirodė geras ir labai jautrus žmogus. Aišku, tik tokie žmonės ir gali dirbti miške. Visi labai džiaugėmės ir dėkojome ponui Mykolui už pasakojimą, už padovanotus žurnaliukus gamtos tema, už riešutus, už skanius saldainius. Dėkojome ir mokytojai Jovitai Vainikevičiūtei už pagalbą ruošiant ši renginį. Buvo tikrai smagi gamtos pamoka, likusi įamžinta nuotraukose. Ką gali žinoti, gal kas ir iš mūsų pasirinks girininko darbą.

Julita Pieviškytė, 5 klasės mokinė