Paskaita moksleiviams

Susitikimas su moksleiviais titulinisTitulinis ATitulinis B

Trečiadienį (sausio 20 d.) gimnazijoje lankėsi Lietuvos aplinkos apsaugos viceministras Linas Jonauskas ir pedagogas, sporto mokslininkas Algirdas Raslanas. Susitikime su svečiais dalyvavo I – IV g klasių mokiniai.

Linas Jonauskas savo paskaitoje "Lietuvos ekologinė situacija ES (Europos Sąjunga) kontekste arba Lietuvos gamta ir jos žudikai" pristatė Lietuvos miškingumo padėtį, saugomas teritorijas, retas gyvūnų ir augalų rūšis, kurios skirtingai nuo daugumos Europos Sąjungos valstybių dar yra išsaugotos ir aptinkamos Lietuvos teritorijoje, aplinkos apsaugos ministerijos vykdomas priemones gamtosauginėje srityje. Ypatingai mokinius sudomino šios ministerijos vykdomos akcijos, kurių tikslas susidoroti su didelę žalą gamtai darančiais brakonieriais. Jose labai dažnai dalyvauja ir pats viceministras, tad šia patirtimi pasidalino su moksleiviais, kvietė mus taip pat būti aktyviais piliečiais, neabejingais ir nepakantiems visiems tiems, kurie niokoja mūsų gamtą. Gerb. Linas parengė mums trumpą viktoriną raštu, o laimėtojus žadėjo apdovanoti vėliau.

Algirdas Raslanas, LEU (Lietuvos edukologijos universitetas) sporto ir sveikatos fakulteto profesorius, supažindino su šio fakulteto studijų programomis, konkursinio balo struktūra, studentams siūlomomis tarptautinėmis mainų programomis, karjeros galimybėmis baigus šį fakultetą, kvietė rinktis studijas LEU.

Taigi, trečiadienį turėjome tris viename – biologijos, pilietiškumo ir ugdymo karjerai pamokas!

Evelina Čižauskaitė
II g klasės mokinė