Ir mes lankėmės ,,Litexpo‘‘

titulinis
    Vilniuje, vasario 4 – 6 d., vyko XIV – oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2016". Kasmet šios parodos nekantriai laukia patys vyriausi gimnazijos moksleiviai – abiturientai. Tad, nudžiugome, sužinoję, kad turėsime galimybę ten apsilankyti ir mes – IV g klasės gimnazistai. Į parodą (vasario 4 d., ketvirtadienį) vykome atlikę namų darbus – išsinagrinėję renginio programą, parodos erdvių planą, susiplanavę savo laiką ir aptarę su ugdymo karjerai koordinatore savo lūkesčius. Veikti tikrai buvo ką: vieni klausėsi paskaitų, kiti bendravo su kolegijų bei universitetų studentais ir dėstytojais, treti skubėjo į salę, kurioje prisistatė ir profesijas gyvai demonstravo šalies profesinės mokyklos ar profesinio rengimo mokymo centrai. Buvo ir tokių, kurie suspėjo visur: pabuvoti garsaus žurnalisto ir rašytojo A. Tapino paskaitoje „Ką žmonės pasakys?", kartu su psichologu M. Vidugiriu paieškoti atsakymų į klausimą, kuo būti (paskaita „Kuo būti"), pasidomėti sau rūpimomis studijų programomis, pasilabinti su buvusiais mūsų mokyklos mokiniais, čia talkininkaujančiais pristatant savąsias mokyklas.

Užsukome ir į Nacionalinę Dailės galeriją, kur apžiūrėjome šiuo metu čia veikiančią dailininko Šarūno Saukos kūrybos parodą „Žmogus su Saukos veidu". Kartu su gide stabtelėdami vis prie kito paveikslo, klausydamiesi vis naujos istorijos apie dailininko kūrinius, susipažinome su „įdomiais", „kitokiais", „originaliais", „keistais" (tokiais būdvardžiais apžiūrėję parodą įvardijome jo paveikslus ) šio žymaus dailininko darbais ir susikūrėme vaizdą apie jo kūrybą.

Kelias į namus taip pat neprailgo. Dalinomės patirtais įspūdžiais, žiniomis apie studijų programas ir mokyklas, skaičiavome konkursinius balus, smagiai atsakinėjome į viktorinos ,,Studijos 2016" klausimus.

Vykusiųjų moksleivių vardu dėkoju gimnazijos direktorei Aldonai Svidinskienei už mums sudarytas sąlygas nuvykti į Vilnių ir apsilankyti šiame renginyje.

Santa Kėblytė
IV g klasės mokinė