Pamokoje seniūnas

ppp
    Trečiadienį (kovo 27 d.) I g klasėje vyko pilietiškumo pagrindų pamoka. Pamokos tema – ,,Vietos savivalda: seniūnija ir jos funkcijos”, taigi, turėjome išsiaiškinti, kokios yra seniūnijos ir seniūno funkcijos, plačiau sužinoti, koks yra seniūno darbas, kaip galima tapti seniūnu Ši pamoka buvo puiki proga susitikti su Antazavės seniūnijos seniūnu Algirdu Lekavecku.

Pamokos pradžioje mums sunkiai sekėsi įvardinti, už ką atsakinga seniūnija, ką veikia seniūnas ir pan.. Padedant pilietiškumo pagrindų mokytojai Jovitai Vainikevičiūtei kaip mozaiką kūrėme seniūno darbo dienos vaizdą, vardijome pareigas, o seniūnas mūsų spėjimus patvirtino arba paneigė, plačiau papasakodamas apie seniūnijos ir savo darbą, reikalavimus asmeniui, siekiančiam tapti seniūnu, paaiškino, kas yra konkursas.

Antroje pamokos dalyje turėjome galimybę užduoti klausimus seniūnui, klausti visko, kas mums rūpi. Bendraudami su seniūnu sužinojom, ką jis veikė, prieš tapdamas seniūnu, kokiais klausimais ir problemomis dažniausiai žmonės kreipiasi į seniūną, kas seniūną jo darbe džiugina ir liūdina ir pan. Netgi sužinojome, jog seniūnui labai patinka ekstremalus parasparnių sportas, kuriuo jis užsiima po savo darbo.

Pamoka buvo tikrai labai įdomi bei informatyvi. Juk įgijome žinių apie mums artimiausią vietos savivaldos instituciją – seniūniją, seniūno darbą, reikalavimus, ko tikrai nebūtume galėje įvardinti pamokos pradžioje. Dėkojame gerb. Algirdui Lekaveckui už mums skirtą laiką ir nuoširdų bendravimą.

Julita Pieviškytė, I g kl. mokinė