Viešnia iš Vokietijos

titulinistVok vėliava

    Dalia Matiukaitė Antazavės Juozo Gruodžio vidurinę mokyklą baigė 2004 metais. Įstojusi į Vilniaus pedagoginį universitetą (dabar LEU – Lietuvos Edukologijos universitetas) studijavo vokiečių filologiją, kur gavusi diplomą įgijo teisę dirbti vokiečių kalbos mokytoja. Dar atlikdama praktiką Karoliniškių gimnazijoje suprato, jog įgytų universitete žinių nepakanka, tad nusprendė, kad geriausiai savo vokiečių kalbos žinias ji gali patobulinti šios kalbos šalyje. Šis motyvas ir paskatino ją išvykti dirbti aukle pagal Au – pair programą Vokietijoje. Per tą laiką Lietuvą užklupusi ekonominė krizė, didėjantis noras dar arčiau pažinti kalbos šalies kultūrą, vokiečių tautos mentalitetą, įgyti žinių, atsivėrusios naujos galimybės ir drąsa priimti naujus iššūkius sustabdė sugrįžimą į namus, tad teko ilgesniam laikui pasilikti šioje šalyje. Todėl planavusi išvykti metams ji jau ten skaičiuojanti šeštus, dėstė Dalia, apsilankiusi savo buvusioje mokykloje jau kaip viešnia, kur ugdymo karjerai užsiėmime susitiko su 9 – 10 klasių mokiniais.

    Nusprendusi Vokietijoje pasitvirtinti savo lietuvišką diplomą, Dalia privalėjo mokytis toliau, tad savo studijas ji tęsė jau šioje šalyje, pedagoginį išsilavinimą teikiančioje mokymo įstaigoje (baigė Fachhochschule, tai būtų panašu į mūsų kolegiją). Dabar Dalia - kvalifikuota socialinė pedagogė, dirba vienoje iš Diuseldorfo pradinių mokyklų, veda popamokinio ugdymo užsiėmimus pradinių klasių moksleiviams.

    Dalia dalino patarimus, ketinantiems studijuoti ar dirbti užsienyje. Vienas svarbiausių – užsienio kalbos žinios ar bent jos pagrindai. Naujos galimybės visų pirma atsiveria valdantiems kalbą, iniciatyviems, savarankiškiems, sunkumų ir išbandymų nebijantiems. Dalia prisiminė, kaip atvykus į Diuseldorfą vienintelė pagalba buvę giminaitės į rankas duotas miesto žemėlapis ir skolintas dviratis, visa kita turėjusi susirasti ir pasirūpinti pati. Tada ir prireikė Lietuvoje įgytų vokiečių kalbos žinių. Be to, reikėjo priprasti prie šiek tiek kitokios tvarkos, dažnai vadinamos vokiška, gerbti vokišką punktualumą, draugiškumą aplinkai, nepamiršti su visais ir visur elgtis mandagiai ir paslaugiai. Šios savybės, tikino Dalia, labai praverčia svečioje šalyje.

    Dalia ragino moksleivius mokytis užsienio kalbų (Vokietijoje jau pradinukas valdo dvi užsienio kalbas), rengtis gyvenimui daugiakalbėje Europoje bei kintančioje darbo rinkoje, išnaudoti visas galimybes mokykloje, nebijoti priimti drąsių sprendimų. Viešnia džiaugėsi, kad mokėsi būtent šioje mokykloje, žavėjosi dar didesniu jos jaukumu, didžiavosi, kad jos buvusi Antazavės Juozo Gruodžio vidurinė mokykla nuo kitų mokslo metų duris atvers jau kaip Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos
ugdymo karjerai koordinatorė

IMG 7324

IMG 7325

IMG 7326

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija