Artimiausias profesinis regioninis mokymo centras – Utenoje

titulinis titulinis    Utenos regioninis profesinis mokymo centras įkurtas dar 2000 metais, reorganizavus aukštesniąją žemės ūkio ir maisto pramonės mokyklą. Šiuo metu ši mokymo įstaiga ne tik uteniškių, bet ir kitų apskrities rajonų moksleivių pakankamai dažnai pasirenkamų ugdymo įstaigų sąraše, kurioje įgyti profesiją galima baigus tiek pagrindinio, tiek ir vidurinio ugdymo programą. Be to, čia veikia neįgaliųjų mokymo centras bei organizuojami įvairūs mokymai bedarbiams.

    Regioninio profesinio mokymo centro atstovai ne kartą lankėsi ir mūsų mokykloje, ne pirmą kartą pažintiniam vizitui su šia mokymo įstaiga vyko ir mūsų moksleiviai, kuriems pavasaris – ypatingas apsisprendimų metas. Susipažinti su siūlomomis regioninio profesinio mokymo centro profesijomis tradiciškai važiavome su dvyliktokais: išklausėme paskaitą apie mokymosi galimybes tiek pačiame centre Utenoje, tiek ir praktikas užsienyje, tiek senas, gyvenimo patikrintas, tiek ir naujas profesinio rengimo programas, moksleivių socialinio aprūpinimo bei skatinimo už gerą ir labai gerą mokymąsi sistema, susipažinome su vidaus tvarkos taisyklėmis, buities sąlygomis bendrabutyje, saviraiškos galimybėmis laisvalaikiu, nuoširdžiai pabendravome su dėstytojais ir moksleiviais.

    Šiais metais turintys vidurinį išsilavinimą arba išklausę vidurinio ugdymo programą čia galės įgyti maisto pramonės darbuotojo, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, automobilių mechaniko, staliaus bei konditerio specialybes. Kiekvienos specialybės mokymo programoje ne tik teoriniai užsiėmimai, bet ir trumpalaikė bei ilgalaikė praktika, atliekama įvairiose Utenos miesto įmonėse, mainų programos bei stažuotės užsienio šalyse (Danijoje, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir pan.). Dažnai stropūs, darbštūs, motyvuoti ir atsakingai praktiką atlikę moksleiviai darbdavių pakviečiami ir nuolatiniam darbui, tad parodyti savo žinias, gebėjimus ir kompetencijas, pozityvias asmenines savybes praktikos metu visada verta. O tai, tikriausia, geriausia pavyksta tada, kai pasirinkta sritis įdomi ir patraukli, o specialybė atitinka gebėjimus ir poreikius.
Kiekvieną kartą vaikštant po mokymo centro klases, praktinio mokymo laboratorijas maloniai stebina renovuotos ar naujai pastatytos mokymo erdvės, jų moderni įranga, reikalinga šiuolaikinei technologijomis pagrįstai darbo rinkai. Malonu ir tai, kad dauguma mūsų buvusių mokyklos mokinių, čia pasirinkusių tolimesnį karjeros kelią, apibūdinami tik geru žodžiu.

    Dėkojame URPMC gimnazijos skyriaus vedėjai Gražinai Indriūnienei ir vyresniajai socialinei pedagogei Janinai Jurgelėnienei už nuoširdų bendravimą, turiningai kartu praleistą laiką bei galimybę praplėsti mūsų ugdymo karjerai kompetencijas. Kas žino, gal artimiausio profesinio regioninio mokymo centro duris pravers bei čia save atras ir šiais metais mūsų mokyklą baigsiantys mokiniai.

Jovita Vainikevičiūtė
Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai kordinatorė

 

DSCF3306

DSCF3312

DSCF3316

DSCF3318

DSCF3319

DSCF3322

DSCF3325

DSCF3327

DSCF3333

DSCF3340

DSCF3348

paskutinė

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija