Edukacijai į Vilnių

16pp
    Baigiantis mokslo metams (birželio 1 d., trečiadienį) mes, III g klasės mokiniai, vykome į Vilnių. Kelionės tikslas – plačiau pažinti mūsų sostinę, šį kartą - čia gyvenusių žydų istoriją, apsilankyti Vilniaus oro uoste ir artimiau susipažinti su jo darbu bei darbuotojais.

    Jau ekskursijos pradžioje klasės vadovė Jovita Vainikevičiūtė mus supažindino su dienos programa, uždavė keletą klausimų mūsų mintims apšilti, juk pagrindinis tokių išvykų siekis – aplankyti, pamatyti, sužinoti.

    Taigi, kartu su gide Ilona pirmiausia ir apsilankėme istoriniame Vilniaus senamiesčio žydų kvartale, kur klausėmės pasakojimo apie žydų gyvenimą čia, jų verslus, tradicijas ir papročius, aiškinomės žodžio „gaonas“ prasmę ir sužinojome apie žymiausio Vilniuje gyvenusio gaono Elijahu nuopelnus žydiškai kultūrai, vaikštinėjomės didžiojo ir mažojo geto gatvelėmis, vis stabtelėdami prie žydų istorijai svarbių, tiesa, liūdnų įvykių įamžinimo vietų.

    Pasibaigus ekskursijai po žydiškąjį Vilnių, skubėjome į geležinkelio stotį. Dauguma čia lankėmės pirmą kartą, tad ir įspūdis buvo didelis. Minutėlę atsikvėpę ir atvėsę, sulaukėme ir savojo traukinio, kuriuo vykome į kitą mūsų išvykos programoje numatytą objektą – Vilniaus oro uostą. Žavėjomės pro traukinio langą matomu vaizdu ir pirma, nors ir labai trumpa, tačiau daug džiaugsmo suteikusia kelione geležinkeliu.

    Oro uoste mus pasitiko linksma ir draugiška oro uosto darbuotoja Natalija, čia besidarbuojanti saugos pareigūne ir gide, save vadinanti labai laimingu žmogumi, nes dirbanti jai labai patinkantį darbą ir savo gyvenimo neįsivaizduojanti be oro uosto.

    Kartu su ja ir pasileidome į kelionę po oro uosto platybes. Jos metu aplankėme ne tik matomas, bet ir keleiviams nematomas oro uosto zonas, iš arti stebėjome kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, susipažinome su aviacijos saugumo, priešgaisrinio gelbėjimo stoties pareigūnais, lankėmės ypatingai svarbių asmenų (VIP) terminale (taip pat ir LR Prezidentui skirtose erdvėse), patyrėme pačią tikriausią keleivių saugos patikrą. Gidė įdomiai pristatė oro uosto veiklą, čia dirbančius darbuotojus (jų čia apie 600) ir jų profesijas, reikalavimus jiems, darbo sąlygas, mokymosi galimybes norintiems dirbti Vilniaus oro uoste.

    Nepamiršome tą dieną ir pramogų: boulingo, 5D ir 3D, vaišinomės pica ir ledais. O kelionės pabaigoje – dar ir viktorina! Grįžome namo kupini įspūdžių, įgytų naujų žinių, su šypsena ir gera nuotaika. Juk čia pat vasaros atostogos – labiausiai laukiamas moksleivių laikas!

Gintarė Gaulytė,
III g klasės moksleivė.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

13

13 2

14

15

16

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija