Pradėjome veikti

titulinis
    Projekto ,,Pažink valstybę“ uždaviniai – skleisti informaciją apie Antazavės dvaro rūmų ateitį ir populiarinti Amatų centrą Antazavės dvare. Juos įgyvendinti sugalvojome įvairiais būdais.

    Grupė mokinių, padedami pilietiškumo pagrindų mokytojos Jovitos Vainikevčiūtės, parengė pristatymą gimnazijos bendruomenei apie Antazavės dvaro rūmų perspektyvas. Lankėmės klasių valandėlėse ir supažindinome 5-12 klasių mokinius su Antazavės dvaro rūmų atgaivinimo projektais.

    Siekiant Amatų centro patrauklumo didinimo lapkričio 12 d. (pirmadienį) buvo surengtas susitikimas su Dusetų krašto amatininku – medžio drožėju – Eriku Čypu. Susitikime dalyvavo 7 ir 10 klasių mokiniai, keli mokytojai bei bendruomenės pirmininkė Danutė Skardinskienė. Pilietiškumo pagrindų mokytoja Jovita Vainikevičiūtė pristatė seniausius ir populiariausius lietuvių liaudies amatus, centro vadovė Vilma Mickutė informavo apie Amatų centro funkcijas, vykdomą veiklą, supažindino su Zarasų krašto amatininkais, turinčiais tautinio paveldo licenzijas. Medžio drožėjas Erikas Čypas pasakojo apie savo pomėgį drožinėti, apie tai, kaip šis pomėgis virto amatu, Amatų centrą Dusetose. Amatininkui uždavėme daugybę klausimų apie jo gyvenimą, amatininko karjeros pradžią, jau nuveiktus ir planuojamus darbus. Drožinėjimą galėjome išbandyti ir praktiškai: amatininkas parodė drožinėjimo techniką ir mokė mus drožinėti.

    Siekdami, kad apie susitikimą sužinotų kuo daugiau žmonių, parengėme skelbimus ir juos iškabinome Antazavės viešose vietose (prie bažnyčios, seniūnijoje, prie parduotuvės, prie kultūros namų, bibliotekoje, mokykloje). Taip pat išplatinome informaciją apie Amatų centre vykstančią Anelės Araminienės kūrybos darbų parodą. Joje apsilankėme ir mes, 7 ir 10 kl. mokiniai, tikimės, kad liaudies menininkės darbus iki gruodžio 31 d. (tiek veiks paroda) apžiūrės ir kiti gimnazijos mokiniai.

    Be to, artimiausiu metu ketiname su Antazavės dvaro rūmų likimu supažindinti ir Antazavės bendruomenę, galvojame dvaro ateities projektą pristatyti Antazavės bendruomenės namuose.

    Taip pat šią savaitę (lapkričio 23 d., penktadienį) Amatų centre pradės veikti Advento dirbtuvės, kuriose dailės ir technologijų mokytoja Daiva Mieliauskienė su gimnazijos mokiniais (kviečiame prisijungti ir kitus vietos bendruomenės narius) gamins kalėdines dekoracijas bendruomenės eglutei.

    Taigi, veikti jau pradėjome, o pradėję veiksime toliau.

Karina Putinauskaitė,
Vaiva Paurytė, II g klasės mokinės

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija