Prozos dienos

Šių metų gruodžio 2 dieną į Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos aktų salę rinkosi mokiniai ir mokytojai. Tądien vyko susitikimas su poete, prozininke, muziejininke Aldona Ruseckaite.

Rašytoja mokyklos bendruomenei pristatė savo naują romaną „Marios vandens“. Aldona Ruseckaitė, visą savo gyvenimą siejanti su literatūra, susitikimą surengė ciklo „Prozos dienos“ proga, be to, į mokyklą  ji atvyko ne viena, o su palydovais - aktoriais Vilija Grigaityte ir Henriku Savickiu. Ši menininkų trijulė skaitė A. Ruseckaitės prozą - įdomias ištraukas iš knygos „Marios vandens“. Tai nebuvo paprastas skaitymas, tai buvo nuoširdumo, gero tono, nuotaikų išreiškimo, profesionalumo, atsidavimo, įsijautimo harmonija, kuri tiek mokytojus, tiek mokinius įtraukė į siužeto vingius, vertė nusišypsoti, klausytis įtempus ausis ir neatitraukti akių nuo šių, šviesą skleidžiančių, žmonių.

Aktorius H. Savickis, pritariant gitarai, atliko dainas ir pagal A. Ruseckaitės ir pagal kitų poetų eiles. Prasmingi dainų tekstai, švelnūs gitaros garsai sužavėjo susirinkusiuosius, todėl šie negailėjo gausių plojimų.

Anot moksleivių, šis susitikimas su prozininke, poete, muziejininke Aldona Ruseckaite bei aktoriais buvo įdomi, prasminga pamoka. Be to, rašytoja mokyklai padovanojo keletą leidinių apie S. Nėrį, A. Vaičiulaitį, Maironį, išeivijos poetus ir, žinoma, savo naujausią romaną „Marios vandens“ pristatytą per šį susitikimą.

12a klasė mokinė

Simona Pupeikytė