Pažintinė išvyka į Gražutės regioninį parką

Dar Antikos laikais Menandras teigė, kad „nuo gamtos niekur nedingsi“. Šiandien galime pridurti, kad oras, kuriuo kvėpuojame, yra visų bendras, pasaulio vandenynai, kurie skalauja šimtus valstybių krantų, yra visų. Migruojantys gyvūnai, paukščiai bėga ir skrenda ne ten kur nori žmogus, o ten, kur motinos Gamtos įsakyta.

 

 

 

Malonu pranešti, kad šių metų lapkričio 11 dieną 9 ir 10b klasės moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti mokomojoje pažintinėje išvykoje į Gražutės regioninį parką. Šiame parke 2007 m. atlikti pirmieji kirtimai ir įrengtas pažintinis takas „Ąžuolas“. Tai pirmasis Lietuvoje privačioje valdoje įrengtas takas, kurio ilgis 2000 m. Tako trasoje yra 12 informacinių stendų.

Pažintinė kelionė truko apie 2 val., kur išvykos vadovas, Lietuvos gamtos fondo darbuotojas Darius Stončius, labai įdomiai pristatė kiekvieną informacinį stendą, papasakojo apie gamtosaugos organizacijos stendą, papasakojo apie gamtosaugos organizacijos veiklą, susijusią su gyvosios gamtos išsaugojimu.

Didžiausią įspūdį paliko miške saugomas medis milžinas – ąžuolas. Tai seniausias medis šioje privačioje valdoje, kurio kamieno apimtis net 4 metrai. Ant šio medžio auga 25% visų valdoje rastų kerpių rūšių. Viena jų įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą. Visiems yra svarbu kuo ilgiau išsaugoti gyvybingą medį, bet jis nebūtų šalinamas ir tuo atveju, jei nudžiūtų ar išvirstų.

Ąžuolo aplankymu ši pažintinė išvyka nesibaigė. Buvome nuvežti į gražią poilsiavietę prie Luodžio ežero „Paukščių takas“. Ten mūsų laukė tikra staigmena – šilti ir skanūs pietūs. Pasistiprinę išklausėme paskaitą apie svetimų žemių augalus, apie gaisrų žalą ir naudą miškui, apie pasaulio gamtos fondo veiklą.

Visiems moksleiviams ir mokytojams ši išvyka tikrai labai patiko. Grįžome pailsėję, pilni įspūdžių, o svarbiausia supratę, kad žmogus, tinkamai naudodamas gamtos gėrybes, išsaugo ir patį save. Dėkojame visiems už suteiktą galimybę dalyvauti šioje pažintinėje išvykoje Gražutės regioniniame parke.

 

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Rima Kėblienė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla