Pasitikome Lietuvos Šimtmetį

Titulinis
    Jau nuo 2017 metų Vasario 16-osios pradėjome ruoštis artėjančiam Lietuvos Šimtmečiui ir skyrėme ne vieną renginį ar akciją šiai svarbiai Lietuvos istorijos datai pažymėti.

    Lietuvos Šimtmečio renginių programoje buvo ir tarpdalykinis projektas ,,Žibintas Lietuvai“, moksleivių piešinių paroda ,,Kuriu Lietuvai“ bei visai gimnazijos bendruomenei skirtas Valstybės atkūrimo dienai paminėti renginys ,,Lietuva, būk per amžius laisva“.

    Projektas ,,Žibintas Lietuvai“ apjungė dailės, lietuvių, užsienio kalbų bei istorijos dalykus, o į jį įsitraukė 1-12 klasių mokiniai. Dailės pamokų metu moksleiviai gamino plokštuminius ir erdvinius žibintus (jais papuošė mokyklos pastato langus bei erdves), per lietuvių kalbos pamokas rašė pasauliui žinutes apie Lietuvą, užsienio kalbų pamokų metu jas vertė į anglų, rusų bei vokiečių kalbas, per istorijos pamokas domėjosi žibinto atsiradimo istorija.

    Visai gimnazijos bendruomenei skirtą renginį pavadinome ,,Lietuva, būk per amžius laisva“. Renginio vedėjai Gailė, Evelina ir Martynas supažindino žiūrovus su šios šventės šventimo istorija bei tradicijomis atkurtoje Lietuvos Respublikoje (1918-1940 m.), išeivijoje, bandymais Vasario 16 –ąją švęsti tremtyje, priminė partizanų ir kitų Lietuvos patriotų drąsą šią datą paminėti sovietmečiu. Video medžiaga nukėlė žiūrovus į Nepriklausomybės Akto priėmimo istorines sąlygas, o garsių istorikų komentarai padėjo suprasti šio dokumento reikšmę.

01

01a

1

2

    Renginiui šventiškumo ir įvairovės suteikė muzikiniai intarpai. Turinį apie Vasario 16-osios šventės tradicijas papildė akordeonistų Martyno ir Igno atliekamas kūrinys, septintos klasės mergaičių ansamblio daina ,,Už miškelių“. Publika puikiai įvertino Gailės Gruzdaitės (I g kl.) debiutą – ji atliko dainą ,,Raudoni vakarai‘ bei Brigitos Krastinaitės (4 kl.) dainą ,,Labas“. Nuoširdžiai ir jautriai eilėraščius deklamavo pradinių klasių mokinės – Ona Pieviškytė (3 kl.), Rugilė Gudaitė (3 kl.), Žadmina Gruzdaitė (4 kl.) ir Brigita Krastinaitė (4 kl.). Na, o visą bendruomenę suvienijo bendra daina ,,Ąžuolai žaliuos“.

3

4

5

6

7

    Bendruomenę Valstybės atkūrimo Šimtmečio proga sveikino gimnazijos direktorė Aldona Svidinskienė, šventėje viešėję svečiai – Antazavės seniūnas Algirdas Lekaveckas ir Antazavės parapijos klebonas Vytautas Dagelis. Šventėje taip pat dalyvavo Antazavės kaimo senyvo amžiaus žmonės, projekto ,,Pažink valstybę“ dalyviai.

    Gimnazijos direktorė dėkojo visoms salėje sėdinčioms kartoms – seneliams, tėvams ir vaikams - už kiekvieno, tiesa, dar skirtingą indėlį kuriant Lietuvos valstybės gerovę – tėvams ir seneliams už dorai užaugintus vaikus ir anūkus, pastariesiems už stropumą moksle bei labai gerą pamokų lankomumą. Mokiniams, I –ąjį pusmetį pasiekusiems aukštesnįjį pasiekimų lygį, t. y. baigusiems 9-10 balų (Austėja Gruzdaitė, Elvina Maigytė, Dovydas Slapšinskas – 1 kl., Julija Krastinaitė, Aistėja Navickaitė, Ditė Apanskaitė, Gertrūda Turlovič -2 kl., Ugnė Asipauskaitė, Junona Labutytė – 6 kl., Austėja Gaulytė, Neringa Galvydytė – 7 kl., Mykolas Dainys – 8 kl., Gailė Gruzdaitė - I g kl., Greta Mieliauskaitė – II g kl.) bei mokiniams, I –me pusmetyje nepraleidusiems nė vienos pamokos (Petras Pieviškis, Gertrūda Turlovič – 2 kl., Ona Pieviškytė – 3 kl., Brigita Krastinaitė – 4 kl., Gabija Lašaitė – 5 kl., Jonas Pieviškis, Ugnė Asipauskaitė – 6 kl., Gabija Trainytė – 7 kl., Julita Pieviškytė, Ignas Bulota – 8 kl., Greta Mieliauskaitė, Mantas Mažeika – II g kl., Paulius Pūras – IV g kl.), įteiktos gimnazijos direktoriaus padėkos ir atminimo dovanėlės. Lietuvos Šimtmečio proga padėkomis direktorė apdovanojo ir gimnazijos mokytojus bei aptarnaujančio personalo darbuotojus. Renginio svečiai taip pat neliko nepastebėti - jie džiaugėsi atminimo dovanėlėmis - Lietuvos trispalvėmis.

8

9

10

11

11a

12

13

14

15

16

17

18

19

    Sudainavus dainą ,,Kur bėga Šešupė“ veiksmas persikėlė į mokyklos kiemą .... Čia trispalvėmis papuošta ąžuolų giraitė, o į dangų buvo paleisti dangaus žibintai, skelbiantys pasauliui - ,,Lietuva, būk per amžius laisvaǃ“. Muzika, džiaugsmas, fotografijos ... įamžinusios ypatingą įvykį visos bendruomenės ir šalies gyvenime – mūsų valstybės atkūrimo Šimtmetį.

20

21

22

23

24

25

26a

26b

27

28

29

30

31

    Neapseita ir be staigmenų – dovanų Šimtmečio proga... Gimnazijos direktorė pristatė 1998 metais dar Antazavės vidurinę mokyklą baigusios mokinių laidos dovaną dabartinės gimnazijos mokiniams: padovanota 19 bilietų į pasirinktą ,,Keistuolių teatro“ spektaklį, o prie sveikinimo Valstybės atkūrimo Šimtmečio proga - prierašas ,,Mes taip pat buvome ten, kur dabar esi Tu“.

    Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos bendruomenės vardu dėkoju Antazavės vidurinės mokyklos 1998 metų laidos mokiniams – Laurai Rodytei, Vilmai Ivanauskaitei, Audriui Jankauskui, Sigitui Andriūnui ir jos organizatoriui Audriui Merkiui už išradingą, Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmečio šventę įprasminančią iniciatyvą.

Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
pilietiškumo pagrindų mokytoja
Jovita Vainikevičiūtė

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija