Mūsų veiklos Rokiškyje

Tituline
    Artėjant laikui, kai užversime gimnazijos duris, vis labiau domimės tolimesnėmis mokymosi galimybėmis. Ketinantys pasirinkti profesinio mokymosi kelią balandžio 9 d. (antradienį) lankėmės Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykloje ir ten vykusios ,,Atvirų durų savaitės“ renginiuose.

Profesinio mokymo programų pristatymo metu galėjome plačiau sužinoti apie specialybes (virėjo, siuvėjo, suvirintojo, automobilių mechaniko, apskaitininko ir kasininko, apdailininko (statybininko), socialinio pavaduotojo padėjėjo, technikos šaltkalvio remontininko), kurias galima įgyti šioje mokykloje, jų paklausą darbo rinkoje, perspektyvas įsidarbinti, mokinių dalyvavimą tarptautiniuose projektuose ir galimybes tobulinti savo praktinius įgūdžius.

Po to buvome pakviesti į ekskursiją po mokyklą, kur galėjome įvertinti mokymosi sąlygas, pabendrauti su profesijų mokytojais, išsamiau susipažinti su specialybių turiniu, apžiūrėti mokinių darbų parodas.

Pasisėmėme ne tik teorinių žinių, bet ir išbandėme daug praktinių veiklų: tikrinome, ar teisingai sureguliuoti automobilių žibintai, kaip veikia stabdžiai, taisyklingai montuojamos padangos ir pan. Norintys išbandė, kaip veikia suvirinimo aparatas, graviravimo prietaisai, o statybininkų - apdailininkų specialybės mokytojai pristatė skystų tapetų klijavimo techniką ir pasiūlė patiems atlikti darbus su šia medžiaga. Virėjus rengianti mokytoja ne tik pristatė virėjo profesiją, bet ir pasiūlė padegustuoti tą dieną mokinių pagamintus gaminius.

Ekskursiją apibendrinome bibliotekoje, kur atsakinėjome į bibliotekininkės parengtus klausimus, o teisingai atsakiusieji gardžiavosi saldžiais prizais. Taigi, grįžome ,,palietę“ kai kurias profesijas ir daugiau žinantys apie galimybes mokytis toliau.

Greta Namajuškaitė, IV g kl. mokinė