8-9 klasių moksleiviai Sartų regioniniame parke

  

  Po ilgos ir gilios žiemos pagaliau pabudo ilgai lauktas žaliaskaris pavasaris. Visur, kur pažvelgsi, viskas rodo gyvybės ženklus. Įsiklausai ir išgirsti paukščių giesmininkų giesmes, pamatai kaip iš vis dar šaltos ir abejingos žemės kalasi  pirmosios pavasario gėlės.

 

        Tikriausia visi esate buvę miške, matę daug žinomų ir dar nepažintų paukščių, augalų, grybų, vabalų. Visi esate girdėję įvairių paukščių giesmes, bet ar jas skiriate? Ar žinote kokie giesmininkai mums giesmes gieda? Ar žinote , kurie augalai yra nuodingi ir labai reti? Tikriausiai ne.

Šių metų balandžio 9 dieną Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos biologijos mokytoja Laima Mažiulienė organizavo išvyką į Sartų regioninį parką .  8-9 klasių moksleivius pasitiko Sartų regioninio parko ekologė Daiva Norkūnienė. Iš jos pasakojimų daug sužinojome apie paukščius ir augalus.

Būdami miške aiškiai girdėjome įvairius paukščių balsus. Juos atskirti mums padėjo ekologė, kuri tikriausiai žino visas paukščių giesmes. Aiškiai girdėjome kikilį-dažniausią miško paukštį, kurio giesmės be variacijų (vienodos),  nykštuką, kurio svoris vos 5 gramai, strazdą giesmininką, zylutę, liepsnelę, matėme šikšnosparnio inkilą. Tikėjomės išgirsti jerubę, Europoje nykstantį paukštį, bet pamatėme tik jos pėdsakus, kurie mus įtikino, jog ji yra kažkur netoli.

Pasivaikščiojimas neprailgo klausantis įdomaus ekologės  pasakojimo apie paukščius ir  augalus.

Seniai buvai miške? Sakai, kad ten neįdomu? O gal manai, jog pažįsti visus ir viską? Nemanau!

Nueik, pamatyk, išgirsk, pažink!

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla