8-9 klasių moksleiviai Sartų regioniniame parke

Po ilgos ir gilios žiemos pagaliau pabudo ilgai lauktas žaliaskaris pavasaris. Visur, kur pažvelgsi, viskas rodo gyvybės ženklus. Įsiklausai ir išgirsti paukščių giesmininkų giesmes, pamatai kaip iš vis dar šaltos ir abejingos žemės kalasi  pirmosios pavasario gėlės.

Tikriausia visi esate buvę miške, matę daug žinomų ir dar nepažintų paukščių, augalų, grybų, vabalų. Visi esate girdėję įvairių paukščių giesmes, bet ar jas skiriate? Ar žinote kokie giesmininkai mums giesmes gieda? Ar žinote , kurie augalai yra nuodingi ir labai reti? Tikriausiai ne.

Šių metų balandžio 9 dieną Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos biologijos mokytoja Laima Mažiulienė organizavo išvyką į Sartų regioninį parką .  8-9 klasių moksleivius pasitiko Sartų regioninio parko ekologė Daiva Norkūnienė. Iš jos pasakojimų daug sužinojome apie paukščius ir augalus.

Būdami miške aiškiai girdėjome įvairius paukščių balsus. Juos atskirti mums padėjo ekologė, kuri tikriausiai žino visas paukščių giesmes. Aiškiai girdėjome kikilį-dažniausią miško paukštį, kurio giesmės be variacijų (vienodos),  nykštuką, kurio svoris vos 5 gramai, strazdą giesmininką, zylutę, liepsnelę, matėme šikšnosparnio inkilą. Tikėjomės išgirsti jerubę, Europoje nykstantį paukštį, bet pamatėme tik jos pėdsakus, kurie mus įtikino, jog ji yra kažkur netoli.

Pasivaikščiojimas neprailgo klausantis įdomaus ekologės  pasakojimo apie paukščius ir  augalus.

Seniai buvai miške? Sakai, kad ten neįdomu? O gal manai, jog pažįsti visus ir viską? Nemanau!

Nueik, pamatyk, išgirsk, pažink!