Vasario 16-osios renginiai mokykloje

13pp
    LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimas Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęsti išradingai ir prasmingai išjudino ir mūsų mokyklos mokinius. Mokinių Tarybos nariai prie akcijos „Švęsk išradingai" pakvietė prisijungti ir mokyklos bendruomenę.

Visą savaitę prieš Vasario 16-ąją moksleiviai spalvino klases trimis spalvomis. Kurdami savo trispalves tiek pradinukai, tiek dvyliktokai parodė daug išmonės ir kūrybiškumo. Trispalvės pasižymėjo formų, dydžių, panaudotų medžiagų, sprendimų bei idėjos išraiškų įvairumu.

Lietuvos valstybės atkūrimas paminėtas ir viktorina „Ar viską žinai apie Vasario 16-ąją?" . Renginio vedėjams priminus Vasario 16-osios reikšmę valstybės kūrimuisi ir dabarčiai, pradėta viktorina. Keturios komandos, atstovaujančios 9 – 12 klasių moksleivius, parengė trumpus prisistatymus, vėliau atsakinėjo į įvairius viktorinos klausimus apie mūsų valstybės ištakas, kūrimąsi, žymiausius lietuvių politinius veikėjus. Minimalia persvara viktoriną laimėjo devintokų komanda „Patriotai", antri liko dvyliktokai – komanda „Geltona, Žalia, Raudona".

Kol vertinimo komisija skaičiavo komandų surinktus taškus, moksleiviai ir mokytojai žiūrėjo dokumentinę apybraižą „Daktaras Jonas Basanavičius".

Po dokumentinio filmo peržiūros, viktorinos rezultatų paskelbimo ir nugalėtojų apdovanojimo bendruomenę sveikino mokyklos direktorė Aldona Svidinskienė. Ji pabrėžė Vasario 16-osios svarbą mūsų gyvenime ir palinkėjo būti vertiems šios ypatingos visai Lietuvai dienos.

Moksleiviams, baigusiems pirmąjį pusmetį labai gerais įvertinimais (9-10 balais), įteikti mokyklos direktorės padėkos raštai. Jais apdovanoti Emilija Bulotaitė ir Žygimantas Paurys ( 1 kl. ), Ugnė Asipauskaitė ( 2 kl. ), Austėja Gaulytė ir Neringa Galvydytė ( 3 kl. ), Julita Pieviškytė ir Ignas Bulota ( 4 kl. ), Rasa Dainytė ( 9 kl. ), Santa Kėblytė ir Jovilė Čičinskaitė ( 10 kl. ). Padėkomis pažymėti ir nacionalinio Vinco Kudirkos konkurso „Rašom!" mokyklos etapo nugalėtojai – Julita Pieviškytė (4 kl.), Gabija Trainytė (3 kl.), Santa Kėblytė (10 kl.), Simona Deinytė (10 kl.), Jovilė Čičinskaitė (10 kl.) Evelina Šakalytė (11 kl.).

Šia proga atidaryta dar viena, jau antroji dailininko Rimanto Antano Šakalio grafikos darbų paroda, skirta iškilioms Lietuvai asmenybėms, o šalia - ir mūsų moksleivių kūryba - piešinių paroda „Lietuvos pilys".

Istorijos vyr.mokytojas Darius Tvardauskas