Ką žinai apie Lietuvą?
- Informacija
- Paskelbta: 2014 kovo 14, Penktadienis 09:03
Ši savaitė buvo pilna gražių spalvų, skambių dainų, įsimintinų žinių, auginama meilės savo šaliai – Lietuvai.
Trečios klasės mokiniai skaitė knygas, enciklopedijas, ieškojo informacijos internete apie savo valstybę, jos simbolius, aiškinosi vėliavos spalvų reikšmę, prisiminė Lietuvos himno autorių, šalies etnografines dalis. Diskutavo apie Lietuvos vardo kilmę, miestus, kurortus, apskritis, upes, ežerus, įžymias vietoves, garsius žmones. Mokiniai sprendė kryžiažodžius, mokėsi patarlių apie gimtinę, nagrinėjo žemėlapį, karpė širdeles, kūrė eiles, atliko kūrybinį darbą „Mes laimingi žemės vaikai", puošė klasę savo darbeliais, diskutavo tarpusavyje, išsakė savo nuomonę, kaip supranta meilę Tėvynei. Dominavo Lietuvos vėliavos spalvos ir šventinė nuotaika.
Vaikai, kupini nerimo ir vidinio jaudulio, skaitė eilėraščius, deklamavo posmus apie tėviškę, žaidė žaidimą „Pažink Lietuvą", giedojo himną, dainavo apie gimtąjį kraštą, atsakinėjo į aktyviuosius klausimus, sužinojo daugiau įdomių faktų apie Lietuvą.
Mokinių susikaupimas, nusiteikimas bendram darbui grupėse, rimtis – neleido abejoti jų nuoširdumu, tikrumu, minint Lietuvai svarbias datas. Ypatingą reikšmę jų ugdymuisi turi auklėjimas vaikystėje, suaugusiųjų pavyzdys ir sąmoninga veikla. Ugdymo procese buvo aktyvūs ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, mokyklos bei rajono mokytojai.
Smagu, kad atviroje kovo 10-osios veikloje „Ką žinai apie Lietuvą?" visi susitelkę pabendravome, mokėmės dirbti kartu, įgijome daugiau žinių, ugdėme darbo su žemėlapiu gebėjimus, mokėmės dirbti grupėse, jausti atsakomybę bendradarbiaujant, dainavome, žaidėme aktyvius žaidimus, vertinome save ir kitus, skatinome norą pažinti ir mylėti Lietuvą, saugoti jos gamtą.
Gauta informacija, nuotaikingai atliekami žaidimai, darbas grupėse ir individualiai didina tikimybę, jok mokinukai greičiau ir įdomiau įsisavins mokomąją medžiagą, jos greit neužmirš. Tikiuosi, ši veikla pažadino bendrystės, tolerancijos, pilietiškumo jausmą sau, šalia esančiam ir savo šaliai.
Diana Rožkovienė
pradinių klasių mokytoja metodininkė