Projektas „Meine Traumreise“

 

Šių metų gegužės 6 dieną Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos mokiniams bei mokytojams buvo išties įsimintina. 11a klasės mokiniai, vadovaujami vokiečių kalbos mokytojos Jovitos Vainikevičiūtės, įgyvendino projektą „Meine Traumreise“(„Mano svajonių kelionė“) .

Prieš metus tie patys mokiniai vykdė analogišką projektą apie Šveicariją. Šiemet jie aprėpė platesnius tiek šalių, tiek kalbos vandenis ir kiekvienas pristatė po savo svajonių šalį: Prancūziją, Italiją, Peru, Meksiką, Turkiją, Izraelį ir Braziliją. Jau dešimtus metus besimokantys vokiečių kalbos, projekto dalyviai susirinkusius žiūrovus stebino puikiomis užsienio kalbos žiniomis, ypač raiškiu žodžių tarimu.

 

Projekto „Meine Traumreise“ tikslas buvo pateikti vaizdinę medžiagą apie pasirinktą šalį ir pasakoti , todėl buvo pasitelktos naujausios technologijos: internetas, kompiuteriai, multimedija. Žinoma, mokiniai patys turėjo susirasti ir tinkamai apdoroti ir tekstinę, ir vaizdinę medžiagą. Galutinis rezultatas patenkino visų lūkesčius. Kiekvienam projekto dalyviui daug padėjo vokiečių kalbos mokytoja Jovita Vainikevičiūtė, kuri viso projekto ruošimo metu nestokojo naujų idėjų ir energijos.

Šalys buvo pristatomos vokiečių kalba, be to, buvo verčiama į lietuvių kalbą, todėl žiūrovams nekilo kalbos problemų. Pasibaigus pristatymui „Meine Traumreise“, visų dalyvių ir kantriausių žiūrovų laukė staigmena – užsienio šalių Izraelio ir Turkijos, Italijos ir Prancūzijos – virtuvių pažinimas.

Iš Izraelio ir Turkijos virtuvių buvo galima paragauti žydiško vištienos sultinio, žydiško jogurto, kebabų, įvairių prieskonių: rozmarino, šafrano, geltonojo ir raudonojo kario, imbiero cukruje bei čili pipirų. Iš europietiškų Italijos ir Prancūzijos virtuvių buvo galima degustuoti krevečių, midijų, triufelų, alyvuogių ir  svogūnų sriubos, skaniųjų sūrių: mocorelos, maskorponės, pelėsinio bei su graikiniais riešutais. Be viso to, susirinkusieji mėgavosi aštria meksikietiška sriuba. Šią egzotišką ir įdomią virtuvių degustaciją surengė dailės ir technologijų mokytoja Daiva Mieliauskienė. Ji pristatė kiekvieną šių virtuvių, parodė, kaip reikia derinti maistą, kad rezultatas būtų geriausias.

Ilgai lauktas ir kruopščiai rengtas Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos 11a klasės mokinių projektas susilaukė daug dėmesio ir buvo įvertintas. Mokiniai, padedami mokytojų Jovitos Vainikevičiūtės ir Daivos Mieliauskienės, pažino ne tik savo svajonių šalių teritorinę dalį, kultūrinį paveldą bet ir degustavo jų įmantrių virtuvių patiekalų.  Projekto rengimas mokiniams suteikė žinių, įspūdžių, o svarbiausia – neįkainuojamos patirties.

 

11a klasės moksleivė

Simona Pupeikytė

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Žemėlapis

emokykla 120

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Covid19 LSD

Tėvų ir globėjų dėmesiui

    Informuoju, kad Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta naujos redakcijos Lietuvos higienos norma HN 20:2018 „Neformaliojo vaikų švietimo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, kurioje neliko reikalavimo nuo 2018-09-01 pristatyti vaiko sveikatos pažymėjimo kopijos.

    Švietimo teikėjas, kuris organizuoja kūno kultūros ir sporto pratybas, varžybas, turi užtikrinti, kad mokiniai jose dalyvautų tik pasitikrinę sveikatą Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, nustatytu periodiškumu ir pateikę sportuojančiojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 068/a) ar sportininko sveikatos stebėjimo kortelę (forma Nr. 061/a), patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“ ar jų kopijas. Kiti švietimo teikėjai, vykdantys neformaliojo švietimo programas, turi užtikrinti, kad mokiniai iki 18 metų jose dalyvautų tik švietimo sutartyje numačius prievolę tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos tikrinimo išvadas, jeigu gydytojo sprendimu mokinio dalyvavimas konkrečioje neformaliojo švietimo veikloje gali turėti įtakos jo sveikatai.

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis 

pr rem1
pr rem2

pr rem3 projektas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

PRIMINIMAS TĖVAMS,
SENELIAMS IR VAIKAMS

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai ir Zarasų rajono savivaldybės nariai primena, kad 1999-06-03 Zarasų rajono taryba priėmė sprendimą Nr. 245, kuriuo yra patvirtinti šie buvimo viešose vietose laiko apribojimai vaikams:

Vaikams iki 14 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 22 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 21 val.

Vaikams nuo 14 iki 16 m.amžiaus galima lankytis viešosiose vietose ir renginiuose:
nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. iki 23 val.
nuo spalio 1 iki balandžio 30 d. iki 22 val.

Vėlesniu laiku vaikams lankytis viešosiose vietose ir renginiuose galima tik su tėvais (globėjais) arba suaugusiais šeimos nariais.

RŪPINKIMĖS VAIKŲ SAUGUMU!!! 

2021  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija