Projektas „Meine Traumreise“

 

Šių metų gegužės 6 dieną Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos mokiniams bei mokytojams buvo išties įsimintina. 11a klasės mokiniai, vadovaujami vokiečių kalbos mokytojos Jovitos Vainikevičiūtės, įgyvendino projektą „Meine Traumreise“(„Mano svajonių kelionė“) .

Prieš metus tie patys mokiniai vykdė analogišką projektą apie Šveicariją. Šiemet jie aprėpė platesnius tiek šalių, tiek kalbos vandenis ir kiekvienas pristatė po savo svajonių šalį: Prancūziją, Italiją, Peru, Meksiką, Turkiją, Izraelį ir Braziliją. Jau dešimtus metus besimokantys vokiečių kalbos, projekto dalyviai susirinkusius žiūrovus stebino puikiomis užsienio kalbos žiniomis, ypač raiškiu žodžių tarimu.

 

Projekto „Meine Traumreise“ tikslas buvo pateikti vaizdinę medžiagą apie pasirinktą šalį ir pasakoti , todėl buvo pasitelktos naujausios technologijos: internetas, kompiuteriai, multimedija. Žinoma, mokiniai patys turėjo susirasti ir tinkamai apdoroti ir tekstinę, ir vaizdinę medžiagą. Galutinis rezultatas patenkino visų lūkesčius. Kiekvienam projekto dalyviui daug padėjo vokiečių kalbos mokytoja Jovita Vainikevičiūtė, kuri viso projekto ruošimo metu nestokojo naujų idėjų ir energijos.

Šalys buvo pristatomos vokiečių kalba, be to, buvo verčiama į lietuvių kalbą, todėl žiūrovams nekilo kalbos problemų. Pasibaigus pristatymui „Meine Traumreise“, visų dalyvių ir kantriausių žiūrovų laukė staigmena – užsienio šalių Izraelio ir Turkijos, Italijos ir Prancūzijos – virtuvių pažinimas.

Iš Izraelio ir Turkijos virtuvių buvo galima paragauti žydiško vištienos sultinio, žydiško jogurto, kebabų, įvairių prieskonių: rozmarino, šafrano, geltonojo ir raudonojo kario, imbiero cukruje bei čili pipirų. Iš europietiškų Italijos ir Prancūzijos virtuvių buvo galima degustuoti krevečių, midijų, triufelų, alyvuogių ir  svogūnų sriubos, skaniųjų sūrių: mocorelos, maskorponės, pelėsinio bei su graikiniais riešutais. Be viso to, susirinkusieji mėgavosi aštria meksikietiška sriuba. Šią egzotišką ir įdomią virtuvių degustaciją surengė dailės ir technologijų mokytoja Daiva Mieliauskienė. Ji pristatė kiekvieną šių virtuvių, parodė, kaip reikia derinti maistą, kad rezultatas būtų geriausias.

Ilgai lauktas ir kruopščiai rengtas Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos 11a klasės mokinių projektas susilaukė daug dėmesio ir buvo įvertintas. Mokiniai, padedami mokytojų Jovitos Vainikevičiūtės ir Daivos Mieliauskienės, pažino ne tik savo svajonių šalių teritorinę dalį, kultūrinį paveldą bet ir degustavo jų įmantrių virtuvių patiekalų.  Projekto rengimas mokiniams suteikė žinių, įspūdžių, o svarbiausia – neįkainuojamos patirties.

 

11a klasės moksleivė

Simona Pupeikytė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla