Savanorystė: pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link

logo-savanoryste titulinis
    Per pilietiškumo pagrindų pamokas šnekėdami apie nevyriausybines organizacijas, jų tikslus bei siūlomas veiklas (tarp jų ir savanorystė) su mokiniais nagrinėjame temą „Nevyriausybinės organizacijos: pilietinės visuomenės požymis", kur daug kalbame apie nevyriausybinių organizacijų plėtojamą savanorišką veiklą. Siekdami šią temą integruoti su ugdymu karjerai šį kartą į pamoką pasikvietėme Utenos Teritorinės Darbo Biržos Zarasų skyriaus JDC (Jaunimo Darbo Centro) vyr. specialistę K. Kuzmickienę bei Lietuvos Skautijos narį U. Mešką, kurie savanorišką darbą nevyriausybinėse organizacijose (ir ne tik jose) pristatė kaip vieną iš galimų žingsnių karjeros kelyje.

    Prisiminus savanorystės sąvoką bei išsiaiškinus klausytojų grupės savanoriškos veiklos patirtį kartu su moksleiviais buvo analizuojama savanorystės teikiama nauda tokioje veikloje dalyvavusiam asmeniui. Tarp visų išvardintų privalumų buvo pabrėžta galimybė įgyti darbinės patirties bei „pasimatuoti" profesiją, t. y. geriau pažinti save bei norimą įgyti profesiją. Vyr. specialistė K. Kuzmickienė akcentavo skirtingą darbdavių požiūrį į darbo patirtį turintį (darbdaviai tokį pretendentą vertina kaip gebantį prisitaikyti, būti paslankiu, iniciatyvos nestokojantį t. y. daug palankiau) bei darbinės patirties savo gyvenimo aprašyme (CV) nenurodantį kandidatą. Moksleiviams pristatytos Zarasų rajone veikiančios nevyriausybinės organizacijos (deja, jų nėra daug) bei galimybės savanoriauti kitur, o tai daryti galima paprasčiausiai įvairiausiose įstaigose (senelių globos namuose, vaikų darželyje, bibliotekoje ir pan.), tiesa, daugeliu atvejų nuo 18 metų. Na, o veiklos, ypatingai socialinėje srityje gali būti pačios įvairiausios: senelių ir vaikų priežiūra, knygų išnešiojimas, skrajučių dalijimas, renginių organizavimas, finansų pritraukimas, straipsnių rašymas ir t. t. Tereikia noro, iniciatyvos, energijos, pasiryžimo dalytis savo žiniomis, patirtimi, apsisprendimo aukoti laiką kitam be materialinio atlygio.

    U. Meškas dalinosi savo asmenine savanorystės patirtimi, pristatė savo sėkmės istoriją, nueitą kelią nuo eilinio skauto iki vieno iš Lietuvos Skautijos organizacijos vadovo pareigų. Gyvenimiškais pavyzdžiais svečias pasakojo apie narystės Skautijoje sudarytas sąlygas ir suteiktas progas geriau pažinti save, aplinką, įveikti sunkumus, apsispręsti priimti vis naujus iššūkius, o su pačia Lietuvos Skautijos organizacija supažindino parodęs trumpą filmuką „Junkis prie mūsų".

    Svečiai drąsino moksleivius išmėginti savanorišką veiklą, ragino prasmingai ir turiningai leisti laiką, tikino, kad tai bus pirmas žingsnis sėkmingos karjeros kelyje. Juk ir mūsų pamoka - paskaita šį kartą vadinosi „Savanorystė: pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link" (daugiau apie savanorystę Lietuvoje rasite adresu http://savanoriaujam.lt/).

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai koordinatorė

1

2

3

4

5

6

7a

7b

8

9

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla