„Veiksmo savaitė be patyčių 2015“ mūsų mokykloje

Maza ir pirma
    Kiekvienais metais kovo pabaigoje „Vaikų linija" inicijuoja „Veiksmo savaitę be patyčių", kurios pagrindinis tikslas — keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias. „Vaikų linija", šeštą kartą inicijuodama „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ", siekia sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių epidemiją ir kviečia savo veiklomis prisidėti aktyvias švietimo įstaigas, organizacijas bei socialiai atsakingas verslo įmones.

Ši savaitė neaplenkė ir mūsų mokyklos. Pirmadienį, tai yra kovo 23 d., antro aukšto fojė vyko renginio atidarymas, kurio metu buvo aptarta visos savaitės numatoma veikla. Pirmadienio dominuojanti spalva — geltona. Pirmo aukšto mažojoje fojė buvo atidaryta „Linksmoji žaidimų aikštelė", kurioje visą savaitę vyko užsiėmimai. Pertraukų metu moksleiviai lenktyniavo valdomų mašinėlių mini varžybose. Greičiausiai finišą pasiekė Ig klasės moksleivis Kornelijus Mikalajūnas, tik keliomis sekundėmis atsiliko IVg klasės moksleivis Deividas Tumėnas, trečią vietą laimėjo 5 klasės moksleivis Edvardas Mažeika. Aktyvūs buvo ir mūsų mažieji: I kl. mok. Žadmina Gruzdaitė, Gabrielė Sviridovaitė, Kamilė Vidrickaitė, Justas Jakovlevas, Adomas Dainys, II kl. mok. Dominykas Baltrūnas, Elija Čičinskaitė, Elidija Maigytė, Žygimantas Paurys, Titas Šakalys, Katrina Kvietkauskaitė, Jovita Paurytė, III kl. mok. Vincentas Bakutis, Matas Janušauskas, Ivan Orlov, Mindaugas Paurys, Jonas Pieviškis, IV kl. mok. Giedrė Bieliauskaitė, 6 kl. mok. Ovidijus Dijokas, Genadijus Vingelis.

Antradienį, kovo 24 dieną, daugelis mokyklos mokinių buvo pasipuošę violetinės spalvos akcentais. Pamokos prasidėjo kiek neįprastai — rytine mankšta, o vėliau pertraukų metu moksleiviai galėjo varžytis žaisdami šaškėmis arba stalo tenisą. Norinčių dalyvauti tikrai netrūko, o smalsuolių žiūrovų irgi buvo daug. Ši sportinių renginių diena išties pavyko puikiai.

Trečiadienį, kovo 25 dieną, mokykloje dominavo raudona spalva. Dienos veikla buvo skirta tiems, kurie jaučiasi išradingi, mėgstantys iššūkius. Po dviejų pamokų pirmo aukšto fojė moksleiviai galėjo išbandyti „kibirų muzikos" meną, pagroti keistai skambančiais daiktais. Linksma buvo klausytis skambančios muzikos, kurią atliko įvairaus amžiaus gimnazijos mokiniai. Bet daugiausia dėmesio sulaukė antro aukšto fojė vykusios fotosesijos. Visų pertraukų metu moksleiviai, mokytojai, mokyklos darbuotojai noriai dalyvavo ir mielai fotografavosi. Visus maloniai nuteikė prasminga mintis: „Kai šypsosi veidas, tai dar ne draugystė, draugystė — kai šypsosi širdis." Ši diena išsiskyrė ypač šiltu ir draugišku bendravimu.

Ketvirtadienis, kovo 26 diena, buvo paskelbta pavasarine švaros ir tvarkos diena, vyraujanti spalva — žalia. Kai visos klasės buvo sutvarkytos, IIg gimnazistai pristatė „Draugystės knygą", kurioje mokiniai galėjo kurti apie viską, kas susiję su gerumu, draugyste, nuoširdžiu bendravimu. Po pamokų vyko daugiškos tinklinio varžybos. Džiugu, kad į jas įsitraukė ne tik mišrios mokinių komandos, bet ir sportiškiausi mokytojai. Garbingąją I vietą užėmė „Oranžinių apelsinų" komanda, II — mokytojų komanda „Kolegos", III — komanda „Bananai".

Penktadienis, kovo 27 diena, buvo ypač įdomi ir prasminga. Vyraujanti spalva — oranžinė. Prasidėjus 5 pamokai, visi mokiniai susirinko prie savo klasių ir laukė „linksmojo gyvatuko" pradžios. Nors oras ir nebuvo šiltas, draugiškai susikibę rankomis apėjome aplink visą mokyklą. Paskui prie mokyklos paradinių durų ratu kūrėme bendrą šypseną, kuri buvo įamžinta fotografijoje. Šios dienos baigiamasis renginys sulaukė daug pagyrimų. Ig klasės mokiniai surengė šaunų visos savaitės veiklos aptarimą. Netrūko ir dainų, ir šokių, ir linksmo juoko. Renginio metu buvo apdovanoti įvairių sportinių rungtynių laimėtojai bei aktyviausi „Savaitės be patyčių" dalyviai, taip pat išrinkta draugiškiausia klasė — 8 kl. Draugiškiausiomis mokytojomis tapo D. Jankauskienė ir D. Rožkovienė. Nuotaiką pakėlė ir įdomiai sugalvotos įvairios užduotys mokinių komandoms. Mokyklos koridorių sienos pasipuošė pačių mokinių kurtu „Šimtakojo dienoraščiu", kuriame kiekvienas klasės mokinys parašė, nupiešė, priklijavo palinkėjimų gerumo tema. Taigi, visos savaitės darbas iš tiesų buvo prasmingas, įdomus ir labai reikalingas. :)

IIIg klasės mokinė Santa Kėblytė

DSC01955