Diena Utenos regioninio profesinio mokymo centre

URMCUtena titulinis

Jau tradicija tapo baigiantis mokslo metams abiturientus, ketinančius mokytis profesinėse mokyklose, supažindinti su mokymosi galimybėmis Utenos regioninio profesinio mokymo centre (URPMC). Turintys vidurinį išsilavinimą moksleiviai šiemet čia galės įgyti maisto pramonės darbuotojo, pardavėjo, automobilių mechaniko, konditerio, staliaus, apskaitininko ir kasininko specialybes.

Šį kartą (vykome balandžio 26 d., antradienį) savo pažintį su URPMC moksleiviai pradėjo nuo dalyvavimo praktiniuose užsiėmimuose. Merginos domėjosi apskaitininko – kasininko specialybe, tad, padedant ir konsultuojant profesijos mokytojai Vidai Mintaučkienei prekybos laboratorijoje mokėsi skanuoti prekes, dirbo su moderniais kasos aparatais, susipažino su elektroninėmis etiketėmis, teorinėje pamokos dalyje aptarė prekybos formas ir šiuolaikines jos tendencijas, diskutavo apie šiai profesijai reikalingas kompetencijas, nagrinėjo profesinės etikos klausimus. Vaikinai domėjosi automobilio mechanikos dalykais. Jiems praktinis užsiėmimas vyko automobilių remonto dirbtuvėse, kur kartu su profesijos mokytoju Edmundu Leišiu moksleiviai mokėsi diagnozuoti automobilio gedimą, ardė variklį, balansavo ir keitė ratus.

Kitoje vizito dalyje apžiūrėtos mokymo centro klasės, modernios, pagal šiuolaikinius technologinius reikalavimus įrengtos praktinio mokymo laboratorijos, renovuotos ar naujai pastatytos mokymo erdvės suaugusiųjų ir neįgaliųjų mokymui. Nuoširdžiai ir šiltai pabendrauta su URPMC gimnazijos skyriaus vedėja Gražina Indriūniene, socialine pedagoge Janina Jurgelėnienė bei suaugusiųjų mokymo skyriaus vedėju Edmundu Pupiniu, pristatytos tarptautinių mainų programų Erasmus + ir Leonardo Da Vinci galimybės, susipažinta su vidaus tvarkos taisyklėmis, socialinio aprūpinimo tvarka, buities sąlygomis bendrabutyje.

Dėkojame URPMC komandai už įdomią ekskursiją, patrauklią praktinę veiklą, šiltą bendravimą ir kartu turiningai praleistą laiką.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos