Išvyka į Vilnių
- Informacija
- Paskelbta: 2016 gegužės 13, Penktadienis 11:47
2016 m. gegužės 11d. 7-8 klasių mokiniai su auklėtojomis išvyko į Vilnių. Kelionės tikslas buvo aplankyti Genocido aukų ir Lietuvos geležinkelių muziejus.
Pirmiausia užsukome į Genocido aukų muziejų. Vos įžengus į pastatą mus pasitiko ant sienos kabančios buvusių kalinių nuotraukos. Susipažinę su gide nužingsniavome į salę, kurioje klausėmės pasakojimo apie XX a. vidurio tremtį Lietuvoje. Sužinojome, kad 1941-1953 m. kartu su suaugusiaisiais į tremtį buvo išvežta labai daug vaikų. Edukaciniame užsiėmime, remiantis vaizdine medžiaga ir užfiksuotais amžininkų prisiminimais, atskleisti jų patirti išgyvenimai ir pastangas išlikti tremties sąlygomis. Po pasakojimo gavome užduotį sužymėti lape kelius, kuriais buvo vežami tremtiniai. Gavę šaunių prizų išėjome pasivaikščioti po patį muziejų. Ekskursijos metu susipažinome su muziejaus ekspozicijomis, kuriose atskleidžiamas nepriklausomybės praradimas XX a. viduryje, sovietų valdžios vykdytos represijos, tautos laisvės kovos dėl nepriklausomybės atgavimo. Apžiūrėjome buvusį KGB vidaus kalėjimą, susipažinome su jame kalintų žmonių patirtomis kančiomis ir pastangomis neprarasti žmogiško orumo, tikėjimo, vilties. Padėkoję už nuostabų, įkvepiantį pasakojimą bei šaunią ekskursiją, nužingsniavome į Bernardinų sodą, grožėjomis jo gėlėmis, įvairia augalija, fontanais.
Atsikvėpę gamtoje, nuvykome į Lietuvos geležinkelių muziejų, kuris įsikūręs pačioje traukinių stotyje. Prieš ekskursiją po muziejų gavome galimybę nuvažiuoti elektriniu traukiniu iki oro uosto. Visi buvome sužavėti vaizdu pro traukinio langus ir pirma trumpa kelione traukiniu. Grįžusius į muziejų mus pasitiko labai draugiška ir linksma gidė. Išklausę pasakojimo apie geležinkelį ir jo istoriją, gavome galimybę pažymėti savo ,,bilietus“ senąja bilietų žymėjimo mašina, uždaryti lagaminą senovinėse spintelėse. Taip pat galėjome atsisėsti ant drezinos. Išklausę pasakojimo apie bėgius, jų valdymą, užėjome į iešmininko namelį, sužinojome, kaip seniau jis duodavo signalus traukiniams. Paskui mums leido pamėginti atstumti bėgius tokiu būdu, kaip darydavo seniau. Maketų salėje dėliojome dėlionę-traukinį, apžiūrėjome maketus su važiuojančiais traukinukais, bandėme surasti paslėptus objektus makete. Padėkoję šauniai gidei už ekskursiją, išvažiavome iš traukinių stoties ir užsukome į ,,Akropolį“, kuriame aplankėme 5D, pasivaišinome pica, nupirkome lauktuvių namiškiams.
Visi grįžome namo puikios nuotaikos, dalindamiesi įspūdžiais ir žiniomis.
Greta Mieliauskaitė, 8 kl. moksleivė