Buvę abiturientai jau pasirinko

abiNasturtos
    Atrodo, ką tik linkėjom mūsų abiturientams sėkmės brandos egzaminų sesijoje, o ji jau senokai įveikta, egzaminų rezultatų sulaukta, tiesa, vienus labiau džiuginusių, kitus, galbūt, šiek tiek nuvylusių. Jau padaryti sprendimai ir dėl tolimesnio savo gyvenimo kelio pasirinkimo. Tad, ką rinkosi mūsų antroji gimnazijos ir 27 – oji šios mokyklos abiturientų laida?

Antazavės Juozo Gruodžio gimnaziją šiemet baigė 19 moksleivių. Daugiau nei pusė iš jų (11 mokinių, t. y. 58 %) nusprendė įgyti aukštąjį išsilavinimą, todėl pasirinko studijas aukštosiose Lietuvos mokyklose - universitetuose ir kolegijose. Aukštojo universitetinio išsilavinimo bandys siekti šeši buvę mūsų moksleiviai (55 %), penki buvę abiturientai (45 %) studijuos kolegijose - aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą teikiančiose mokymo įstaigose. Pasirinktos studijų programos pagal studijų sritis aukštosiose mokyklose pasiskirsto taip: technologinių ir biomedicinos mokslų sritis pasirinko po keturis mokinius (atitinkamai 36 %), trijų moksleivių (27 %) studijų programos priklauso socialinei studijų sričiai. Džiugu, kad dauguma moksleivių egzaminų rezultatai suteikė jiems galimybę studijuoti valstybės finansuojamose studijų vietose.

Populiariausiu universitetu tarp mūsų moksleivių tapo seniausias ir giliausias aukštojo mokslo sklaidos tradicijas turintis Lietuvos universitetas - Vilniaus universitetas (VU). Čia studijuoti vyks net trys antazaviškės: Santa Kėblytė pasirinko teisės studijų programą, Simona Deinytė ir Greta Valaikaitė studijuos leidybą ir reklamą.

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) aukštojo mokslo studijas pradės du mokiniai: Augustas Rožkovas (informacinių sistemų inžinerijos studijų programa) ir Jovilė Čičinskaitė (bioinžinerijos studijų programa). Labai panašią studijų programą (biotechnologijos) Vytauto Didžiojo universitete (VDU) pasirinko Virginija Davainytė.

Net trys moksleiviai prioritetą atidavė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai, kurioje mokysis transporto logistikos (Agnius Kirijanovas), automobilių techninio ekplotavimo (Tomas Mieliauskas) ir automobilių elektronikos sistemų (Lukas Vidrickas). Dvi mūsų buvusios moksleivės tapo Vilniaus kolegijos studentėmis: Iveta Ragėnaitė studijuos ergoterapiją, Salvija Ulevičiūtė veterinariją.

Septyni moksleiviai (37 %) tolimesnį savo mokymąsi tęs profesinio mokymo įstaigose. Jie papildys Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų, Vilniaus verslo ir automechanikos, Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklų, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo, Utenos profesinio regioninio mokymo centrų gretas, kur įgys multimedijos paslaugų teikėjo (Gediminas Jakovlevas), traukinio mašinisto (Linas Jakovlevas), elektroautomechaniko (Mantas Jankauskas), maisto pramonės darbuotojo (Lukrecija Alionytė), suvirintojo (Vilius Jankauskas), kirpėjos (Diana Čižaitė), maisto pramonės darbuotojo (Viktorija Ivanova), kasininko – apskaitininko (Vaida Šeikutė) profesijas.

Taigi, pirmieji mūsų buvusių gimnazistų išbandymai įveikti, sprendimai priimti, svarbūs žingsniai žengti. Palinkėkime jiems kuo geriausios sėkmės ir kloties tolimesniame jų žygyje!

Jovita Vainikevičiūtė
Juozo Gruodžio gimnazijos