„Prozos dienos“ Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje

Aš turiu žodį. Kartais darbštų, kartais pavargusį, lyg pilkom kelio dulkėm nusėstą, kartais pašaipų ir geliantį. Turiu žodį – drovų ir tylų, kaip kukli neužmirštuolės akelė. Ir tik retkarčiais nutviskantį žiedų pumpurais ir žvilgantį tarsi ryto rasa. Skubu surinkti tuos visus  žodžius, kad galėčiau jais padabinti atminty tebegyvenančius namus, miesto šurmulį, žmonių veidus.

Šių metų spalio 13 d. į Antazavės Juozo Gruodžio vidurinę mokyklą atvyko poetė, rašytoja, žurnalistė, Rašytojų sąjungos narė, daugelio literatūrinių premijų laureatė Dalia Jazukevičiūtė ir mėnraščio „Metai“ redaktorius, prozininkas, literatūrinės „Varpų“ premijos laureatas Danielius Mušinskas.

Gerbiamas D. Mušinskas popietę su mokiniais pradėjo pristatydamas save. Jis papasakojo apie savo pirmuosius kūrybinius bandymus, apie gyvenimą, supažindino su mėnraščiu „Metai“, skaitė novelę iš rinkinio „Kalno saugotojas“. Svečias mokyklos bibliotekai padovanojo savo kūrybos knygą ir kelis „Metų“ leidinius.

Žurnalistė ir rašytoja Dalia Jazukevičiūtė pokalbį pradėjo papasakodama savo gyvenimo istoriją, meilės, karjeros ir kūrybos vingius. Viešnia skaitė ištrauką iš savo romano „Anarchistės išpažintis“, supažindino su nelengvu žurnalistės darbu, aptarė ateities planus.

Turbūt visi sutiksime, kad tokių literatūrinių pamokų reikia. Susitikimai su įžymiais žmonėmis praplečia mūsų kūrybinį akiratį, suteikia žinių, o svarbiausia – patvirtina, kad žmogaus ir knygos ryšys niekada neturi nutrūkti.

Rima Kėblienė

lietuvių kalbos vyr. mokytoja