Šventė veja šventę

Tik ką nuskambėjus gražiam vaikiškam poetiniam žodžiui, kai mūsų mokykloje svečiavosi mažieji skaitovai iš rajono pradinių mokyklų, sušnarėjus paskutiniams rudeniniams lapams, mokyklos pradinukai, prieš papildomas rudens atostogas, sugūžėjo į aktų salę. Jie čia buvo pakviesti į stebuklingą vandens karalystę, kurioje susitiko su  švarių  vandens telkinių gyventoju – vėžiu.

3 – 4 klasių moksleiviai tam ruošėsi: ieškojo informacijos enciklopedijose, internete, skaitė kūrinėlius, ieškojo patarlių, posakių, mįslių, atliko kūrybinius darbelius. Trys ketvirtokai: G. Mieliauskaitė, A. Kuzmaitė ir J. Maračinskas su trečiokais: K. Putinauskaite, A. Kirjanovu ir E. Merkiu jau dalyvavo ir rajoninėje „Suk galvelę“ tema „Vėžys“ viktorinoje Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje, kurią kasmet organizuoja ir mus visada į svečius maloniai pakviečia mokytoja Janina Trimonienė.

Prisiminę I. Krylovo pasakėčią „Gulbė, lydeka ir vėžys“, trečių – ketvirtų klasių moksleiviai, pasiskirstę į tris komandas, stengėsi dirbti kartu, draugiškai tempti vežimą į vieną pusę, kad neatsitiktų taip, kaip veikėjams pasakėčioje.

Klausimų ir užduočių tikrai nebūta lengvų, todėl ir sekėsi labiau tiems, kurie buvo daugiau paskaitę, paieškoję informacijos,  pasidomėję apie šį vandens gyventoją.

Na, o po linksmosios estafetės „Vėžiauti atbulai“, komisijai, apskaičiavus komandų surinktus taškus ir paskelbus pirmų, antrų ir trečių vietų nugalėtojus, mokyklos pavaduotoja ugdymui Regina Šeduikienė kiekvieną komandos narį apdovanojo saldžiais prizais ir įteikė  padėkas už aktyvų dalyvavimą viktorinoje.

Bet svarbiausia turbūt tai, kad turėjome progą būti ir dirbti kartu, mokytis draugiškai bendrauti, įvertinti savo gebėjimus, pasidžiaugti ir draugo sėkme. Juk tik ieškant, veikiant, stengiantis, dirbant, judėsime į priekį, o ne atbulai.

Tad sėkmės ir ačiū mokyklos administracijai, paskatinusiai ir palaikiusiai šią idėją, kolegėms, draugiškai atskubėjusioms į pagalbą,  ir  moksleiviams, kurie yra čia kartu su mumis ir nori dalyvauti, sužinoti, veikti ir kurti drauge.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Janina Malcienė