Edukacinė išvyka į Aukštaitijos nacionalinį parką
- Informacija
- Paskelbta: 2019 gegužės 27, Pirmadienis 12:11
Aukštaitija – vienas iš gražiausių kampelių Lietuvoje. Svarbiausiomis gamtos vertybėmis čia laikomi ežerai, kraštovaizdį puošiantys pušynai ir piliakalniai. Ketvirtos klasės mokiniai kartu su mokytoja nusprendė aplankyti Aukštaitijos nacionalinį parką. Į savo būrį keliauti pakvietė trečiokus ir antrokus. Visi labai apsidžiaugė ir nekantriai laukė kelionės.
Gegužės 21 dieną linksmi ir gerai nusiteikę 2-4 klasių mokiniai išvyko į Bitininkystės muziejų. Pasitiko gidas, kuris įdomiai pasakojo apie labiausiai lankomą Lietuvoje muziejų. Lankydami ekspoziciją mažieji sužinojo apie bitininkystės raidą nuo seniausių laikų iki šių dienų, bitininkystės tradicijas, senovinius įrankius, kurių reikėjo bitėms prižiūrėti. Visi mokiniai atidžiai klausėsi gido istorijų apie bičių gyvenimą, korius, vašką, kokiu būdu susemti spiečių, kaip apsaugoti bites nuo lokių... Buvo įdomu išgirsti, kad norėdamos sunešti šaukštą medaus, bitės darbštuolės sugaišta visą dieną. Stebėjo bičių darbą avilyje, ragavo bičių surinktas žiedadulkes. Po edukacijos laukė žaidynės muziejaus teritorijoje. Pasitiko bičių dievo Babilo, deivės Austėjos ir kitos skulptūros. Apžiūrėję jas vykome į Ginučių vandens malūną. Pasitikęs gidas pasakojo apie malūno istoriją, mechanizmus, duonos kelionę. Sužinojome, kad jame ne tik miltus malė, bet ir metalinės turbinos sukimosi jėgą Ginučių kaimo gyventojai naudojo elektros gamybai. Išgirdome įdomių legendų apie Ginučių kaimą. Užlipome ir į Šiliniškių apžvalgos bokštą, kuriame 30 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Nuo jos atsivėrė gražūs gamtos vaizdai, šešių ežerų panorama. Kai kurie mokiniai įveikė aukščio baimę. Kaip buvo smagu!
Vėliau laukė kopimas į Ladakalnį. Tai 176 m aukščio kalnas, gamtos paminklas. Nuo jo atsivėrė nepakartojama, kvapą gniaužianti ežerų krašto panorama. Pradinukai sužinojo ežerų pavadinimus: Ūkojas, Pakasas, Asėkas, Linkmenas, Alksnaitis, Alksnas. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai - didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Sustoję ratu galvojome kiekvienas savo norus. Manoma, kad šioje vietoje norai pildosi. Nusileidę nuo kalno pasukome link Ginučių piliakalnio. Jį sudaro dviejų piliakalnių kompleksas. Spėjama, kad 9-12a. čia stovėjusi medinė Linkmenų pilis, metraščiuose aprašyta dar 1373 m. Ant piliakalnio stovi paminklinis akmuo, bylojantis, kad čia lankėsi prezidentas Antanas Smetona. Užlipę ir nusileidę nuo piliakalnių važiavome namo pavargę, bet kupini kelionės įspūdžių.
Diana Rožkovienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė