Šventėme Laisvę

titulintitulin2

Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-čiui pradėjome ruoštis dar vasario pabaigoje, kai gimnazijos II-ojo aukšto fojė duris atvėrė dirbtuvėlės ,,Pagauk laisvės vėją“. Solidarizuodamiesi su šių metų Kovo 11-osios šventės rengėjų pasiūlyto simbolio – laisvės malūnėlio idėja – šventei gaminomės malūnėlius, proginius ženkliukus, aiškinomės simbolio reikšmę bei jo pasirinkimo priežastį.

Antradienį (kovo 10 d.) gimnazija šurmuliavo nuo pat ryto: skambėjo dainos apie Lietuvą, segėmės malūnėlius, didesniais papuošėme mokyklos taką. Po klasės valandėlės ,,Kovo – 11-oji Laisvės šventė“ (1-12 kl.) skubėjome į mokyklos kiemą – čia dėliojome žodį Lietuva – taip prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos ,,Gyvasis tautos“ žiedas. Ir ne tik dėliojome ... klausėmės lietuvių kalbos mokytojos Rimos Kėblienės skaitomos ištraukos iš Justino Marcinkevičiaus dramos ,,Mažvydas“, dėjome jį skiemenimis ir garsiai skandavome žodį ,,Lietuva“.

12b

Sugiedoję tautinę giesmę, išklausę sveikinimų ir linkėjimų (Kovo 11-osios proga gimnazijos bendruomenę sveikino gimnazijos direktorė Aldona Svidinskienė), išsisklaidėme po mokyklos giraitę (akcija ,,Papuošk laisvę“), išpuošėme giraitės medelius geltonais, žaliais ir raudonais balionais, įsiamžinome prie išpuoštų medelių.

12c

Fotografavomės ne tik lauke, šventinė foto sesija vyko ir foto studijoje ,,Pagauk laisvės vėją“. Prie malūnėliais išpuoštos širmos fotografavosi klasės, mokytojai, draugai, sesės ir broliai. O besifotografuojantys skaičiavo, kokio amžiaus jie bus, kai Lietuva švęs savo 40-ąjį, 50- ąjį ar 100-ąjį Laisvės gimtadienį.

25b

Būrelis moksleivių taip pat tądien išskubėjo į Zarasų viešąją biblioteką – parodos ,,Lietuvos simbolikos atspindžiai“ atidarymą – ne tik pasigrožėti savo ir kitų darbais, bet ir atsiimti apdovanojimų bei prizų. Net trijų mokinių fotografijos (Austėja Gaulytė, I g kl., Gailė Gruzdaitė, III g kl., Vaiva Paurytė, III g kl.) buvo tarp geriausių darbų moksleivių fotografijų konkurse, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos trisdešimtmečiui paminėti.

Visą dieną gimnazijoje skambėjo lietuviškos dainos, buvo galima pasigrožėti video vaizdais iš Mariaus Jovaišos fotoalbumo ,,Neregėta Lietuva“, džiugino šventinė nuotaika, o šventę sveikino ne tik saulė, bet ir ratus virš Antazavės sukantys sugrįžę gandrai.

Jovita Vainikevičiūtė,
pilietiškumo pagrindų mokytoja