Savaitė be patyčių - 2012

Jau trečius metus Antazavės Juozo Gruodžio mokykla prisideda prie VŠĮ „Vaikų Linija“ organizuojamos  akcijos „Savaitė be patyčių“. Kovo 19 – 23 dienomis, mokykloje vyko įvairūs užsiėmimai, kurių metu didelis dėmesys buvo kreipiamas į patyčias mokykloje.

Kiekviena diena turėjo savo pavadinimą, aprangos kodą bei tam tikrą veiklą.

Pirmadienis - tolerancijos diena. Aprangos kodas – balta spalva. Aštuntos klasės mokinės:  Simona Deinytė, Virginija Davainytė, Santa Keblytė bei Akvilė Šileikytė, atnaujino stendą su informaciją apie tai, kas yra patyčios, kokios jų pasekmės, kur reikia kreiptis, kai jas patiriame ir norime būti išgirsti. 1 – 7 klasių mokiniams, pertraukų metu, šia tema buvo rodomi filmukai, kuriuos demonstravo Simonas Girnis ir Deimantė Andriuškevičiūtė.

Antradienis  - pagalbos diena, o jos aprangos kodas – žalia spalva. Mokyklos psichologė 5 -7 klasių mokinius supažindino su patyčių samprata, paplitimo priežastimis, pasekmėmis bei statistika Lietuvoje. Taip pat buvo diskutuojama apie tai, ar lengva kalbėtis apie patiriamas patyčias, aptariami mitai ir realybė apie jas. Vaikams buvo teikiama  informacija apie tai, kaip elgtis kai yra patiriamos patyčios bei kur kreiptis pagalbos. Pradinių klasių mokiniai  darė balandžius, kurie atspindėjo mūsų draugiškumą ir tolerantiškumą.
Trečiadienis – mandagumo diena. Aprangos kodas  - geltona spalva. Kartu su dailės mokytoja Daiva Mieliauskiene mokiniai darė skrajutes „Dalinu šypseną ir gerumą“ .   Pirmo aukšto foje mokiniai „pasodino“ „Gerumo medį“ ir papuošė jį pradinukų darytais „Taikos balandžiais“.  Per technologijų pamokas 7 – 12 klasių merginos  kepė „Draugystės pyragus“, kuriuos vėliau dovanojo mokyklos mažiesiems.
Ketvirtadienis – bendravimo diena ir jos aprangos kodas – mėlyna spalva. Rašinių ir esė konkursas „Mano geriausias receptas prieš patyčias“. Mokiniai išdėstė savo mintis apie patyčias bei  galimus būdus su jomis kovoti. Konkurso nugalėtojai: 9 klasės mokinė Liveta Juozėnaitė,  8 klasės mokinė Akvilė Šileikytė ir  7 klasės mokinė Rasa Dainytė. Merginos buvo apdovanotos saldžiaisiais prizais.
Per technologijų pamokas buvo toliau kepami „Draugiškumo pyragai“.
Penktadienis  - padėkos diena. Aprangos kodas  - raudona spalva. Po trijų pamokų visi mokiniai išėjo į lauką, susikibo už rankų, sukūrė „veiduką“ ir kartu sušuko „GYVENKIME BE PATYČIŲ“.  Taip pat įvyko apibendrinamasis susirinkimas, kurio metu buvo aptarta visos savaitės veikla, demonstruojamos nuotraukos,o 5 – 10 klasių mokiniai pristatė savo kūrybos trumpus vaidinimus „O buvo taip..“ Mokyklos direktorė įteikė apdovanojimus 10 klasės mokiniams, kaip aktyviausiai ir išradingiausiai klasei ir 12 klasės mokinei Ignei Paliūnytei -  draugiškiausiai mokinei mokykloje.
„Diplomėliu“  ir saldžiu prizu buvo apdovanotas kūno kultūros mokytojas E. Zovė už aktyvų dalyvavimą „Spalvų savaitėje“
Direktorės padėka apdovanotos Deimantė Andriuškevičiūtė  ir Justina Deinytė už akcijos „Savaitė be patyčių“ organizavimą.  Nuskriausti neliko ir fotografai – Evelina Šakalytė, Vaidas Gruzdas bei  Simonas Girnis.
Skirstydamiesi po renginio visi suvokėme: labai svarbu, kad kiekvienas savo pavyzdžiu, o ne kalbomis rodytume toleranciją ir pagarbą kitiems, mokytumėmės garbingo ir socialiai priimtino elgesio.

Jaunieji mokyklos žurnalistai:

9 kl. mok. Liveta Juozėnaitė,