Apie edukaciją ,,Bajorų gyvenimas mieste“
- Informacija
- Paskelbta: 2020 rugsėjo 24, Ketvirtadienis 10:27
Saulėtą, nors šiek tiek vėjuotą rugsėjo 18-osios popietę, penktadienį, 8 kl. ir I g kl. mokiniai lankėsi Kauno senamiestyje. Į Kauno pilies seniūno personažą persikūnijęs Kauno miesto muziejaus edukatorius Giedrius Karpinskas mus pasitiko pilyje.
Kad būtų linksmiau ir įdomiau, mus paskirstė į komandas — keturias žymių bajorų giminių komandas: Radvilas, Pacus, Tiškevičius ir Sapiegas. Kiekvienai grupei edukatorius įteikė pradinę pinigų sumą — 12 grašių. Neatsakiusios į klausimą komandos teisingai atsakiusiai turėjo sumokėti po 1 grašį.
Išklausę žaidimo taisykles grupėmis žaisdami – atsakinėdami į klausimus, lankėme žymias Kauno senamiesčio vietas, klausėmės pasakojimų apie jas, sužinojome, kaip šios vietos susijusios su garsiausiomis Lietuvos bajorų giminėmis.
Nuo Kauno pilies keliavome prie Vyčio skulptūros ,,Laisvės karys“, tada žingsniavome link seniausios mieste šv. Jurgio bažnyčios, ją apžiūrėję, traukėme link Mažojo Vatikano. Prie puošniosios Kauno rotušės susipažinome su svarbiausio viduramžių miesto asmens – burmistro - darbu ir apžiūrėjome po stikliniu gaubtu saugomą senovinę vaško lydymo krosnį.
O šią įdomią ir turiningą kelionę baigėme prie gotikinės architektūros paminklo - Perkūno namų, priklausiusių Hanzos pirkliams. Čia suskaičiavome komandų taškus – uždirbtus grašius. Visi džiaugėmės, kad laimėjo didikų Radvilų komanda, kuriai vadovavo Mindaugas Paurys (I g kl.).
Ši edukacija padėjo mums bent mintimis persikelti į viduramžių Kauną, pagilinti Lietuvos istorijos žinias ir sužinoti, kaip atrodė bajorų gyvenimas mieste.
Junona Labutytė, I g klasės mokinė