Pamokos kitoje edukacinėje erdvėje

pp
    Siekiant padidinti ugdymo(si) patrauklumą, mokinių mokymosi motyvaciją, gimnazijos mokytojai ugdymui(si) stengiasi išnaudoti kitas edukacines erdves. Viena artimiausių – Amatų centras Antazavės dvare. Spalio mėnesį 5, 7, 9 ir III g klasių mokiniams čia vyko statybų ir technologijų pamokos - medžio drožybos užsiėmimai.

Drožybos paslapčių mokinius mokė Erikas Čypas – sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininkas, senųjų amatų – žaislininkystės ir kubilininkystės puoselėtojas. Mokiniai susipažino su drožybos amatui reikalingais darbo įrankiais, sužinojo apie drožybai tinkamas medienos savybes, šio amato tradicijas Lietuvoje, apžiūrėjo čia eksponuojamus medinius šaukštus, geldas, uoksinius inkilus, medinius žaislus... Rastas čia ir namelis voverei.

Susipažinę su lietuvių etnokultūrai būdingais elementais drožyboje ir drožinių puošyboje, paruošę savo darbo eskizus, mokiniai praktiškai išbandė įrankius-drožybai skirtais kaltais bei rėžtukais savo pasirinktus motyvus atvaizdavo medinėje lentelėje – paveikslėlyje. Smalsiausi ir kantriausi padėjo drožti geldą.

Savo dirbinius mokiniai dar tobulins dailės pamokose – dekoruos juos panaudodami spalvas, gamtinę medžiagą, tekstilę. Pasidžiaugti savo kūriniais patys ir nudžiuginti kitus mokiniai galės parodoje, kurią ketinama surengti užbaigus darbus.

Dėkojame Amatų centro Antazavės dvare vadovei Vilmai Mickutei už kvietimą ir paskatinimą įsitraukti į projektą ,,Edukaciniai užsiėmimai: tradiciniai Aukštaitijos regiono amatai“ – galimybę drožybą pažinti teoriškai ir praktiškai.

Jovita Vainikevičiūtė,
ugdymo karjerai koordinatorė