ARTĖJANT TAUTODAILĖS METŲ PABAIGAI - NAUJA MOKINIŲ DARBŲ PARODA
- Informacija
- Paskelbta: 2020 gruodžio 15, Antradienis 09:20
TAUTODAILĖ - savamokslių lietuvių liaudies meistrų sukurti vaizduojamosios ir taikomosios dailės dirbiniai, kryždirbystė.
Tautodailės dirbiniai - tai skulptūros, tapybos, grafikos darbai, kruopščiai ir subtiliai atlikti popieriaus karpiniai, keramikos, juvelyrikos, medžio, metalo gaminiai, iš vytelių, šaknų, šiaudų pinti darbai ir nuostabiais raštais austi audiniai bei juostos.
Su tautodaile dirbantys žmonės savo žinias perduoda iš kartos į kartą savo vaikams, anūkams, draugams. Tai viena iš pagrindinių liaudies dailės principų.
Šiais mokslo metais mūsų gimnazijos mokiniai turėjo puikią progą susipažinti su medžio drožinėjimo technika. Jos mus pamokė medžio drožėjas iš Dusetų Erikas Čypas – sertifikuotas tautodailininkas, įkūręs Dusetų Amatų centrą. Džiaugiamės, kad meistras nepasididžiavo ir atvyko į Antazavės dvare veikiantį amatų centrą, kur visą spalio mėnesį galėjome pasimokyti medžio drožinėjimo subtilybių. Puikiai įrengtose erdvėse vyko technologijų pamokos su tautodailininku.
Pirmieji savęs išbandymai drožinėjant raštus nebuvo lengvi. Atliktus darbus dar patobulinome per dailės pamokas. Mūsų darbo rezultatas eksponuojamas gimnazijoje surengtoje parodoje ,,Tradicijos ir šiandiena“.
Parodos dalyviai: 5 kl., 7 kl. ir Ig kl. mokiniai.
Prasidėjus adventiniam laikotarpiui, kol leido galimybės, prisiminėme ir audimo subtilybes. Technologijų pamokų metu 8 kl. mokiniai susipažino su drobinio audimo technologija. Kas jiems pavyko pagaminti taip pat eksponuojama parodoje ,,Naujas medžio rūbas“.
Šiandien visos mokinių kūrybinės veiklos persikėlė į namus. Linkiu jiems originalių idėjų puošiant namus artėjančioms šventėms.
Dailės ir technologijų mokytoja Daiva Mieliauskienė