Kovo 11-jai - pamokos ir ne tik...

Titul1Titul2

    Šiais metais Kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną - pirmą kartą pažymėjome virtualiai, mokinių grupėse.

    5 - 7 klasės mokiniams vyko ,,Trispalvė pamoka arba/ir pamoka apie Trispalvę". Ją vedė istorijos mokytoja Jovita Vainikevičiūtė ir dailės mokytoja Daiva Mieliauskienė. Pamokai pradėjome ruoštis dar prieš savaitę. Jos kodas - ,,geltona -žalia- raudona", tad per pamoką pasipuošėme Lietuvos vėliavos spalvomis. Buvo labai daug kūrybingų mokinių ir gerų idėjų.

    Pirmoje pamokos dalyje sužinojome, kada ir kodėl ,,raudona, žalia ir geltona" atsirado mūsų vėliavoje, žiūrėjome video, kaip Lietuvos kariai kasmet sausio 1 -ąją ant Gedimino bokšto kelia Trispalvę - taip pažymi Lietuvos vėliavos dieną. Čia buvo ir matematikos užduočių - skaičiavome kiek metų Lietuva yra laisva ir nepriklausoma, kiek metų buvo valstybei, kai gimėme mes - pamokos dalyviai.

    Antroje dalyje dailės mokytoja papasakojo, ką reiškia kiekviena vėliavos spalva, kaip šios spalvos veikia mūsų smegenis, maišėme geltoną, žalią, raudoną, rodėme vienas kitam naujas spalvas ir piešėme Lietuvą spalvomis ir žodžiais.

    Pabaigoje perskaitėme dainos ,,Brangiausios spalvos" žodžius ir jos pasiklausėme. Gavome ir namų darbų užduotį - papuošti savo kambario langą ar palangę trimis spalvomis - geltona, žalia ir raudona. Pamoka buvo labai įdomi, smagi ir spalvota!

1

2

3

4

5

7

7a

8

9

10

11a

11b

12

 Aistėja Navickaitė, 5 kl. mokinė

 

    III ir IV g klasių mokiniai dalyvavo pamokoje ,,Kovo 11 – osios Akto istorija“. Dauguma mūsų buvome pasipuošę tautinėmis spalvomis bei tautine atributika. Pamokos metu nagrinėjome Akto tekstą ir aptarėme jo reikšmę. Vėliau žiūrėjome dokumentinius kadrus apie svarbiausius Dainuojančios revoliucijos įvykius, Sąjūdžio veiklą, Baltijos kelią ir Nepriklausomybės atkūrimą, žymiausius to meto visuomenės ir politinius veikėjus.

    Pamokos pabaigoje istorijos mokytojas Darius Tvardauskas paskelbė konkurso ,,Mano mėgiamiausia daina apie Lietuvą" rezultatus. III ir IV g kl. mokiniai visą savaitę siuntė savo mėgiamiausių dainų pavadinimus ir nuorodas (paminėtos 23 dainos). Populiariausia tapo Gyčio Paškevičiaus daina ,,Mano kraštas“, ji pasirinkta net 8 kartus! Šią dainą visi maloniai išklausėme ir kartu padainavome.

1

2

3

4

5

6

7

9

Gailė Gruzdaitė, IV g klasės mokinė

 

Mes, 8, I g II g. kl. mokiniai, Kovo 11-osios šventę mėginome susikurti pamokoje ,,Kovo 11-oji su tautiniu kostiumu". Nors susitikome ne mokykloje (zoom platformoje) ir tautinio kostiumo nė vienas iš mūsų nevilkėjome, tačiau šventinė nuotaika dėl to neišblėso. Ją kūrėme panaudodami tautinę atributiką - puošdamiesi Trispalvės spalvomis ir dovanodami vienas kitam gerą nuotaiką.
Su pilietiškumo pagrindų mokytoja Jovita Vainikevičiūte aptarėme tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas praeityje ir mūsų dienomis, jo reikšmę mūsų kultūros paveldui ir jo išskirtinumui, mokytoja dalinosi nuotraukomis, kuriose įamžinti mokiniai ir ji pati pasipuošę tautiniu kostiumu. Bandėme paspėlioti, kur ir už kiek jį galima įsigyti.
Apie aukštaitišką kostiumą - jo sudedamąsias dalis, spalvas ir kitas ypatybes daugiau sužinojome pažiūrėję video medžiagą ,,Šventiniai kaimiečių drabužiai". Savo žinias pasitikrinome atlikdami testą ,,11-ka klausimų apie lietuvių tautinį kostiumą", o pamoką užbaigėme klausydamiesi Marijono Mikutavičiaus dainos ,,Aš myliu Lietuvą".

Pasibaigus pamokoms mūsų gimnazijos moksleivių komanda - Gailė Gruzdaitė (IVg kl.), Mykolas Dainys (III g kl.), Ignas Bulota (III g kl.), Austėja Gaulytė (II g) ir Neringa Galvydytė (II g kl.) - dalyvavome protmūšyje K11. Jį orgabizavo NŠA (Nacionalinė švietimo agentūra), o vedė pats viktorinų guru Paulius Ambrazevičius. Protų grumtynes sudarė 4 turai, kiekviename iš jų buvo po dešimt klausimų. Atsakinėdami į juos pasitikrinome savo žinias apie įvairius Lietuvos istorijos įvykius. Žaidime dalyvavo 131 komanda, tad labai džiaugėmės užėmę 25-ąją vietą. Tai buvo ne tik dar viena gera patirtis, bet ir galimybė smagiai praleisti laiką.
Kovo 11-osios proga linkiu, kad pabudusi pavasario saulė sušildytų vis dar įšalusią žemę, o meilė šaliai kiekvieno mūsų širdis! Su švente!

1

2

3

4

6

7

8

8

9

Austėja Gaulytė, II g kl. mokinė

 

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla