Kovo 11-jai - pamokos ir ne tik...

Titul1Titul2

Šiais metais Kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną - pirmą kartą pažymėjome virtualiai, mokinių grupėse.

5 - 7 klasės mokiniams vyko ,,Trispalvė pamoka arba/ir pamoka apie Trispalvę". Ją vedė istorijos mokytoja Jovita Vainikevičiūtė ir dailės mokytoja Daiva Mieliauskienė. Pamokai pradėjome ruoštis dar prieš savaitę. Jos kodas - ,,geltona -žalia- raudona", tad per pamoką pasipuošėme Lietuvos vėliavos spalvomis. Buvo labai daug kūrybingų mokinių ir gerų idėjų.

Pirmoje pamokos dalyje sužinojome, kada ir kodėl ,,raudona, žalia ir geltona" atsirado mūsų vėliavoje, žiūrėjome video, kaip Lietuvos kariai kasmet sausio 1 -ąją ant Gedimino bokšto kelia Trispalvę - taip pažymi Lietuvos vėliavos dieną. Čia buvo ir matematikos užduočių - skaičiavome kiek metų Lietuva yra laisva ir nepriklausoma, kiek metų buvo valstybei, kai gimėme mes - pamokos dalyviai.

Antroje dalyje dailės mokytoja papasakojo, ką reiškia kiekviena vėliavos spalva, kaip šios spalvos veikia mūsų smegenis, maišėme geltoną, žalią, raudoną, rodėme vienas kitam naujas spalvas ir piešėme Lietuvą spalvomis ir žodžiais.

Pabaigoje perskaitėme dainos ,,Brangiausios spalvos" žodžius ir jos pasiklausėme. Gavome ir namų darbų užduotį - papuošti savo kambario langą ar palangę trimis spalvomis - geltona, žalia ir raudona. Pamoka buvo labai įdomi, smagi ir spalvota!

Aistėja Navickaitė, 5 kl. mokinė

III ir IV g klasių mokiniai dalyvavo pamokoje ,,Kovo 11 – osios Akto istorija“. Dauguma mūsų buvome pasipuošę tautinėmis spalvomis bei tautine atributika. Pamokos metu nagrinėjome Akto tekstą ir aptarėme jo reikšmę. Vėliau žiūrėjome dokumentinius kadrus apie svarbiausius Dainuojančios revoliucijos įvykius, Sąjūdžio veiklą, Baltijos kelią ir Nepriklausomybės atkūrimą, žymiausius to meto visuomenės ir politinius veikėjus.

Pamokos pabaigoje istorijos mokytojas Darius Tvardauskas paskelbė konkurso ,,Mano mėgiamiausia daina apie Lietuvą" rezultatus. III ir IV g kl. mokiniai visą savaitę siuntė savo mėgiamiausių dainų pavadinimus ir nuorodas (paminėtos 23 dainos). Populiariausia tapo Gyčio Paškevičiaus daina ,,Mano kraštas“, ji pasirinkta net 8 kartus! Šią dainą visi maloniai išklausėme ir kartu padainavome.

Gailė Gruzdaitė, IV g klasės mokinė

Mes, 8, I g II g. kl. mokiniai, Kovo 11-osios šventę mėginome susikurti pamokoje ,,Kovo 11-oji su tautiniu kostiumu". Nors susitikome ne mokykloje (zoom platformoje) ir tautinio kostiumo nė vienas iš mūsų nevilkėjome, tačiau šventinė nuotaika dėl to neišblėso. Ją kūrėme panaudodami tautinę atributiką - puošdamiesi Trispalvės spalvomis ir dovanodami vienas kitam gerą nuotaiką.
Su pilietiškumo pagrindų mokytoja Jovita Vainikevičiūte aptarėme tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas praeityje ir mūsų dienomis, jo reikšmę mūsų kultūros paveldui ir jo išskirtinumui, mokytoja dalinosi nuotraukomis, kuriose įamžinti mokiniai ir ji pati pasipuošę tautiniu kostiumu. Bandėme paspėlioti, kur ir už kiek jį galima įsigyti.
Apie aukštaitišką kostiumą - jo sudedamąsias dalis, spalvas ir kitas ypatybes daugiau sužinojome pažiūrėję video medžiagą ,,Šventiniai kaimiečių drabužiai". Savo žinias pasitikrinome atlikdami testą ,,11-ka klausimų apie lietuvių tautinį kostiumą", o pamoką užbaigėme klausydamiesi Marijono Mikutavičiaus dainos ,,Aš myliu Lietuvą".

Pasibaigus pamokoms mūsų gimnazijos moksleivių komanda - Gailė Gruzdaitė (IVg kl.), Mykolas Dainys (III g kl.), Ignas Bulota (III g kl.), Austėja Gaulytė (II g) ir Neringa Galvydytė (II g kl.) - dalyvavome protmūšyje K11. Jį orgabizavo NŠA (Nacionalinė švietimo agentūra), o vedė pats viktorinų guru Paulius Ambrazevičius. Protų grumtynes sudarė 4 turai, kiekviename iš jų buvo po dešimt klausimų. Atsakinėdami į juos pasitikrinome savo žinias apie įvairius Lietuvos istorijos įvykius. Žaidime dalyvavo 131 komanda, tad labai džiaugėmės užėmę 25-ąją vietą. Tai buvo ne tik dar viena gera patirtis, bet ir galimybė smagiai praleisti laiką.
Kovo 11-osios proga linkiu, kad pabudusi pavasario saulė sušildytų vis dar įšalusią žemę, o meilė šaliai kiekvieno mūsų širdis! Su švente!

Austėja Gaulytė, II g kl. mokinė