Kalėdiniame Vilniuje

titulinetituline2

Gruodžio 8 d. (trečiadienį) kartu su dešimtokais vykome į Vilnių. Ekskursiją planuoti mokėmės per ugdymo karjerai užsiėmimus, kalbėdami apie planavimo svarbą. Planavome ilgai ir kruopščiai, stengėmės, kad diena Vilniuje būtų įdomi.

Pirmasis mūsų išvykos tikslas - Valdovų rūmų muziejus. Su Valdovų rūmais, čia buvusia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, teritorija, mus supažindino gidas Egidijus. Vaikštinėjome tarp autentiškų XIII–XVII a. mūrų, kuriuos gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjome čia aptiktus archeologinius radinius, sužinojome, kaip jie yra išsaugomi, lankėmės menėse su atkurtais istoriniais vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko reprezentaciniais interjerais, grožėjomės atkurtomis koklinėmis krosnimis, gobelenais, LDK diduomenės ir kitų istorinių asmenybių atvaizdais, istoriniais baldais, o labiausiai - juvelyriniais dirbiniais - žiedais, stiklo karoliukais, valdovų kapuose aptiktomis karūnomis.

3.1

6.1

Po to dalyvavome edukaciniame užsiėmime ,,Ne viskas auksas, kas auksu žiba". Kai sužinojome, kaip buvo gaminami papuošalai, susipažinome su juvelyro darbo įrankiais, pabandėme vieną iš jų -apyrankę, pasigaminti patys. Rinkomės stiklo karoliukus, derinome spalvas, komponavome su kriauklelėmis, vėrėme juos, o tada pasipuošėme pagamintomis apyrankėmis. Apie juvelyro profesiją sužinojome ne tik per šį užsiėmimą. Mūsų auklėtoja papasakojo mums apie šią profesiją ir kur ją galima įgyti dar mums važiuojant į Vilnių.

7.1

Papietavę ir pasivaikščioję po kalėdine nuotaika gyvenantį Vilniaus senamiestį išskubėjome į Kamerinį teatrą. Čia žiūrėjome spektaklį ,,Kai žmonės vaidino Dievą!.”. Spektaklyje atsispindi žydų tautos istorija, kurią ši tauta išgyveno Antrojo pasaulinio karo metais. Ją patyrė ir savo dienoraštyje įamžino trylikos metų mergaitė - žydaitė Ana Frank, o režisierius ir aktoriai labai tikroviškai tai atvaizdavo teatro scenoje.

Jau sutemus apžiūrėjomę gražuolę Vilniaus eglę, fotografavome ją ir fotografavomės prie jos patys ir atsisveikinę su Vilniumi iki kito karto, išskubėjome į namus.

Jovita Paurytė, I g kl. mokinė

2022  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija