Kovo 11-ajai susitikimas su Vincu Kudirka

titulinei
    Ketvirtadienį (kovo 10 d.) skubėjome į Antazavės dvarą. Netradicinėje aplinkoje - Antazavės dvaro koncertų salėje vyko netradicinė pamoka - ,,Netikėtas susitikimas su Vincu Kudirka". Ji buvo skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti bei buvo baigiamasis Lietuvių kalbos dienų renginys. Susitikimą pradėjome giedodami Vinco Kudirkos ,,Tautinę giesmę".

Pamoką vedė aktorė ir režisierė Virginija Kochanskytė. Keliaudama Vinco Kudirkos kūrybos ir gyvenimo keliu, pasakodama apie šią asmenybę bei skaitydama jo kūrinius aktorė tarsi nutapė Vinco Kudirkos portretą - pilną talentų, svajonių, idėjų, gyvenimo permainų bei posūkių,vilčių ir nusivylimų, pasiaukojimo laisvės idėjai ir darbui dėl Tėvynės. Supratome, kad Vinco Kudirkos gyvenimas visada bus pavyzdys kiekvienai lietuvių tautos kartai.

Klausėmės aktorės skaitomo Vinco Kudirkos satyros kūrinio ,,Lietuvos tilto atsiminimai", poezijos kūrinių, epizodų iš Vinco Kudirkos biografijos, kuriuos papildė ir paįvairino vargonininkės ir pianistės Zitos Lukošiūnienės atliekami Vinco Kudirkos sukurti muzikos kūriniai - pjesės fortepijonui.

Pasibaigus šiai neįprastai pamokai fotografavomės su viešniomis, sveikinome vieni kitus su artėjančia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Gerb. Virginija Kochanskytė linkėjo visiems svajoti, o kad tos svajonės išsipildytų daug ir ryžtingai dirbti, mums, mokiniams, mokytis.

Plojimais sveikinome mokinius, kuriems už labai gerą mokymąsi I-me pusmetyje (Ignas Pūras, Nojus Apanskas, 2 kl; Dovydas Slapšinskas, 5 kl; Aistėja Navickaitė, Ditė Apanskaitė, Gertrūda Turlovič, 6 kl.) buvo įteikti gimnazijos direktorės Aldonos Svidinskienės padėkos raštai

Julita Pieviškytė, IV g kl. mokinė

2022  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija