Akcija ,,Kieta- morką kramtyti, o ne rūkyti"

titul2titul1

Gegužės 31-oji diena pasaulyje minima kaip Tarptautinė diena be tabako Šia proga surengėme akciją ,,Kieta - morką kramtyti, o ne rūkyti". 6-os klasės mokiniai ir klasės vadovė Jovita Vainikevičiūtė ruošėmės iš anksto. Visi pasiskirstėme darbais: vieni kūrė akcijos pavadinimą, kiti ieškojo informacijos apie rūkymo žalą, treti rengė skaidres ir klausimus žaidimui, piešė plakatą ir t.t.

Nuo pat ryto mokyklos fojė skambėjo linksma muzika, o mokytojams, mokiniams bei kitiems mokyklos darbuotojams įsegėme akcijos ženkliuką.

Antros pamokos metu 1- 5-tos klasės mokiniai klausėsi paskaitėlės apie rūkymo žalą, kurią parengė Ditė. Pertraukų metu buvo leidžiami filmukai apie tabako ir elektroninių cigarečių poveikį, mokiniai galėjo išgirsti daug naudingų dalykų apie sveikatą.

Tą dieną lankėmės visose klasėse, priminėme svarbiausius faktus apie rūkymą, visus vaišinome morkomis ir pateikėme užduotį - pakeisti žodį ,,kieta“ kitais žodžiais ir taip sudaryti naujų šūkių šios dienos akcijai. Mokiniai buvo aktyvūs ir sugalvojo daug naujų žodžių ir šūkių...,,Naudinga, maistinga, smagu, vertinga, sveika - morką kramtyti, o ne rūkyti!".

Pamokoms baigiantis vėl susitikome su pradinukais, kuriems parengėme žaidimą ,,Kahoot“ programėle. Varžėsi 5 komandos. Jos atsakinėjo į klausimus susijusius su rūkymu. Pirmą vietą laimėjo komanda ,,Morkos", ji surinko daugiausia taškų.

Nugalėtojus apdovanojome prizais, kartu su mokytoja aptarėme dienos įspūdžius ir gerai nusiteikę išskubėjome į namus. Tikimės, kad ši akcija paskatins mokinius gyventi sveikai ir jie nepradės rūkyti.

Julija Krastinaitė, 6 kl. mokinė

2022  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla