Apie mūsų moksleivių pasirinkimus

rugpjutis ajgm
    Prieš pradėdami naujus mokslo metus, kaip įprasta, analizuojame mokinių, kurie užvėrė mokyklos duris, tolimesnio mokymosi pasirinkimus. Šiemet su mokykla atsisveikino ne tik vidurinį išsilavinimą įgiję abiturientai, bet ir pagrindinio ugdymo programą užbaigę moksleiviai.
Beveik visi buvę abiturientai nusprendė mokytis toliau - siekti aukštojo arba profesinio išsilavinimo, todėl pasirinko mokymąsi tęsti kitose mokymo įstaigose. Keturi mokiniai nusprendė įgyti aukštąjį išsilavinimą - jie pasirinko studijas universitetuose ir kolegijose.

Taigi, Vilniaus universitete mokysis Julita Pieviškytė (ikimokyklinis ugdymas), Kauno technologijos universitete studijuos Mykolas Dainys (statybų inžinerija). Kolegijų studentų būrį papildė Ignas Bulota (elektroninės automobilių sistemos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija) ir Veronika Zelenkova (transporto ir logistikos verslas, Utenos kolegija).
Net septyni abiturientai sieks iš pradžių įgyti profesiją, todėl mokysis profesinėse mokyklose. Tarp pasirinktų profesijų - konditeris, transporto priemonių remontininkas, apdailininkas. Dvi buvusios mokinės rengsis dirbti pasienyje, jos tapo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pasieniečių mokyklos mokinėmis.

Profesinį išsilavinimą, kartu ir vidurinį nusprendė įgyti didelė dalis pagrindinį išsilavinimą gavusių mokinių. Tokį sprendimą priėmė beveik pusė buvusių dešimtokų. Jie mokysis Utenos regioninio profesinio mokymo centre, Zarasų profesinėje mokykloje, Visagino technologijos ir verslo technologijų mokykloje. Tarp dešimtokų pasirinktų profesinio mokymo programų pirmauja transporto priemonių remontininko modulinė profesinio mokymo programa. Ją pasirinko net keturi mokiniai. Kiti mokiniai panoro įgyti kirpėjo, apdailininko, vizualinės reklamos gamintojo specialybę.

Beveik pusė buvusių dešimtos klasės mokinių sieja savo gyvenimą su studijomis aukštojoje mokykloje, todėl jie savo mokslus dėl Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos reorganizavimo į Juozo Gruodžio pagrindinę mokyklą tęs Kazimiero Būgos gimnazijoje, kur sieks įveikti vieną iš pagrindinių slenksčių siekiant aukštojo išsilavinimo, t. y. turėti vidurinį išsilavinimą.

Labiausiai džiugina tai, kad visų moksleivių pasirinkta tiek profesinio, tiek aukštojo mokslo studijų programa teikiant prašymą mokytis buvo nurodyta pirmu numeriu, be to, beveik visi mokiniai gavo teisę į valstybės finansuojamas studijas.

Tad, sėkmingo starto naujose mokyklose ir kuo geriausios kloties toliau projektuojant savo karjerą. Sveikiname visus savo buvusius mokinius su artėjančia naujų mokslo metų pradžia - Rugsėjo Pirmąja!

Jovita Vainikevičiūtė, ugdymo karjerai koordinatorė