Lapkričio 12 – 16 d. vyko renginiai, skirti poeto Maironio 150 –osioms gimimo metinėms.
- Informacija
- Paskelbta: 2012 lapkričio 21, Trečiadienis 13:04
Per maža pasakyti, kad Maironis – žymiausias XIX a. lietuvių poetas. Jo kūryba vainikuoja visas lietuvių tautos pastangas sukurti savitą tautinę kultūrą bei literatūrą ir pasaulis byloja apie amžinąsias vertybes, romantiko žvilgsniu aprėpiama tautos istorija, poetizuojama gimtoji žemė, gamta, žmogus. Lietuvių literatūroje Maironis užima panašią vietą kaip Dantė – italų, Šekspyras – anglų, o Gėtė ir Šileris – vokiečių literatūrose. 2012 metai paskelbti Maironio metais. Mūsų mokykloje tai irgi atsispindėjo – lapkričio 12 – 16 d. vyko renginiai, skirti poeto Maironio 150 –osioms gimimo metinėms.
Pirmadienį, lapkričio 12 d., įvyko parodos „Iliustruoju Maironio eiles" atidarymas. Dailės mokytoja Daiva Miliauskienė pristatė parodos temą, tikslus, kalbėjo apie patį kūrybos procesą. Įdomu tai, kad Maironį iliustravo ne tik mokiniai, bet ir pati mokytoja. Tą pačią dieną vyko susitikimas ir su jaunaisiais rašytojais Mariumi Buroku, Birute Grašyte, Tomu Paškausku, Sauliumi Vasiliausku, kurie pristatė savo kūrybą, papasakojo apie save.
Antradienį, lapkričio 13 d., moksleiviai turėjo progą pamatyti filmą „Mūsų Maironis". Lietuvių kalbos mokytojos visus įspėjo būti atidžius, nes viktorinoje būsią klausimai iš matytos filmuotos medžiagos. Filmas apie Maironį sudomino ir nustebino visus moksleivius. Įdomu buvo sužinoti, kaip poetas gyveno, ką jis mėgo, kokie buvo jo namai. Tą pačią dieną jaunieji aktoriai (vienuoliktokai) pristatė baladės „Jūratė ir Kastytis" improvizaciją. Smagu buvo stebėti vaidinančius moksleivius, kurie patys kūrė ir scenos dekoracijas, ir savo pačių kostiumus.
Trečiadienį, lapkričio 14 d., 9-12 kl. moksleiviams vyko viktorina „Ką žinau apie Maironį?". Jos metu mokiniai atsakinėjo į klausimus, sprendė kryžiažodžius, deklamavo, dainavo, vaidino, kūrė. Malonu, kad varžėsi ne tik komandų dalyviai, bet ir jų sirgaliai – aidėjo plojimai, smagios skanduotės, plevėsavo plakatai. Žodžiu, buvo ir įdomu, ir linksma, ir naudinga. Mokiniai daug pasimokė, patys ieškojo medžiagos, repetavo dainas, mokėsi atmintinai.
Ketvirtadienį, lapkričio 15 d. buvo klausomasi pranešimų. 9 – 12 klasių moksleiviams pranešimus rengė dvyliktokai, 5 – 8 kl. moksleiviams Maironio biografiją ir trijų eilėraščių interpretacijas pristatė septintokai. Mokiniai ne tik daug sužinojo, bet ir mokėsi klausytis nelengvos moksleivių pranešimų kalbos.
Paskutinę savaitės dieną, lapkričio 16 d. vyko paskutinis Maironio savaitei skirtas renginys, vainikuojantis visus praeitų dienų darbus. Literatūrinė – muzikinė kompozicija „Aš be tavęs kaip be lietaus išdžiūvus žemė" priminė svarbiausius Maironio biografijos ir kūrybos faktus (deklamavo dešimtokai, šeštokė Kamilė, dvyliktokė Monika, dainavo devintokės, joms talkino vienuoliktokai). Po renginio mokyklos direktoriaus pavaduotoja Regina Šeduikienė aptarė visos savaitės darbus, juos įvertino, pasidžiaugė bendru mokinių ir mokytojų darbu, paskelbė viktorinos rezultatus. I-ąją vietą laimėjo 12 kl. mokinių komanda „Birutės", II-oji vieta atiteko 9 kl. mergaitėms pasivadinusioms „Šešupės" vardu, III vietą laimėjo 11-okai (jų komanda vadinosi „Maironio pakylėti") ir IV vieta liko 10 klasės mokiniams „Maironiukams". Pagrindinės šios savaitės iniciatorės buvo lietuvių kalbos mokytojos Ramutė Kuzmienė ir Rima Kėblienė, joms talkino dailės mokytoja Daiva Miliauskienė ir muzikos mokytoja Danutė Aleknienė.
Iš žymaus poeto Maironio eilių iškyla didingas Lietuvos vaizdas, ištisa poetinės kultūros epocha. Maironis mums ir didysis tautos dainius, ir svarus moralinis autoritetas, kūryboje įprasminęs istorinę tautos praeitį, aukštuosius žmogaus siekius, nuostabų gamtos grožį. Manome, kad literatūrinė savaitė, skirta Maironio jubiliejiniams metams, buvo įsimintina. Juk tiek nauja išmokta, sužinota, patirta. Mokėmės „piešti eilėraščius", stengėmės atidžiai stebėti ir klausytis, bandėme įveikti scenos baimę, stengėmės būti geri renginių vedėjai, lavinome savo žodį ir balsą ir giliau pamilome Maironį.