Lankėmės saulės mieste

titul 1titul2

    Sausio 27d. (penktadienį) Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos šokių grupė ‘‘Vijūnas‘‘, 7 kl. mokiniai ir mokyklos mokinių tarybos atstovai vyko į Šiaulius.

    Vykdami į Šiaulius turėjome du tikslus: šokėjai dalyvauti šokių konkurse ,,Atvira erdvė“, o visi kiti apsilankyti šiame mieste įsikūrusiame Šokolado muziejuje ir Šokolado dirbtuvėse.

    Pakeliui užsukome į Kryžių kalną. Kartu su mumis vykusi klasės vadovė ir istorijos mokytoja Jovita Vainikevičiūtė supažindino mus su Kryžiaus kalno atsiradimo istorija, paaiškino, kuo ši vieta svarbi ir ypatinga tikintiesiems, kartu suskaičiavome, kiek metų praėjo nuo popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje.

1

    Šokolado muziejuje ekskursiją pradėjome nuo pažinties su kakavmedžiu, iš kurio vaisių – kakavos pupelių gaminamas šokoladas. Čia sužinojome labai daug: apie kakavmedžių paplitimą pasaulyje, kaip šokolado gėrimas – kilmingųjų majų, vėliau actekų privilegija virto tokiu šokoladu, kurį valgome šiomis dienomis, kada ir kaip jis paplito Europoje, įvairias šokolado rūšis, jo panaudojimą maisto pramonėje, medicinoje ir pan.

2

2a

3

4

4a

5

6

7

8

9

10

    Be to, muziejuje mūsų laukė pažintis su saldainių fabriku ,,Rūta“, kuris šiemet skaičiuoja jau 130-uosius savo gyvavimo metus. Gidė pristatė įmonės istoriją, saldainių gaminimo ypatumus, mokė, kaip atskirti kokybišką šokoladą nuo ne kokybiško, papasakojo apie tai, kaip įmonė dirba šiandien – darbuotojus, darbo tvarką, rankomis gaminamus saldainius, gamybos apimtis, gaminių išskirtinumą ir eksportą į kitas šalis. Dar daugiau apie įmonę ir saldainių gamybą sužinojome pažiūrėję filmą.

    Muziejaus laboratorijoje –šokolado dirbtuvėse tapome tikrais šokoladinių saldainių gamintojais. Išklausę edukatorės pasakojimo apie saldainių gaminimą rankomis, apžiūrėję saldainiams gaminti skirtas medžiagas, gavę instrukcijas kibome į darbą – patys gaminome saldainius. Viską darėme rankomis, ne tik gaminome, bet ir smaližiavome. Supratome, kad tai nėra visai paprasta, darbas reikalauja kantrybės, kruopštumo ir atidumo. Stebėjomės, kad vienas darbuotojas dirbdamas nuo 6 val. ryto iki 15 val. pagamina daugiau nei 1000 saldainių.

11

12

13

14

15

16

    Diena buvo ne tik saldi... Daugelis pirmą kartą lankėmės Šiauliuose, tad viskas, ką tą dieną sužinojome apie šį miestą, buvo įdomu ir naudinga. Diena taip pat buvo sėkminga, ypač mūsų šokėjams. Jie nudžiugino žinia apie konkurse užimtą III-ąją vietą.

    Sveikiname savo mokyklos šokėjus – šokių grupę ,,Vijūnas“ ir šokių mokytoją Andrių Meškauską su pergale!

    Dėkojame mokyklos direktorei Aldonai Svidinskienei už galimybę vykti kartu ir saldžią dieną Šiauliuose.

Aistėja Navickaitė, 7 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, karjeros specialistė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla