Savanorystė: kodėl verta?

titulinė 1titulinė 2

    Ketvirtadienį (gegužės 18 d.) mūsų mokykloje svečiavosi VŠĮ ,,Ne imti, bet duoti” Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) mentorė Toma Dvilevičienė, Zarasų rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė- Adomavičienė bei mūsų mokyklos buvusios mokinės, šiuo metu Zarasų ,,Ąžuolo” gimnazijos mokinės, JST savanorės Neringa Galvydytė ir Gabija Trainytė. Susitikimas buvo skirtas savanorystei, o jo tema ,,Savanorystė: kodėl verta?”.

    JST atstovė Toma pristatė Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir jos trukmę, tikslus, žingsnius siekiant tapti šios programos savanoriais, registracijos ir atrankos taisykles, paaiškino, kuo savanoriavimas pagal JST programą skiriasi nuo savanoriavimo kitose organizacijose, kas yra trumpalaikė ir ilgalaikė savanorystė. Taip pat sužinojome apie galimybes savanoriauti Zarasų rajone, kokios rajono savivaldybės įstaigos yra akredituotos priimti savanorius, kad už savanorystę tokiose įstaigose mokiniai gali gauti papildomų balų stodami į aukštąsias mokyklas.

    Įdomu buvo išgirsti savanorių Neringos ir Gabijos savanoriškos veiklos sėkmės istorijas. Jos papasakojo apie asmeninę savanoriavimo Zarasų kultūros centre ir Zarasų atviro jaunimo centre patirtį, veiklas, sunkumus ir iššūkius, su kuriais susidūrė savanoriaudamos, vardijo savanorystės privalumus, tarp kurių pažymėjo ir savo asmeninį tobulėjimą – išmoko planuoti laiką, spręsti problemas, rašyti projektus bei dirbti komandoje.

    Susitikimo metu gavome atsakymus į mums rūpimus klausimus, daug sužinojome apie Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir apskritai apie pačią savanorystę. Manau, kad ateityje pati išmėginsiu savanorišką veiklą, nes tai - puiki galimybė labiau pažinti save, savo gebėjimus, pasitikrinti profesinį pasirinkimą ir įgyti naujų įgūdžių. Be to, tai - puiki proga susirasti naujų draugų, pažinti įvairių žmonių ir daryti gerus darbus, taigi ne tik imti, bet ir duoti. Susitikimo metu pagilinome ugdymo karjerai, pažinimo ir pilietiškumo kompetencijas.

    Nuoširdžiai dėkojame Jaunimo savanoriškos tarnybos atstovei Tomai, Jaunimo reikalų koordinatorei Julijai ir savanorėms Neringai ir Gabijai už turiningą susitikimą, nuoširdų bendravimą ir padrąsinimą išmėginti savanorišką veiklą.

Brigita Krastinaitė, 9 klasės mokinė

1

2

4

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla