Pusdienis Zarasų krašto muziejuje

titultitul2

Lapkričio 7 dieną (antradienį) mes, 5 kl. mokiniai kartu su savo klaės vadove ir istorijos mokytoja Jovita Vainikevičiūte vykome į Zarasų krašto muziejų. Ten mums buvo istorijos pamoka ,,Muziejus kaip praeities pažinimo vieta”. Turėjome išsiaiškinti, kas yra eksponatas, ekspozicija, kiek ir kokių jų čia yra, susipažinti su Zarasų krašto muziejaus istorija.

Išsiaiškiniome, kad muziejus turi 4-ias ekspozicijas, apžiūrėjome jų eksponatus. Daugiausiai laiko praleidome salėje, kurioje galima sužinoti apie senojo Lietuvos kaimo gyvenimą. Čia mums vyko edukacija ,,Senojo Lietuvos kaimo gyvenimas”. Mes sužinojome, kuo anksčiau vertėsi, ką dirbo, kaip gyveno ir rengėsi kaimo žmonės, kokio dydžio buvo anksčiau šeimos. Taip pat galėjome pamatyti įvairius daiktus, jie muziejuje vadinami eksponatais – darbo įrankius, indus, drabužius, baldus…

Muziejuje vyko ne tik istorijos pamokos. Čia taip pat susipažinome su darbu muziejuje ir jo darbuotojais, išsiaiškinome, kiek jų dirba, kokius darbus atlieka. Apie tai mums papasakojo muziejaus direktoriaus pavaduotoja. Be to, apsilankėme ir vienos muziejaus darbuotojos kabinete, kur sužinojome apie kultūrinių renginių koordinatorės darbą, artimiausius muziejaus renginius, apžiūrėjome jos darbo vietą, klausinėjome, kas mums rūpėjo.

Man ši išvyka labai patiko, kadangi sužinojau daug naujų dalykų apie gyvenimą senajame kaime.

Tai buvo labai naudinga, kadangi mes ruošiamės vykti į Kauną, kur dalyvausime tautosakos varžytuvėse ,,Senolių gyvenimas”. Labiausiai patiko dailininkui M. Šileikiui skirta ekspozicija, kurioje galima buvo pamatyti daug gražių paveikslų. Aš taip pat mėgstu piešti, todėl buvo įdomu apžiūrėti šio dailininko kūrinius. Šiose pamokose pagilinome pažinimo ir pilietiškumo kompetencijas.

Rusnė Buivydaitė, 5 kl. mokinė