Kauno pilyje apie Kauną
- Informacija
- Paskelbta: 2023 lapkričio 30, Ketvirtadienis 08:39
Lapkričio 17 d.(penktadienį) Kaune lankėsi ne tik 5 kl. mokiniai, kurie vyko į Kauno etninės kultūros centre vykusį renginį - respublikines tautosakos varžytuves ,,Tautosakos malūnas 2023”, bet ir grupelė 8 klasės mokinių.
Mūsų išvykos tikslas – daugiau sužinoti apie šį miestą ir susipažinti su jo istorija, tad neatsitiktinai nusprendėme apsilankyti Kauno pilyje, kurioje šiuo metu yra įsikūręs Kauno miesto muziejus. Čia mus pasitiko gidas, su kuriuo kartu ne tik apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją, bet ir keliavome Kauno pilies statybos ir miesto kūrimosi istorijos labirintais. Kauno miesto pilis šiuo metu išskirtinė, tai seniausia išlikusi mūrine pilis Lietuvoje.
Po pažinties su Kauno pilimi skubėjome į edukaciją ,,Miesto herbas". Jos metu susipažinome su herbų atsiradimo istorija, kūrimo taisyklėmis, Kauno miesto herbų istorinėmis detalėmis, aptarėme Kauno miesto simbolį – taurą - ir jo reikšmę. Taip pat sužinojome ir apie kitus miesto herbo simbolius. Praktinėje edukacijos dalyje lipdėme medalius iš molio ir ant jų raižėme Kauno pilį.
Pabaigę edukacija, išlydėję penktokus į tautosakos konkursą ir palinkėję jiems sėkmės, leidomės į Kauno senamiestį, grožėjomės kalėdiškai besipuošiančiomis gatvėmis ir gatvelėmis, Rotušės aikštėje įžiebimui besirengiančia miesto egle, apsilankėme Kauno katedroje, Laisvės alėjoje, apžiūrėjome Kauno soborą.
Nepastebėjome, kad laikas namo… Grįžome gerai nusiteikę, džiaugėmės ne tik turiningai praleistą diena, bet ir penktokų iškovota trečia vieta respublikinėse tautosakos varžytuvėse ,,Tautosakos malūnas 2023”.
Aštuntos klasės mokiniai dėkoja penktokams, pakvietusiems vykti kartu, mokytojoms Daivai ir Ramutei mus globojusioms išvykos metu, mokyklos direktorei Aldonai Svidinskienei už mums sudaromas sąlygas keliauti ir mokytis kitaip – plėsti pažinimo, pilietines ir socialines emocines kompetencijas.
Gertrūda Turlovič, 8 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, 8 kl. vadovė