Kas tada?
- Informacija
- Paskelbta: 2013 kovo 12, Antradienis 08:53
Tokiu klausimu susitikimą su 10 – 12 klasės moksleiviais pradėjo viešnios iš Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto (toliau VGTU) Teritorijų planavimo mokslo instituto p. Rūta Skripkienė ir p. Dovilė Lazauskaitė. Pirmoje susitikimo dalyje moksleiviai buvo supažindinti su studijų universitete pakopomis, fakultetais (jų – 10), populiariausiomis studijų programomis. Ypatingai išsamiai buvo pristatyta Miestų inžinierijos studijų programa, kuri anot VGTU doktorantės Dovilės Lazauskaitės yra universalesnė nei Aplinkos apsaugos ar Kelių ir geležinkelių inžinierijos studijų programos.
Mokiniai sužinojo, kad pasirinkę miestų inžinierijos studijų programą, jie susipažintų su miestais, jų ūkio sistemų pagrindais, miestų valdymu ir tvarkymu, ekonominiais, organizaciniais bei technikos klausimais, su darniosios raidos principais, miestų teritorijų planavimu, jo inžinierine įranga, miestų transportu ir jo eismo organizavimu, miestų statinių rekonstrukcija, eksploatavimu ir renovacija, su būsto, transporto investicijų, eismo saugumo sektorių valdymu, projektų rengimo ir derinimo procedūromis.
Na, o praktiką jie galėtų atlikti valstybinėse institucijose, tokiose kaip LR aplinkos ministerija, Transporto investicijų direkcija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR susisiekimo ministerijos, savivaldybėse, įmonėse, užsiimančiose projektavimu ir teritorijų planavimu bei įmonėse, kurių veikla susijusi su gatvių tiesimu bei gyvenamųjų pastatų statyba.
Studijų programa atveria pakankamai plačias galimybes ieškant darbo. Baigus studijas galima dirbti miestų ir rajonų savivaldybėse, regioninėse institucijose, seniūnijose bei valstybinėse jų įmonėse, miestų ūkio eksploatavimo įmonėse bei organizacijose, miesto transporto sistemų ir miestų teritorijų inžinierinės įrangos, želdynų projektavimo, gatvių teritorijų planavimo, statybos ir priežiūros įmonėse.
Kalbėta ir apie studijų bei praktikos galimybes užsienyje. VGTU dalyvaudamas ERAZMUS akademinių mainų programoje bei vykdydamas dvišales bendradarbiavimo sutartis turi partnerius ne tik Anglijoje, Prancūzijoje ar Skandinavijos šalyse, bet ir Vokietijoje (gera žinia besimokantiems vokiečių kalbą!).
Taigi, į klausimą „Kas tada, baigus vidurinę mokyklą?“ – susitikimas pasiūlė vieną iš galimų atsakymų, t. y. Miestų inžinierijos studijų programa Aplinkos inžinierijos fakultete, Vilniaus Gedimino Technikos Universitete.
Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos
Ugdymo karjerai koordinatorė