Saldi diena Šiauliuose

TITUL 1titul 2

Labai apsidžiaugėme, kai sužinojome, jog kartu su šokių kolektyvu ,,Vijūnėlis“ ir jų palaikymo grupe į Šiaulius galėsime vykti ir mes, 5 –os klasės mokiniai. Į išvyką taip pat pakvietėme mūsų mokykloje besimokančius ukrainiečius Aliną ir Oleksandr.

Daugelis iš mūsų į Šiaulius keliavome pirmą kartą, todėl viskas, ką pamatėme ir sužnojome apie šį miestą ir pakeliui į jį, buvo labai įdomu. Pirmoji vieta, kurią aplankėme buvo Kryžių kalnas. Čia vyko pirmoji istorijos pamoka apie šioje vietoje buvusį piliakalnį, čia statytus pirmuosius kryžius, Kryžių kalno likimą sovietmečiu ir šią žymią vietą dabar.

Atvykę į Šiaulius, apsilankėme pagrindinėje miesto aikštėje. Čia apžiūrėjome skulptūrą ,,Šaulys“ bei netoliese įsikūrusią ,,Geležinę lapę“, dar vieną miesto simbolį.

Tada skubėjome į ,,Rūtos“ Šokolado muziejų – saldžiausią muziejų Lietuvoje. Gidė Gabija papasakojo ir žemėlapyje parodė mums, kur auga kakavmedžiai, kas ir kaip iš šio medžio vaisių pradėjo gaminti šokoladą, koks buvo jo skonis, kaip šokoladas atkeliavo į Europą ir kodėl jis buvo tik pačių turtingiausių žmonių gėrimas. Ji mums parodė tikrą kakavos ankštį ir kakavos pupeles, o mes galėjome tai paliesti, pauostyti ir apžiūrėti.

Daug sužinojome apie ,,Rūtos“ šokolado fabriko istoriją ir jo įkūrėją Antaną Gricevičių, suskaičiavome, kad nuo fabriko įkūrimo praėjo 110 metų. Šioje salėje apžiūrėjome saldainių popierėlių kolekciją, rinkome gražiausią, o atsistoję prie didelio liečiamo ekrano visi kartu kūrėme savo saldainio pakuotę.

Skaniausia ir smagiausia dalis buvo edukacija Šokolado dirbtuvės, kur ragavome baltą, juodą, pienišką ir naujausią - rubi šokoladą, paragavę balsavome už skaniausią. Ne tik ragavome... Užsirišę prijuostes, užsidėję kepuraites tapome tikrais šokolado fabriko darbuotojais - kiekvienas gaminome šokoladinius saldainius. Darbas buvo nelengvas: reikėjo susikaupti, klausytis aiškinimo, viską kruopščiai ir kantriai atlikti, supakuoti.

Užbaigę saldžiąją dalį edukatorei uždavėme dar daug klausimų apie darbą ,,Rūtos“ fabrike ir jo darbuotojus. Daugelis apsidžiaugė, kad norintys tapti saldainių gaminimo meistrais gali to išmokti pačioje įmonėje.

Išvyka buvo ne tik saldi ir skani... Joje ugdėmės pažinimo, pilietiškumo, socialinę emocinę ir sveikos gyvensenos bei kitas kompetencijas.

Marija Ballouard, 5 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, 5 kl. vadovė