Pusdienis Utenoje

ppp
    Jau keletą metų bendradarbiaujame su Utenos regioniniu profesinio mokymo centru (URPMC). Tarp bendradarbiavimo sutartyje su šiuo socialiniu partneriu numatytų veiklų yra pažintiniai vizitai bei profesinio veiklinimo užsiėmimai. Šias veiklos formas išnaudojame kasmet nuvykę į minėtą mokymo centrą.

IV g ir II g klasių moksleivių grupė antradienį (kovo 19 d.) lankėsi šioje profesinio mokymo įstaigoje. Mokiniai susipažino su profesinio mokymo programomis baigus pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, stažuočių galimybėmis užsienyje, pasikonsultavo socialinio aprūpinimo, vidaus tvarkos bei kitais klausimais.

Išklausius bendrąją informaciją, mokiniams buvo surengta ekskursija po mokymo centro praktinių užsiėmimų erdves, laboratorijas bei organizuotas profesinis veiklinimas. Vaikinai pasirinko praktiškai išbandyti staliaus amatą, merginos įsijungė į būsimų maisto pramonės darbuotojų praktinį užsiėmimą.

Praktinės veiklos metu aptarta gaminių gamybos eiga, naudojamos medžiagos ir produktai, gamybos proceso ypatybės. Mergaitės gamino mielines bandeles, vaikinai ruošė medžiagą baldams, atliko kitas praktines užduotis. Be to, apžiūrėta moderni įranga maisto ruošimo ceche ir medžio apdirbimo dirbtuvėse, pabendrauta su profesijų mokytojais apie maisto pramonės darbuotojo bei staliaus karjeros perspektyvas, šioms profesijoms reikalingas asmenines savybes, darbo ypatumus, teigiamas ir neigiamas šių profesijų puses.

Dėkoju URPMC gimnazijos skyriaus vedėjai Gražinai Indriūnienei, padėjusiai surengti šį vizitą, profesinio mokymo mokytojams už suteiktas žinias, praktinius patarimus, nuoširdų ir draugišką bendravimą su mūsų gimnazijos mokiniais.

Jovita Vainikevičiūtė, ugdymo karjerai koordinarorė