Lietuvių kalbos dienos mūsų gimnazijoje

logo

    Gruodžio 4 d. Kalbos komisija surengė švietimo, kultūros ir kitų instituciją atstovų pasitarimą dėl Lietuvių kalbos dienų organizavimo 2019 m. vasario 16 d. – kovo 11 dienomis. 2019 m. rengiant Lietuvių kalbos dienų renginius, nutarta pirmenybę teikti Lietuvos Respublikos Seimo paskirtiems Juozo Tumo – Vaižganto, Pasaulio lietuvių ir Vietovardžių metams. Visoje Lietuvoje ir užsienyje buvo organizuota daugybė renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti. Mūsų gimnazija taip pat prisidėjo prie šių dienų paminėjimo.

    Pirmiausia nutarėme išleisti stendą, skirtą Vietovardžių metams. Anot kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, „Lietuvos vietovardžiai – tai atmintis ir kalbos lobynas, o kartu ir mūsų protėvių kūrybingumo išraiška“. Penktokai ir šeštokai rinko medžiagą apie artimiausių vietovių pavadinimų kilmę, užrašė perskaitytas legendas apie vietovardžius, papuošdami savo darbus lietuviškomis trispalvėmis. Mažųjų mokinukų dėka galėjome susipažinti su stendo „2019 – ieji Vietovardžių metai“ medžiaga ir taip prisidėti prie lietuvių kalbos puoselėjimo.

    Kovo 4 d. lietuvių kalbos mokytojų iniciatyva buvo organizuotas žemesniųjų klasių mokinių Raštingumo konkursas (5 - 6 kl., 7 – 8 kl.). Tarp 5 – 6 kl. mokinių pirmąją vietą laimėjo šeštokė Gabija Lašaitė, antrąją – 5 kl. mokinė Žadmina Gruzdaitė, trečiąją – 6 kl. mokinė Enrika Pužaitė. Tarp 7 – 8 kl. mokinių geriausiai diktantą parašė 7 kl. mokinė Junona Labutytė, antrąja pripažinta tos pačios klasės mokinė Ugnė Asipauskaitė, trečiąją vietą laimėjo 8 kl. mokinė Austėja Gaulytė. Malonu, kad visi rašiusieji diktantą noriai sutiko dalyvauti Raštingumo konkurse, o mes, mokytojos, džiaugiamės, kad turime raštingų mokinių.

    Kovo 7 d. Ig ir IVg kl. mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su programuotoju ir kartu lietuvių kalbos puoselėtoju Henriku Kulvinsku. Jis savo iniciatyva lankosi Lietuvos mokyklose ir skaito paskaitas apie tai, kad savas mąstymas turi būti nusakomas tik sava kalba, kad kiekvienoje kalboje vartojami tarptautiniai žodžiai turėtų skambėti lietuviškai. Taip, anot Henriko Kulvinsko, grynintume lietuvių kalbą. Svečias pristatė savo knygutę „Lietuvių kalbos metmenys“ (beje, ją dovanų gavo ne tik gimnazija, bet ir aktyviausi klausytojai).

    Džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazija prisidėjo prie lietuvių kalbos puoselėjimo.

Lietuvių kalbos mokytojos Rima Kėblienė ir Ramutė Kuzmienė

1 1

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla