Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje užbaigtas vykdyti socializacijos projektas

Jau kelinti metai iš eilės Antazavės Juozo Gruodžio vidurinė mokykla dalyvauja Lietuvos Respublikos Švietimo ministerijos rengiamame ir finansuojamame vaikų ir jaunimo socializacijos projekte.

Šiais mokslo metais mokykla parengė ir vykdė tęstinį projektą ,, Nuo sėklelės iki drobelės”.

Projekto tikslas- pasitelkus liaudies pedagogiką tęsti 6-10 klasių moksleivių pažintį su lietuvių tautos Rytų Aukštaitijos etnine kultūra, papročiais ir tradicijomis.

Projekto vykdymo metu mokykloje vyko amatų dienos, akcija ,, Mokykla kvepianti meduoliais”, buvo organizuota kelionė į Pasvalio krašto muziejų.

Amatų dienų metu mokiniai, vadovaujami dailės ir technologijų mokytojos D. Mieliauskienės, bandė atskleisti paslaptį: kam ūkyje naudojamas šienas ir kas slepiasi lino audinyje? Mokytojos  sumanumo ir darbštumo dėka  mokiniai lino audinyje atrado pasislėpusius angelus, o šienas pavirto originaliomis puošmenomis. Kaip sako pati mokytoja- ,, gyvenu kaime, o sunkmečio laikotarpiu aš ir mano mokiniai kūrybai panaudojame tai, ką turime po ranka”. Šiuo šventiniu laikotarpiu mokykla pasidabino netradicinėmis puošmenomis iš šieno ir lino.

Pažintinės išvykos į Pasvalį metu mokiniai susipažino su šio Šiaurės Lietuvos miesto istorija, čia gyvenusiais žymiais Lietuvos žmonėmis ir dabartiniais Pasvalio miesto Garbės piliečiais.

Edukacinės pamokos ,, Pasisiūsiu batukus ir keliausiu...” metu mokiniai susipažino su batsiuvystės tradicijomis Lietuvoje, su tradiciniu šiaurės Lietuvos apavu.

Linksmai ir noriai mokiniai darbavosi dėdės batsiuvio dirbtuvėlėse, kur raukė nagines.

Po pamokos vaikai džiaugėsi gavę liūdijimus apie batsiuvio amato mokslų užbaigimą ir demonstravo savo naują batų porą.

Smagiausiai visą mokyklos bendruomenę nuteikė Kalėdinė akcija ,, Mokykla kvepianti meduoliais”. Jos metu didelei visų nuostabai mokykloje veikė Kalėdinė nykštukų virtuvėlė, kurioje kiekvieną Adventinio laikotarpio trečiadienį pakvipdavo medumi ir cinamonu. Didžiausi smalsuoliai pirmieji įsitikino, kad mokykloje kepami tradiciniai Kalėdiniai skanėstai- meduoliai. Pirmieji Kalėdinių meduolių paskanavo pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos. Na, o prieš atostogas visi mokyklos mokiniai ir mokytojai buvo paskanavę šių skanėstų.

Projekto vykdymo metu su mokyklos mokiniais draugavo, savo patirtimi ir idėjomis dalinosi dailės ir technologijų mokytoja D. Mieliauskienė, geografijos ir technologijų mokytojas A. Svidinskas. Po projekto mokiniai savo mokyklą pavadino “Mokykla , kvepianti šienu ir meduoliais”.

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos

dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Daiva Mieliauskienė