Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje užbaigtas vykdyti socializacijos projektas

    Jau kelinti metai iš eilės Antazavės Juozo Gruodžio vidurinė mokykla dalyvauja Lietuvos Respublikos Švietimo ministerijos rengiamame ir finansuojamame vaikų ir jaunimo socializacijos projekte.

Šiais mokslo metais mokykla parengė ir vykdė tęstinį projektą ,, Nuo sėklelės iki drobelės”.

Projekto tikslas- pasitelkus liaudies pedagogiką tęsti 6-10 klasių moksleivių pažintį su lietuvių tautos Rytų Aukštaitijos etnine kultūra, papročiais ir tradicijomis.

Projekto vykdymo metu mokykloje vyko amatų dienos, akcija ,, Mokykla kvepianti meduoliais”, buvo organizuota kelionė į Pasvalio krašto muziejų. 

 

Amatų dienų metu mokiniai, vadovaujami dailės ir technologijų mokytojos D. Mieliauskienės, bandė atskleisti paslaptį: kam ūkyje naudojamas šienas ir kas slepiasi lino audinyje? Mokytojos  sumanumo ir darbštumo dėka  mokiniai lino audinyje atrado pasislėpusius angelus, o šienas pavirto originaliomis puošmenomis. Kaip sako pati mokytoja- ,, gyvenu kaime, o sunkmečio laikotarpiu aš ir mano mokiniai kūrybai panaudojame tai, ką turime po ranka”. Šiuo šventiniu laikotarpiu mokykla pasidabino netradicinėmis puošmenomis iš šieno ir lino.

 

Pažintinės išvykos į Pasvalį metu mokiniai susipažino su šio Šiaurės Lietuvos miesto istorija, čia gyvenusiais žymiais Lietuvos žmonėmis ir dabartiniais Pasvalio miesto Garbės piliečiais.

Edukacinės pamokos ,, Pasisiūsiu batukus ir keliausiu...” metu mokiniai susipažino su batsiuvystės tradicijomis Lietuvoje, su tradiciniu šiaurės Lietuvos apavu.

Linksmai ir noriai mokiniai darbavosi dėdės batsiuvio dirbtuvėlėse, kur raukė nagines.

Po pamokos vaikai džiaugėsi gavę liūdijimus apie batsiuvio amato mokslų užbaigimą ir demonstravo savo naują batų porą.

Smagiausiai visą mokyklos bendruomenę nuteikė Kalėdinė akcija ,, Mokykla kvepianti meduoliais”. Jos metu didelei visų nuostabai mokykloje veikė Kalėdinė nykštukų virtuvėlė, kurioje kiekvieną Adventinio laikotarpio trečiadienį pakvipdavo medumi ir cinamonu. Didžiausi smalsuoliai pirmieji įsitikino, kad mokykloje kepami tradiciniai Kalėdiniai skanėstai- meduoliai. Pirmieji Kalėdinių meduolių paskanavo pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos. Na, o prieš atostogas visi mokyklos mokiniai ir mokytojai buvo paskanavę šių skanėstų.

Projekto vykdymo metu su mokyklos mokiniais draugavo, savo patirtimi ir idėjomis dalinosi dailės ir technologijų mokytoja D. Mieliauskienė, geografijos ir technologijų mokytojas A. Svidinskas. Po projekto mokiniai savo mokyklą pavadino “Mokykla , kvepianti šienu ir meduoliais”.

 

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos

dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Daiva Mieliauskienė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla