Rajoninė meninio žodžio šventė „Žodi, suskambėk“

      Šiemet rajoninė pradinių klasių meninio žodžio šventė „Žodi, suskambėk“ vyko Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje. 

      Malonu buvo sulaukti tiek daug svečių. Tai Zarasų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Daiva Kerpiškienė, Zarasų švietimo centro metodininkė Jolanta Lašaitė, „Ąžuolo“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Gitana Vasalauskienė, Zarasų rajono pradinių klasių metodinio būrelio pirmininkė Larija Savičenko, „Zarasų krašto“ redakcijos korespondentė Gražina Zolotuchina, skaitovai ir jų mokytojos iš įvairių rajono mokyklų.

  

 

       Susirinkusius svečius, meninio žodžio šventės dalyvius bei jų mokytojus pasveikino šios mokyklos moksleiviai. 

      Jie kvietė patikėti pasaka..., atrasti knygą, kuri yra išminties ir žinių šaltinis... knygą, kuri, jei tik panorėsi, gali kiekvieną nuskraidinti...

      Trumpai papasakojo apie originaliausią, mažiausią ir didžiausią pasaulyje knygas.

      Nuotaikingai skambėjo mažųjų aranžuota dainelė „Voro teritorija“ (mokyt. L. Leonovienė). Suaugusiųjų širdis suvirpino M. Tumėno ir S. Girnio atliekama daina „Vėjas“ (mokyt. D. Aleknienė). Visą puokštę nuotaikingų dainelių padovanojo mergaičių ansambliukas (S. Deinytė, S. Kėblytė, S. Ulevičiūtė, J. Čičinskaitė, A. Šileikytė, V. Davainytė) ( vadovė mokyt. D. Aleknienė). 

      Žiūrovus šokiu pasveikino ir mergaitės iš Zarasų Pauliaus Širvio pagrindinės mokyklos Suvieko pagrindinio ugdymo skyriaus (mokyt. J. Žilionienė). 

       Salėje vyko naujausių knygų parodėlė. Scenoje puikavosi Antazavės moksleivių sukurtos knygos. Pagal V. Landsbergio knygą „Obuoliukai“ ir pagal K. Kasperavičiaus „Trumpos istorijos“ (vadovė mokyt. D. Mieliauskienė). 

      Rajoninėje meninio žodžio šventėje dalyvavo 17 moksleivių: 6 iš Zarasų „Santarvės“, po 1 iš Salako ir Turmanto pagrindinių mokyklų, 3 iš Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, 1 trečiokė iš Zarasų Pauliaus Širvio pagrindinės mokyklos Suvieko pagrindinio ugdymo skyriaus, 1 iš Zarasų rajono Turmanto pagrindinės mokyklos Lupenkos pradinio ugdymo skyriaus ir 2 ketvirtokės bei 2 trečiokai iš Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos.

     Mūsų mokyklai atstovavo O. Čičinskaitė ir I. Andriūnaitė (mokyt. Rasa Šeduikienė), M. Dainys ir D. Galvydis (mokyt. Diana Rožkovienė).

     Moksleiviai šauniai ir įtaigiai pateikė žiūrovams savo pasirinktus kūrinėlius, puikiai demonstravo savo meninį žodį.

     Ąžuolo gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Gitana Vasalauskienė padėkojo moksleiviams už suteiktą galimybę pabūti nuostabioje vaikystės šalyje. Ji prisiminė pirmuosius savo kūrybos žingsnius. Perskaitė keletą eilėraščių iš savo kūrybos knygutės, papasakojo apie kūrybinę veiklą Jaunimo meno klube „Lietus vitraže“.

    Viešnia už žaidimą žodžiu įteikė dovanėles V. Bobkovui, kuris deklamavo A. Karosaitės eilėraštį „Balos kivirčas su šalčiu“ (mokyt. B. Veličkienė) iš Zarasų „Santarvės“ pagrindinės mokyklos ir Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos trečiokui D. Galvydžiui (L. Žitkevičiaus eilėraštis „Išdykėlis“) (mokyt. D. Rožkovienė).

      Zarasų švietimo centro įsteigtas dvi nominacijas J. Lašaitė įteikė R. Cedronui (B. Lenktytės eilėraštis „Didžioji meilė“) (mokyt. D. Kukonenko) ir E. Gaidytei (J. Degutytės eilėraštis „Raktažolė‘) (mokyt. I. Sabaliauskienė) iš Zarasų „Santarvės“ pagrindinės mokyklos.

      Zarasų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus Padėkos raštais ir Zarasų švietimo centro prizais buvo apdovanoti 5 nominacijas gavę ketvirtokai.

      Už šmaikštų ištraukos iš Astridos Lindgren kūrinio „Pepė Ilgakojinė“ atlikimą – Turmanto pagrindinės mokyklos ketvirtokė K. Surovec (mokyt. G.Kastėnienė), už padeklamuoto S. Gedos eilėraščio „Žodžių apsauga“ turiningumą ir raišką  - E. Žemaitytė (mokyt. D. Kukonenko) ir L. Gukasian (mokyt. J. Trimonienė), kuri pristatė liaudišką pasakojimą „Ir tu šlapia“ -  už meilę ir pagarbą lietuviškam žodžiui -  „Santarvės“ pagrindinės mokyklos moksleivės, už originalų J. Erlicko eilėraščio „Kamuolys“ atlikimą – S. Šmatavičiūtė (mokyt. D. Baubinaitė) Salako pagrindinė mokykla ir nominaciją už įtaigų meninio žodžio interpretavimą R. Skučaitės eilėraščiu „Pienelis verda“ pelnė I. Bočekovaitė (mokyt. R. Pitrėnienė) Zarasų rajono Turmanto pagrindinės mokyklos Lupenkos pradinio ugdymo skyrius.

      Jaunuosius meninio žodžio mylėtojus į sceną kvietė šeštokės G. Valaikaitė ir A. Šileikytė.

      Prisiminimui apie dalyvavimą šventėje antrokėliai G. Mieliauskaitė ir J. Maračinskas kiekvienam dalyviui įteikė po simbolinį kvietimą kurti, mylėti knygas.

      Įteiktas prisiminimo apie šventę simbolis bei nuoširdus žodis buvo tartas šventės dalyvių mokytojams. Jiems mokyklos pavaduotoja R. Šeduikienė įteikė Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos padėkas už moksleivių ruošimą rajoninei meninio žodžio šventei „Žodi, suskambėk“.

      Nepastebimai greitai prabėgo šios kelios valandos, bet norėtųsi tikėti, kad Salvijos U. pasakyti A. Lindgren žodžiai „Atradęs knygas, jau tikrai nebebūsi vienišas“ išsipildytų. Kad moksleiviai draugautų su knyga, ieškotų paslapčių knygose ir stengtųsi jas atskleisti.

      Nuoširdžiai dėkoju visiems dalyvavusiems ir padėjusiems organizuoti šią šventę.

                                                                                                   

Pradinių klasių mokyt. Janina Malcienė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla